Автор Тема: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)  (Прочитано 32737 пати)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6890
 • хаУс мајстор
BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« на: 09 Јануари 2022, 15:54:36 pm »
Ај да ве запознаам  ::)
Произведено: крајот на 2001ва
Марка: BMW
Модел: е39 Touring
Мотор: M57D30/ 2926 cm3 /193 Hp @ 4000 rpm/410 Nm @ 1750 rpm.
Погон: заден
Менувач:рачен
Километри: 362424

Слики поубави, кога ќе се избањаме:

Ако речам дека не прави мерак, ќе излажам, ако речам дека не сакав поново, повторно ќе излажам, ама бидејќи избрзав со продажбата на Пасатот и останав без кола недела дена, почнаа да ме маваат кризи и нервози, така да за колава најголем кривец е нуклеарниот комарец @S16-HGT (не ќе да е активен, ама еве и тука едно големо фала за се!)
Колава отидов да ја видам, уште кога се појави си реков, ова ќе биде (не како на филм кога се заљубуваат, ама нешто слично) така да ја пробавме, си кажавме што имаме да си кажеме и отидовме до матично  ;D
Кој беа причините за да се одлучам за оваа:
Иако беше најскапа по огласиве, добив кола која е мазена пред се, одржувана со оригинални делови, на која земам клуч и ќе ја возам, но пред се од океј човек.
Сменето е скоро се на неа, нови амортизери, јастуци, дискови и плочки, ламела комплет, турбина сменета пред брзо време од Ужице, дизни репарирани, направен сервис пред 2000км, нови гуми, подвозјето ништо не тропка... со еден збор земав стара кола ама здрава.
Е Алпина бандажите не беа во пакет со колава што ми е мнооооогу криво.
Останува да видиме како ќе се покаже, а се мислам дека долго ќе се дружиме.

Планови има, ама како ќе има промени на колата, ќе пишам што и како се направило.

« Последно менување: 20 Март 2022, 15:31:28 pm zeroSignal »

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4708
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #1 на: 09 Јануари 2022, 16:12:39 pm »
ОД ЛИЧ НО! Тргна 2022! Нека се множат!


Отсутен BigBull

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 405
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #2 на: 09 Јануари 2022, 16:12:55 pm »
Честитки, убав примерок.
Со здравје да си ја возиш.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5681
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #3 на: 09 Јануари 2022, 16:22:58 pm »
Да си ја снимаш од Слаткар црна бембара се возам како БЕТМЕН! 😁😂
Честито 😊.
Пс.ќе частеш ле 😁


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29170
  • CARclub.mk
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #4 на: 09 Јануари 2022, 16:29:33 pm »
Стварно се гледа чувано! Со среќа Зоки, да уживаш во секој километар!

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1905
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #5 на: 09 Јануари 2022, 16:46:09 pm »
360.000 км, а внатре е гланц нова. Тоа е квалитет.
Со здравје да ја возите и да се изнашетате со неа.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20055
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #6 на: 09 Јануари 2022, 16:47:28 pm »
Од С16 е колава?

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7578
 • Плинаш!!!
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #7 на: 09 Јануари 2022, 16:51:59 pm »
Кола по пропис. Чувана се гледа. Километрите се само бројка за оваа така да не му се сеќирај што има 300 и кусур иљади. Долго и без кварови да ве служи

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3237
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #8 на: 09 Јануари 2022, 16:53:01 pm »
Со здравје да се вози Златен.

360.000 км, а внатре е гланц нова. Тоа е квалитет.
Со здравје да ја возите и да се изнашетате со неа.

Не, туку тука се гледа како изгледа кола со 330к км, ако беше партал ќе беше преку 500к км.
Кај мене во Туранот ентериерот е стакло на 330к км.

Присутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8101
 • Малерозен дрводарец
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #9 на: 09 Јануари 2022, 17:02:12 pm »
Златен, па убави тркалцата, бе?
Оти нови бараше, за летен сет само или?
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16661
 • Keep it 100
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #10 на: 09 Јануари 2022, 17:12:19 pm »
Одличен избор! Баш S16 ме возеше пред неколку години во друго 530d Е39 и можев да увидам колку добро возење има колата.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5432
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #11 на: 09 Јануари 2022, 17:12:35 pm »
Redno bese da ja prestavis.
Cestito auto i mnogu bezgrizni kilometri. I jas seuste sum na 300 uma dali ponovo i poniska klasa ili postaro i ocuvano pa kje vidime. Se imam vozeno vo vakvo ama 2.5 mislam bese i perfektno bese na vozenje tivko udobno iako ima 20god vo gazot.
Uste ednas sozdravje da si ja vozite.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6890
 • хаУс мајстор
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #12 на: 09 Јануари 2022, 17:25:43 pm »
Од С16 е колава?
Не. Од Ненад од Тетово.
Одличен избор! Баш S16 ме возеше пред неколку години во друго 530d Е39 и можев да увидам колку добро возење има колата.
Требало оваа да ја земе, ама не биднало нешто па земал друга.
Со здравје да се вози Златен.

360.000 км, а внатре е гланц нова. Тоа е квалитет.
Со здравје да ја возите и да се изнашетате со неа.

Не, туку тука се гледа како изгледа кола со 330к км, ако беше партал ќе беше преку 500к км.
Кај мене во Туранот ентериерот е стакло на 330к км.
Не се согласувам баш. БМВ-то од Сарај беше на 311к км и повеќе имаше знаци на користење, а истата опрема ја имаа горе-доле. Ненад како што кажав, поголема пицајзла од мене е изгледа.
Златен, па убави тркалцата, бе?
Оти нови бараше, за летен сет само или?
Убави се, далеку од лоши, ама нешто да се дешава.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5982
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #13 на: 09 Јануари 2022, 17:35:53 pm »
Честитки, ептен.

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1614
Одг: BMW e39 Touring 530d 142kw (2001)
« Одговори #14 на: 09 Јануари 2022, 18:41:37 pm »
Честитки многу безгрижни километри и да те радува секој ден достаа сочуваноо изгледа а чим е во твој раце уште подобро ке биде