Автор Тема: Formula 1 - Season 2022  (Прочитано 22475 пати)

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1459
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #270 на: Јуни 11, 2022, 19:56:06 pm »
Многу е долг правецот. Тука има предност  Редбул. Ама и ова е градска трка па има шанси за црвени знамиња. Па тоа може да смени многу работи.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2980
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #271 на: Јуни 11, 2022, 20:23:18 pm »
Леклер пак ќе заврши во некој ѕид :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8534
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #272 на: Јуни 11, 2022, 20:27:18 pm »
Гризни јазик бре!

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41874
 • Il Moderatore
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #273 на: Јуни 12, 2022, 10:20:17 am »
Раселче пак го исплеска на квалификации најбољиот возач на сите времиња. У ист болид.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1459
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #274 на: Јуни 12, 2022, 13:49:24 pm »
Толку од Ферари...а толку време го спремаа моторот. Штета
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41874
 • Il Moderatore
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #275 на: Јуни 12, 2022, 14:00:13 pm »
Ко алфата моја.. Супер вози.......


коа не е расипана...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #276 на: Јуни 12, 2022, 14:02:44 pm »
Мислам дека можеше Перез да истера прв, ај има уште малку за PerVerRus

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5013
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #277 на: Јуни 13, 2022, 07:12:53 am »
Расел посериозен кандидат за титула него Ферари.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41874
 • Il Moderatore
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #278 на: Јуни 13, 2022, 07:35:21 am »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #279 на: Јуни 13, 2022, 07:39:08 am »
2018 се бореа Редбул во Баку.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41874
 • Il Moderatore
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #280 на: Јуни 13, 2022, 20:13:58 pm »


а не сме ни една третина од сезоната :(

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #281 на: Јуни 13, 2022, 20:33:01 pm »
Ај сега истово за Алонсо. :)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41874
 • Il Moderatore
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #282 на: Јуни 13, 2022, 20:34:04 pm »
Ај сега истово за Алонсо. :)
Кој е тој?!  :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11294
 • Архитект
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #283 на: Јуни 14, 2022, 08:20:33 am »
Добро е, електриката не рикнала.
;D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10540
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #284 на: Јуни 14, 2022, 10:21:19 am »