Автор Тема: Купувам Fiesta MK7 или Alfa Romeo MiTo  (Прочитано 8837 пати)

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8254
 • Пичлеме
Одг: Купувам Fiesta MK7 или Alfa Romeo MiTo
« Одговори #210 на: Септември 06, 2021, 18:55:13 pm »
Ајде морееее, шо напрае со темата нова, уште да чекаме?! :)
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15665
 • Алфа Плам 1.4 TB
Одг: Купувам Fiesta MK7 или Alfa Romeo MiTo
« Одговори #211 на: Септември 06, 2021, 21:43:20 pm »
Ајде морееее, шо напрае со темата нова, уште да чекаме?! :)

Легнете си денес, се одложува за утре ;D

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 911
Одг: Купувам Fiesta MK7 или Alfa Romeo MiTo
« Одговори #212 на: Септември 06, 2021, 22:28:08 pm »
Ајде морееее, шо напрае со темата нова, уште да чекаме?! :)

Легнете си денес, се одложува за утре ;D

Утре со кикирики и пиво и само ако има 5 реда за читање хахах
нека е за убаво само и со среќа

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4389
 • Жгл' б гл'б
Одг: Купувам Fiesta MK7 или Alfa Romeo MiTo
« Одговори #213 на: Септември 06, 2021, 22:43:04 pm »
Ајде морееее, шо напрае со темата нова, уште да чекаме?! :)

Легнете си денес, се одложува за утре ;D

Утре со кикирики и пиво и само ако има 5 реда за читање хахах
нека е за убаво само и со среќа

Мито купил... и поарно да се само 5 реда...  ;D
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1299
Одг: Купувам Fiesta MK7 или Alfa Romeo MiTo
« Одговори #214 на: Септември 06, 2021, 22:44:49 pm »
И слика на шлеп да не видиме никогаш.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15665
 • Алфа Плам 1.4 TB
Одг: Купувам Fiesta MK7 или Alfa Romeo MiTo
« Одговори #215 на: Септември 06, 2021, 22:58:08 pm »
Еве нешто денес што сликав по хронолошки редослед, и стварно ајде клуч на темава (ping @zeroSignal @Simo - Carrier159), за шлепови и сервиси и дефекти ќе си збориме кај што е местото - во темата на самата кола ;D
Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27089
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Купувам Fiesta MK7 или Alfa Romeo MiTo
« Одговори #216 на: Септември 06, 2021, 22:59:33 pm »
Заклучено, отварај нова тема. :)