Автор Тема: Фејк Тјунинг!  (Прочитано 265807 пати)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10651
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #60 на: Декември 03, 2011, 13:14:14 pm »
А ако летно време вози 17-ки роверов, и зимно време стави челучни 14ки по твое, треба да ја крева колата пак ?

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #61 на: Декември 03, 2011, 13:22:05 pm »
Така е Рики и јас помислив на тоа...

Отсутен AlexitoNo007

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 16
 • Photoshop Specialist.
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #62 на: Декември 03, 2011, 14:10:14 pm »
Јас зборувам за моменталната состојба на роверот како што гледаш...
Alexito No.007


Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42319
 • Il Moderatore
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #63 на: Декември 03, 2011, 15:03:49 pm »
Или спуштена максимум со челични бандажи  ;D
http://i98.photobucket.com/albums/l263/Wayne_Belcher/Rover%20Project/DSC00083.jpg

Многу слично изгледа стилото мое во зима - среќа раткапните малку отвараат, ама едно време не можев да ги најдам, па изгледаше исто вака

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10651
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #64 на: Декември 03, 2011, 15:56:54 pm »
Вака изгледа сеа и на Блажо 206-ката :))) со челични бандажи...

Отсутен IvO

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1678
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #65 на: Декември 03, 2011, 16:11:36 pm »
Вака изгледа сеа и на Блажо 206-ката :))) со челични бандажи...

па и не изгледа лошо ....

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1334
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #66 на: Декември 05, 2011, 00:18:18 am »
мислам дека ќе добиете доволно идеи од следнава страница :) http://www.cardecor.com/

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42319
 • Il Moderatore
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #67 на: Декември 05, 2011, 15:03:00 pm »
Not a valid youtube URL

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17673
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #68 на: Декември 05, 2011, 16:42:30 pm »Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #69 на: Јануари 17, 2012, 20:24:48 pm »


Ama od ova POGADNO NESTO NEMA...


Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #70 на: Јануари 18, 2012, 10:32:49 am »
39. HHO систем за подобро палење на горивото /facepalm/

Отсутен mondeo_2.5_v6

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 178
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #71 на: Јануари 23, 2012, 22:53:26 pm »
Вака изгледа сеа и на Блажо 206-ката :))) со челични бандажи...

па и не изгледа лошо ....

ivo ova deka i ti imash chelichni bandazhi ili mi se chini xD :P
Horsepower makes you go fast,TORQUE ruins your internals :D

Отсутен IvO

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1678
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #72 на: Јануари 24, 2012, 00:10:26 am »
Вака изгледа сеа и на Блажо 206-ката :))) со челични бандажи...

па и не изгледа лошо ....

ivo ova deka i ti imash chelichni bandazhi ili mi se chini xD :P


моите се оз челични :)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42319
 • Il Moderatore
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #73 на: Јануари 24, 2012, 19:05:59 pm »
OZ Superturismo GT раткапна - за секој челичен бандаж


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #74 на: Јануари 24, 2012, 19:06:51 pm »
Ti nesto drugo barash :D... mangup
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson