Автор Тема: Мерцедес Ц220 цди w204  (Прочитано 13613 пати)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #75 на: 28 Јануари 2023, 17:06:05 pm »
И мене ми "лежи" поубаво,а десниот свети поубаво.


God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6526
 • French diamond
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #76 на: 28 Јануари 2023, 18:00:07 pm »
Јас не гледам некоја разлика  ;D Исти ми изгледат на слики

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4061
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #77 на: 28 Јануари 2023, 20:37:10 pm »
ситна разлика, мене повеќе десно ми се допаѓа :)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11701
 • Архитект
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #78 на: 29 Јануари 2023, 12:44:33 pm »
Десниот е како од Шкода. Ама па поубаво свети.

Јас сум за Лед-от.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5007
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #79 на: 29 Јануари 2023, 12:47:19 pm »
Десниот пресаден во пластиките од левиот :D

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #80 на: 11 Февруари 2023, 14:02:14 pm »
Порачав ист како левиот,да си биди како од фабрика.Вчера монтиран,денес помината на технички без никаква забелешка.
Поскапен техничкиот и тука,157€ за две години. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4744
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #81 на: 11 Февруари 2023, 14:11:04 pm »
Порачав ист како левиот,да си биди како од фабрика.Вчера монтиран,денес помината на технички без никаква забелешка.
Поскапен техничкиот и тука,157€ за две години. ;D

Pominuvaat li vozila so dpf off? Ima sansa da go fatat?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk


Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #82 на: 12 Февруари 2023, 12:35:45 pm »
Не сум имал такво искуство да ти кажам,ама не ми се верува дека би поминало.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5432
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #83 на: 12 Февруари 2023, 12:38:30 pm »
Порачав ист како левиот,да си биди како од фабрика.Вчера монтиран,денес помината на технички без никаква забелешка.
Поскапен техничкиот и тука,157€ за две години. ;D

157€ za dve godini ??? Breee nie tuka sirotinja 300€ godisno.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #84 на: 12 Февруари 2023, 12:47:52 pm »
Тоа е само технички.Данок имаш плус годишно(јас имам 300€) и месечно осигурување.
Годишно мене ме кошта колата 1200€(технички,данок и осигурување).
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5432
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #85 на: 12 Февруари 2023, 13:34:22 pm »
Тоа е само технички.Данок имаш плус годишно(јас имам 300€) и месечно осигурување.
Годишно мене ме кошта колата 1200€(технички,данок и осигурување).
e toa vishe druga prikazna...izvinjavam

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4061
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #86 на: 12 Февруари 2023, 23:16:04 pm »
што да му се извињаваш, сака мече и тоа дизел да вози, ќе си плати поштено :)
На здравје TÜV.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #87 на: 30 Јуни 2023, 22:48:07 pm »
@ficomk
Не е ништо потресително данокот од 300€.Да биди бензин ќе платиш помалку,нп тоа се 150-200€ разлика на годишно ниво.

Инаку набавено масло и сите филтри,планирав да ги сменам кога ќе се вратам пд одмор,ама сум ја дотерал километражата пред да одам за на одмор.
Така да ако не стигнам да го променам дур тргнам ќе го сменам на одмор ќе си ги земам со мене.
Ќе ги пишам цените кога ќе се вратам,сите се нормални дури и евтини,само нафтениот филтер го пишале 170€,па со попуст го намалиле на 80€.
Им кажав да не се занесуваат кога истиот на нет го има за 40€ и да не ми прат филмови,па си дадоа уште попуст на предходниот попуст.
Во глобала се на се иди 180€
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2822
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #88 на: 01 Јули 2023, 11:14:46 am »
@ficomk
Не е ништо потресително данокот од 300€.Да биди бензин ќе платиш помалку,нп тоа се 150-200€ разлика на годишно ниво.

Инаку набавено масло и сите филтри,планирав да ги сменам кога ќе се вратам пд одмор,ама сум ја дотерал километражата пред да одам за на одмор.
Така да ако не стигнам да го променам дур тргнам ќе го сменам на одмор ќе си ги земам со мене.
Ќе ги пишам цените кога ќе се вратам,сите се нормални дури и евтини,само нафтениот филтер го пишале 170€,па со попуст го намалиле на 80€.
Им кажав да не се занесуваат кога истиот на нет го има за 40€ и да не ми прат филмови,па си дадоа уште попуст на предходниот попуст.
Во глобала се на се иди 180€
Толку ке те чини и тука овој сервис.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4148
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #89 на: 01 Јули 2023, 11:22:25 am »
@ficomk
Не е ништо потресително данокот од 300€.Да биди бензин ќе платиш помалку,нп тоа се 150-200€ разлика на годишно ниво.

Инаку набавено масло и сите филтри,планирав да ги сменам кога ќе се вратам пд одмор,ама сум ја дотерал километражата пред да одам за на одмор.
Така да ако не стигнам да го променам дур тргнам ќе го сменам на одмор ќе си ги земам со мене.
Ќе ги пишам цените кога ќе се вратам,сите се нормални дури и евтини,само нафтениот филтер го пишале 170€,па со попуст го намалиле на 80€.
Им кажав да не се занесуваат кога истиот на нет го има за 40€ и да не ми прат филмови,па си дадоа уште попуст на предходниот попуст.
Во глобала се на се иди 180€
Дали е вистина дека годишно давачките за корса од 97ма со еуро2 може да бидат 1500-2000€?
Имавме случај во Минхен таков, другар купи корса за 250€, после му кажаа колкави се давачките и понара да го врати возилото на претходниот газда бесплатно, но тој не сакаше, потоа на оглас ја ставивме и по 1 недела ја зедоа zu verschenken.