Автор Тема: Мерцедес Ц220 цди w204  (Прочитано 6862 пати)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6377
 • хаУс мајстор
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #15 на: Мај 14, 2021, 18:40:53 pm »
Со здравје да се вози Мече!

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1541
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #16 на: Мај 15, 2021, 12:14:48 pm »
Среќно Мече во Мече, со здравје да се вози
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13246
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #17 на: Јуни 04, 2021, 20:33:13 pm »
Ај едно мислење,кај и да е ќе треба да земам бандаши.Горе долу моделот ќе биди еден од овие два

https://de.rsu.de/kaufen/artikeldetails?show=&search=id543222&id=543222&suggestion=true&psref=5&psref=89974&gclid=Cj0KCQjwnueFBhChARIsAPu3YkSX839sqUY5l6GrENU7G_Ip7gfvdtgyaHxTvOJrsmHkuP1Ei9S9BqkaAjKsEALw_wcB

https://de.rsu.de/kaufen/artikeldetails?show=&search=id310669&id=310669&suggestion=true&psref=5&psref=89974&gclid=Cj0KCQjwnueFBhChARIsAPu3YkRBfdeUy4xYe-xySVerTB-TL6Fjy5CmE1nsJVbVUeiCA8dl-v-sW-waAnG7EALw_wcB

Е сега се мислам дали 18ки или 19ки.
Знам дека со 19ки ќе добијам на лик,ама и доста ќе изгуби на комоција,која и доста ја изгубив во споредба со "гробарскиот".
А и во книгите од фабрика мислам дека само за АМГ моделот има пропишано 19ки бандаши.
Разликата во цена е некаде околу 200-300е со се гуми.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11294
 • Архитект
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #18 на: Јуни 04, 2021, 22:48:39 pm »
Вторите.
18ки.

Лепота!

Отсутен ivanxh

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 463
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #19 на: Јуни 04, 2021, 23:06:49 pm »
Се согласувам со @osmica8. прекрасни се вториве.

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 852
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #20 на: Јуни 06, 2021, 00:47:09 am »
И јас би ги одбрал вторите. Ситните шпици добро ќе стојат.

D-r Ordevski


Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13246
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #21 на: Јуни 13, 2021, 10:26:40 am »
Вчера покрај  скара и пиво,сменето и масло во менувачот и во моторот.
-Масло Liqui  Moly 5-30 7л
-филтер нафта Mann
-филтер воздух Mann
-филтер полен Маhle
-филтер маслен Hengst

-Meyle масло Атф 3(236 14МБ) 7л
-нов сензор
-нов семеринг за картер
-филтер Мeyle
-нови штрафови(еден го сјебав,ама нема мака)
-нови штопни
Променето е маслото и во конвертерот и во менувачот,пошо доста луѓе го менуваат само во менувачот,дали од незнаење(пошо конвертерот има посебна штопна).
Разлика од пред тоа нема никаква,се е исто,менувачот си работи убаво,нема грешки,нема подобар/полош звук...

Сега останува утре уште 1.5-2л масло да му дотурам,пошо треба да има 8.5-9л,а мене сетот ми го пуштија со 7л.
Вкупно во пари,270€ плус скара и пиво. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13246
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #22 на: Јуни 23, 2021, 14:45:53 pm »
Вчера стигнаа бандашите,во живо се подобри од на слика,сега наредната недела ако имам време да земам гуми и да ги монтирам.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41874
 • Il Moderatore
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #23 на: Јуни 23, 2021, 19:38:08 pm »
Одлични!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13246
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #24 на: Јули 12, 2021, 08:12:01 am »
Конечно монтирани бандашите,а и сменети се и плочки Брембо напред и назад.
« Последно менување: Јули 12, 2021, 22:51:31 pm MecheTo »
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6377
 • хаУс мајстор
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #25 на: Јули 12, 2021, 08:20:28 am »
Одлично легнале!

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1526
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #26 на: Јули 12, 2021, 08:25:28 am »
Топ легнале бандаживе! И таблицата добра ти е :D

Отсутен nikomil1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 377
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #27 на: Јули 12, 2021, 09:53:42 am »
Решив да ја сменам Е класата доста и беше си го одслужи своето кај мене.
Гледав 204-ки од поодамна,ФЛ моделот внатре е поубав,однадвор не ми е,па после гледав Пасат ЦЦ па на крај излезе ова и го зедов.
Значи  w204 2010 г,еур 5,170кс,5г троник со 230Ккм оргинал со сервисна книшка и сите нишани.

so zadocnuvanje cestito novata kola i edno prasanje, zosto od E klasa se simna na C? samo finansii bea vo prasanje ili???
w212 kade kade poubava mi izgleda od w204 (kolku se razlichni vo vozenje ne znam)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11294
 • Архитект
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #28 на: Јули 12, 2021, 11:00:50 am »
Одлично!

Шо гуми зеде?
Сава?
;D

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13246
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мерцедес Ц220 цди w204
« Одговори #29 на: Јули 12, 2021, 11:02:23 am »
@nikomil1  Компромиси. ;D
@osmica8  Порачани беа Гудиар Аси 5,ама ја згрешија пратката и му пуштија Униројал Раин ...5...Немав време за враќање и замена,па нив ги монтирав.
« Последно менување: Јули 12, 2021, 11:20:40 am MecheTo »
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D