Автор Тема: CARclub Тест: Toyota Yaris 1.5 125 Chic BiTone  (Прочитано 2035 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50043
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Toyota Yaris 1.5 125 Chic BiTone
« Одговори #15 на: Март 25, 2021, 09:00:07 am »
Нешто беше 50%, а фул е 0%. Ама може плагин беше само.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1586
Одг: CARclub Тест: Toyota Yaris 1.5 125 Chic BiTone
« Одговори #16 на: Март 25, 2021, 09:04:50 am »
Nema turbo ama zatoa ke vrti do milionce i nazat.
Ovde "nema" sto da se rasipe.

Za obrten moment, pa na taa tezina od 1 ton ovoa lici deka leta :)
Ja pre bi zemal ovakvo nesto 1.5 benzinec nego li 1.0 ili 1.2 turbo. hibrid vo sekoj slucaj bi preskoknal.
U sekoj slucaj koga ke podostari za nekoja godina za na staro be bide bestbaj

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2888
Одг: CARclub Тест: Toyota Yaris 1.5 125 Chic BiTone
« Одговори #17 на: Март 25, 2021, 09:14:23 am »
@t0m1cA  Грешка си, нема ослободување ни за фул електрик. Само немаат данок за CO2 зошто не испуштаат CO2. Јака држава е воа нема зошто да субвенционираме електрични возила или било какви нови возила :D
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5876
Одг: CARclub Тест: Toyota Yaris 1.5 125 Chic BiTone
« Одговори #18 на: Март 25, 2021, 09:38:17 am »
Nema turbo ama zatoa ke vrti do milionce i nazat.
Ovde "nema" sto da se rasipe.

Za obrten moment, pa na taa tezina od 1 ton ovoa lici deka leta :)
Ja pre bi zemal ovakvo nesto 1.5 benzinec nego li 1.0 ili 1.2 turbo. hibrid vo sekoj slucaj bi preskoknal.
U sekoj slucaj koga ke podostari za nekoja godina za na staro be bide bestbaj
Ама зошто побогу да врти до милионче и назад? Цел живот ли да возам тојота јарис? Кое е фајдето од тоа? Доволно е 300.000км (дури и тоа е многу).

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5980
 • 69
Одг: CARclub Тест: Toyota Yaris 1.5 125 Chic BiTone
« Одговори #19 на: Март 25, 2021, 10:06:45 am »
Па ти не мора да го вртиш до Милионче...
Има некој што сака ова да му биде семејно наследство. Никој не те присилува да го возиш толку.
Вози го до 100 000 и продај го...
Купи си друго
:D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Присутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10724
Одг: CARclub Тест: Toyota Yaris 1.5 125 Chic BiTone
« Одговори #20 на: Март 25, 2021, 10:25:55 am »
Реално ова возило треба да е 1.0 или 1.2. Тоа му е намената. Градско возило - А до Б.
Дури хибрид до некаде има логика. Хибридите реално се за градска вожња.

1.5 атмосферец за градска возило од овој калибар, да, прави мерак, ама ја нема таа намена.
И јас би го избрал тој мотор, ама правиме муабет што сака пазарот од вакви возила.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1126
Одг: CARclub Тест: Toyota Yaris 1.5 125 Chic BiTone
« Одговори #21 на: Март 25, 2021, 16:51:12 pm »
КАај нас се субвенционира кршот од Италија, Германија и Аловенија

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40566
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: CARclub Тест: Toyota Yaris 1.5 125 Chic BiTone
« Одговори #22 на: Март 25, 2021, 20:38:39 pm »
КАај нас се субвенционира кршот од Италија, Германија и Аловенија
Цхцхцхцх! 

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.