Автор Тема: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive  (Прочитано 27451 пати)

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3932
 • MadaFunker
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #15 на: Март 05, 2021, 14:36:11 pm »
Со здравје да се вози, како си ги мазиш и пазиш коливе...аферим :)
New blood of old school

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3886
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #16 на: Март 05, 2021, 14:50:04 pm »
Со убаво да се вози и без проблеми, кои не би требало ни да ги има, доста доверливи аута се Сузуки.
За гаста како што си пишал, си треба навикнување ептен. Истиот проблем го имав со Сузуки Свифт, преосетлива беше додека не ја навикнеш, поготово што се шалтав повремено од дизел.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54141
 • Махер
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #17 на: Март 05, 2021, 15:24:45 pm »
Со среќа вожњата! Ова треба да е милина за сервис и нерасипливост. Сипај вози само.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #18 на: Март 05, 2021, 15:28:48 pm »
Искрено, тоа беше прв приоритет.

Ако не беше тоа, ќе беше лесно достапни и евтини делови.

Присутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3735
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #19 на: Март 05, 2021, 15:51:38 pm »
Clay bar, compound, polish, protection...🤔

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #20 на: Март 05, 2021, 15:57:17 pm »
Само да почне и времево да помага, да се подзатопли...

Внатре ја средив, сеа од надвор.

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1910
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #21 на: Март 05, 2021, 18:38:10 pm »
Ајде честитки, безгрижни километри!

Не разбрав, рачката на менувачот од Миркат.
Ќе го менуваш гумениот дел со кожинка или?

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #22 на: Март 05, 2021, 19:06:49 pm »
Фала, фала...

Топката од шалтерот, горниот дел, гумен е.

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1910
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #23 на: Март 05, 2021, 19:35:31 pm »
Фала, фала...

Топката од шалтерот, горниот дел, гумен е.

Нема можност да се промени тоа гумениот ребрест дел за кожен кај некој тапацер?

Би легнало како средношколка во Аудито на Саше_91.  ;D

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #24 на: Март 05, 2021, 19:53:28 pm »
Не. Прашав.

Отсутен packetloss99

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 71
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #25 на: Март 06, 2021, 17:03:55 pm »
So zdravje da se vozi, sekoja cest za pedantnosta, i jas probuvam da ja odrzavam kolata kolku so mozam ama dzabe e koga ke sednat zena mi i deteto vo kola se mi propaga vo voda  ;D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54141
 • Махер
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #26 на: Март 06, 2021, 18:07:48 pm »
Фаровиве добро се држат, ама земи си некаква УВ заштита под итно зошто многу вертикални се и сонце ги бие постојано. Само прашање на време е кога ќе се направат цели со кариес.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #27 на: Март 06, 2021, 18:08:55 pm »
So zdravje da se vozi, sekoja cest za pedantnosta, i jas probuvam da ja odrzavam kolata kolku so mozam ama dzabe e koga ke sednat zena mi i deteto vo kola se mi propaga vo voda  ;D

Благодарам. Кај мене е режим во кола, нема лабаво.

Фаровиве добро се држат, ама земи си некаква УВ заштита под итно зошто многу вертикални се и сонце ги бие постојано. Само прашање на време е кога ќе се направат цели со кариес.

Ќе дојде и тој ред, секако.

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1984
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #28 на: Март 06, 2021, 18:55:14 pm »
Со здравје да се вози, безгрижни километри и уживанција  ;)
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2476
Одг: 2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive
« Одговори #29 на: Март 06, 2021, 19:28:29 pm »
Si nacekal auto vo top  sostojba, zo zdravje da se vozi.
Samo za dva dena ja najde, kako be uspea :) ksmet si imal jak

Rabotna raka za servisot, se toa da ti smenat za 300 denari?