Автор Тема: Ново возило до 20000 €  (Прочитано 17634 пати)

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2528
Одг: Ново возило до 20000 €
« Одговори #15 на: Јануари 19, 2021, 11:04:31 am »
Kamiq влага во буџет и тоа со највисоко ниво на опрема, ако избоксира 10% попуст, 21650€ е во Style (со Full LED со динамичка контрола и еден куп додатна доволна опрема), верувам дека за 19500€ би ја зел.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5377
 • French diamond
Одг: Ново возило до 20000 €
« Одговори #16 на: Јануари 19, 2021, 12:11:16 pm »
Како ви се даваат 20 000 € за ова



На толку убави коли..

Отсутен bear

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 747
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Ново возило до 20000 €
« Одговори #17 на: Јануари 19, 2021, 12:16:33 pm »
Мислам дека на форумот имавме вработен од шкода. Ќе пишат клаберите кој е, па ти сврти неколку реда муабет со него.

Ја не предлам ништо, вкусови се во прашање.
Сепак, ново си е ново.
Со среќа и мерак да се возиш.  :)
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4659
 • The Spartan General
Одг: Ново возило до 20000 €
« Одговори #18 на: Јануари 19, 2021, 12:35:52 pm »
Јас би си купил Корола на акција.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2953
Одг: Ново возило до 20000 €
« Одговори #19 на: Јануари 19, 2021, 13:02:48 pm »
Голф нема за 20к :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Bravo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 950
Одг: Ново возило до 20000 €
« Одговори #20 на: Јануари 19, 2021, 15:10:26 pm »
Види Инсигниа за околу 21500.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4545
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Ново возило до 20000 €
« Одговори #21 на: Јануари 19, 2021, 15:26:40 pm »
Mazda 3 = 21.500...во салон може да дојдете до 20к веројатно.


Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1407
Одг: Ново возило до 20000 €
« Одговори #22 на: Јануари 19, 2021, 16:10:50 pm »
Mazda 3 = 21.500...во салон може да дојдете до 20к веројатно.
Со гаранција може. Колега од работа беше загреан за 3ка, при влагање у салонот, на "Добар ден" му спуштија 1000че.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен BraneMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 728
Одг: Ново возило до 20000 €
« Одговори #23 на: Јануари 19, 2021, 16:41:05 pm »
Лош период за купување ново возило. Цените се покачени и нема ништо на акција. За 20к можеш да си земеш Елантра со добра опрема.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1173
Одг: Ново возило до 20000 €
« Одговори #24 на: Јануари 19, 2021, 17:57:43 pm »
Друже, прво што ќе ти биде понудено на форумов е Шкода, во било која изведба и варијанта :)

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1173
Одг: Ново возило до 20000 €
« Одговори #25 на: Јануари 19, 2021, 18:00:41 pm »
Со возилото ќе се поминуваат околу 10-15000 км годишно. Би било пожелно да е дизел ама некако се помалку ги има таквите возила на лагер кај нас. Гледав Октавија ама цената е повисока од максималниот буџет. Леон немале на лагер, поло нема. Од возилото барам удобност и тивка кабина

Малку параметри за анализа и препорака
Форд Фокус
Пежо 307
Тојота Корола
Хјундаи Елантра
Сузуки Витара
Хјунди Тусон
КИА Сеед
Шкоди еден куп....
....

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5801
Одг: Ново возило до 20000 €
« Одговори #26 на: Јануари 19, 2021, 18:40:14 pm »
Јас би си купил Корола на акција.

Споредено со Фокус 1.0 турбо?

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4659
 • The Spartan General
Одг: Ново возило до 20000 €
« Одговори #27 на: Јануари 19, 2021, 18:41:25 pm »
Јас би си купил Корола на акција.

Споредено со Фокус 1.0 турбо?

Да. Дури и пред Фокус 1.0 турбо.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11541
Одг: Ново возило до 20000 €
« Одговори #28 на: Јануари 19, 2021, 20:18:12 pm »
Ќе се зајадат сега


Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5801
Одг: Ново возило до 20000 €
« Одговори #29 на: Јануари 19, 2021, 20:33:02 pm »
Јас би си купил Корола на акција.

Споредено со Фокус 1.0 турбо?

Да. Дури и пред Фокус 1.0 турбо.
Конкретно мислиш на хибрид или и со обичен мотот?

Мене ми изгледа сосема ОК тојотата, само со безвезе пресечен гепек. Фокусот е каде каде поубав.