Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 64742 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #360 на: Мај 23, 2021, 12:33:47 pm »
Денешна ситуација:

Гран При на Монако, истура дожд.

Лaтифи, дебитант стартува 14 ти во инфериорен болид.
Низ трката ги поминува сите пред него од Верстапен, до Ботас  (и тоа во Монако) и доаѓа втор до Хамилтон кој го стигнува со 5 секунди по круг.

Хамилтон, знаејќи дека ќе изгуби од дебитант во инфериорен болид се жали дека трката треба да се прекине и тоа и се случува.


Прост, статистички има повеќе титули од Сена денес.
Џабе.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #361 на: Мај 23, 2021, 13:29:30 pm »
Обично навивам за Макси, ама оваа трка ќе навивам за Чаки.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5989
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #362 на: Мај 23, 2021, 14:26:38 pm »
Еклерот кога излезе од пит стоп за да извози до старт се пожали на проблем со менувачот. Баксуз невиден. Имаат 30 мин до старт

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #363 на: Мај 23, 2021, 14:27:06 pm »
Обично навивам за Макси, ама оваа трка ќе навивам за Чаки.

пу јзк го урочив. Чаки на радио јави дека не му чини мењачот. :(

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #364 на: Мај 23, 2021, 14:45:18 pm »
Убав осврт на Монако по повод 90 годишнината 2019. Денес, 92 години Монако.



Уште едно од завчера.


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10359
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #365 на: Мај 23, 2021, 14:46:43 pm »
Еклер е излезен од болид :(
Ако има среќа ќе стартува од пит лејн, ама најверојатно ќе ја пропушти трката.

Шупаци се Ферари како што нема на светов.
Секој разумен и полуексперт вчера коментираше дека најдобро е да го сменат менувачот по цена на 5 позиции, отколку воопшто да не ја заврши трката.

Овој изгледа нема ни да ја почне...

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3621
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #366 на: Мај 23, 2021, 14:59:06 pm »
Еклерот ќе изгори од желба дома да се покаже и ќе се учука по обичај.

Не беше тешко.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41054
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #367 на: Мај 23, 2021, 14:59:56 pm »
Нема да стартува воопшто :(

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1368
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #368 на: Мај 23, 2021, 15:19:26 pm »
Сега Верстапен има шанса да победи.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #369 на: Мај 23, 2021, 15:44:32 pm »
Кога Ботас е напред штрафот сам од себе глави.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5989
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #370 на: Мај 23, 2021, 17:25:37 pm »
Мерак ми е за саинц, норис и ветел. Колку е поинтересно кога ги нема мерцедес на подиум.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41054
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #371 на: Мај 23, 2021, 17:30:52 pm »
Уствари, се деси нешто на тркава? Све што се случи беше пред трка и у бокс. Една дешавка не видов. Не дека очекував многу, ама ич па да не се десело ништо... Очекував и многу повеќе панорами од Монако, ни тоа немаше :(

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1368
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #372 на: Мај 23, 2021, 19:02:02 pm »
Луис нешто нервозен беше...
Очекуваше пред Гасли да излези од боксот.Успеа да си ја задржи стартната позицијата и +1 за најбрз круг.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2806
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #373 на: Мај 23, 2021, 19:50:07 pm »
Уствари, се деси нешто на тркава? Све што се случи беше пред трка и у бокс. Една дешавка не видов. Не дека очекував многу, ама ич па да не се десело ништо... Очекував и многу повеќе панорами од Монако, ни тоа немаше :(


Не се деси ништо на патеката ама сега ред булл води и кај возачите а и кај конструкторите.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41054
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #374 на: Мај 23, 2021, 19:54:06 pm »
Тоа знам, само, овие извртеа 77-78 круга без никој ништо да напраи... Изглеа дојдоа со идеја: „Дај да свртиме кругоиве, да се поздравиме со принцот и да си одиме.“

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.