Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 64950 пати)

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #15 на: Јануари 05, 2021, 15:19:53 pm »
Проблемот се и годините веројано сака 4х50 ама овие не се баш сигурни

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50831
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #16 на: Јануари 05, 2021, 16:16:53 pm »
За мерцедес е идеално да одат со Расел. Ем ќе си поминат поефтино, ем ќе си покажат дека болидите им се доминантни, а не возачите.

Ама тешко веројатно. Хамилтон ќе потпише со некој компромис, кај си дава тој златн кокошка.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #17 на: Јануари 05, 2021, 23:50:39 pm »
https://www.google.com/amp/s/amp.news.com.au/sport/motorsport/formula-one/max-verstappen-goes-public-with-new-girlfriend-who-has-baby-with-another-f1-star/news-story/bb6e42c11a984b0129eab12f27790097

Лошо почна годинава.... ??? ::)
Овие биле на цело ојдени, јас па му ставам лајк на макс на инста, кога беше честитал н.г. со нова женска. Додека да дознаам која била лол

Треба да се учи од постарите.
Па не е работата само добро да возиш..

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #18 на: Јануари 06, 2021, 18:28:30 pm »
Да имаме во предвид дека болидите во 2021 ќе имаат помалку downforce, ќе бидат малку потешки, забранет е DAS..
Не сумњам дека мерцедес пак ќе направи врвен болид, ама и другиве не спијат.

Присутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2811
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #19 на: Јануари 06, 2021, 20:50:14 pm »
Болидите ќе се скоро исти. Мерцедес си е сигурен шампион.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10364
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #20 на: Јануари 06, 2021, 21:00:07 pm »

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4671
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #21 на: Јануари 07, 2021, 14:29:39 pm »
Нема да бидат баш исти, на подот и дифузерот кој ќе успее да изгуби најмалку даунфорс тој најмногу ќе добие. 2021ва е годината каде најблиску ќе бидат болидите 1-2сек, а 2022 со целосно различни болиди ќе ја истегнат разликата до 3-4 секунди.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50831
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #22 на: Јануари 13, 2021, 18:33:20 pm »

Малку инфо.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50831
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #23 на: Јануари 21, 2021, 22:54:34 pm »
Расел никако тимски колега.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #24 на: Јануари 21, 2021, 23:17:35 pm »Присутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2811
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #25 на: Јануари 28, 2021, 15:24:37 pm »
Working at Ferrari is not stressful at all - Seb. Vetel 33  :( ;D

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41060
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #26 на: Јануари 28, 2021, 18:43:05 pm »
Working at Ferrari is not stressful at all - Seb. Vetel 33  :( ;D

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Е па кога ќе се вработи у Мерцедес, ќе му насадат:


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #27 на: Јануари 28, 2021, 20:38:27 pm »

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3632
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #28 на: Јануари 28, 2021, 21:36:50 pm »

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4671
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #29 на: Јануари 29, 2021, 08:00:45 am »
Симо, ти фали коментарот: