Автор Тема: T10 LED искусто и препорака  (Прочитано 6948 пати)

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6022
 • 69
Одг: T10 LED искусто и препорака
« Одговори #30 на: Октомври 09, 2020, 21:56:52 pm »
Што да правам јас со гумени капаци?
На сеник 2 капакот е гума.  Има и пластика ама тоа е за позиција, за средните се гума.

Ни рака не сака да влезе таму, како е настегано.  :-[

Имаш и гуми за ЛЕД светла.
Како на пример:

https://www.aliexpress.com/item/1005001349634583.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.383a762b5n45NT&algo_pvid=c756ac5a-8c3c-4285-a737-504cc2d44c54&algo_expid=c756ac5a-8c3c-4285-a737-504cc2d44c54-6&btsid=0bb0623416022733446982327e424f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16529
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: T10 LED искусто и препорака
« Одговори #31 на: Октомври 09, 2020, 22:07:13 pm »
Абе а жолти позициони сијалички сте виделе некаде? Жолти како жмигавец, не жолти југославија. :)

Отсутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 480
Одг: T10 LED искусто и препорака
« Одговори #32 на: Октомври 10, 2020, 14:40:22 pm »
@SaleSk фала уште еднаш.
Ова веќе ме мисли да ставам ледови на фаровите. Да видам сега тука што има на лагер, ако не некоја нарачка преку амазон.де или некоја друга продавница во ЕУ.

Другите слободно споделувајте линкови од веб-шопови за ледови.
Поздрав клабери.  :)

btw Сале поминуваат овие Zdatt според тебе? Џабе се на али:
https://www.aliexpress.com/item/32914153555.html
« Последно менување: Октомври 10, 2020, 14:48:46 pm vandex »

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2662
Одг: T10 LED искусто и препорака
« Одговори #33 на: Октомври 10, 2020, 14:53:08 pm »
Кај мене имаше само промена на капакот од фарот, кој требаше да биде 1цм поголем заради хладњакот и вентилаторот на ледот. Инаку ZDATT е брендот кој го монтирав.
Во самиот фар, има лежиште за Н7 класична сијаличка, на која што требаше да се направат мали држачи да го држат ледот.
За другите лед сијалички немаше никакви промени...
Светат одлично, дури и јас се изненадив. Само треба подесување на снопот затоа што фаровите не се со лупа и ако ги оставиш без да ги средиш, едно е дека ке свети растурно насекаде и ништо нема да гледаш, и плус најлошото, ќе пречиш во сообраќајот.
Овде тоа не е случај, проверено многу пати и на машина...

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Какви држачи треба да се направат за H7?

Sent from my MI 6 using Tapatalk


Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6022
 • 69
Одг: T10 LED искусто и препорака
« Одговори #34 на: Октомври 10, 2020, 15:34:18 pm »
Сијаличката има лежиште и се стега, а ледот не може зошто самиот е многу поразличен. За да стои ледот, треба неговото лежиште да се намести на лежиштето од фарот, со штрафчиња и плехче, и потоа се вметнува лед сијаличката. Ништо страшно и комплицирано.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4049
Одг: T10 LED искусто и препорака
« Одговори #35 на: Октомври 10, 2020, 21:40:25 pm »
Што знам јас некое време веќе се мислам дали да правам конверзија со биксенон проектори и ксенон сијалички или само да ставам H7 лед.... Некако што знам со ледов

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42126
 • Il Moderatore
Одг: T10 LED искусто и препорака
« Одговори #36 на: Октомври 10, 2020, 21:55:30 pm »
Bixenon проектори е вистинскиот пат. И јас тежнеам натака, ама некако последно на список ми се фаровине, а списокот долг...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11423
 • Архитект
Одг: T10 LED искусто и препорака
« Одговори #37 на: Октомври 10, 2020, 21:58:46 pm »
@SaleSk фала уште еднаш.
Ова веќе ме мисли да ставам ледови на фаровите. Да видам сега тука што има на лагер, ако не некоја нарачка преку амазон.де или некоја друга продавница во ЕУ.

Другите слободно споделувајте линкови од веб-шопови за ледови.
Поздрав клабери.  :)

btw Сале поминуваат овие Zdatt според тебе? Џабе се на али:
https://www.aliexpress.com/item/32914153555.html
'

Види ги овие C6 му се новиот модел.

https://www.aliexpress.com/item/4001283333700.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.75a120cdXg0RSx&algo_pvid=52c15cc1-cfef-4864-aebb-6d75b2be1824&algo_expid=52c15cc1-cfef-4864-aebb-6d75b2be1824-0&btsid=0bb0624616023596300346899e6f0d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Отсутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 480
Одг: T10 LED искусто и препорака
« Одговори #38 на: Октомври 11, 2020, 13:16:36 pm »
@osmica8 фала за инфо.
Овие C6 се 8.000 лумени, другите се 10-12.000.
Послабо ќе светат, но тоа може да значи и подолг век на траење.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6022
 • 69
Одг: T10 LED искусто и препорака
« Одговори #39 на: Октомври 13, 2020, 00:34:59 am »
@SaleSk фала уште еднаш.
Ова веќе ме мисли да ставам ледови на фаровите. Да видам сега тука што има на лагер, ако не некоја нарачка преку амазон.де или некоја друга продавница во ЕУ.

Другите слободно споделувајте линкови од веб-шопови за ледови.
Поздрав клабери.  :)

btw Сале поминуваат овие Zdatt според тебе? Џабе се на али:
https://www.aliexpress.com/item/32914153555.html

Мислам дека и  моите беа овакви, со тоа што беа 23 евра, а овие се 18, значи ги поефтиниле  :D Лапај одма :D :D :D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.