Автор Тема: Кревање суспензија на Honda Civic 1990?  (Прочитано 2097 пати)

Отсутен bookac

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 25
Кревање суспензија на Honda Civic 1990?
« на: Јануари 30, 2020, 14:11:24 pm »
Здраво дечки. Едно прашање. Летово се пријавив за возење 10 дена рели по Балкан. Па ме интересира дали некој има искуство со кревање на суспензија на возило? :)

Како што гледам по интернет, ми требаат вакви додатоци за кај амортизерите.
Дали некој продава кај нас вакви работи или треба да нарачувам преку интернет. Фала Ви! :)

« Последно менување: Јануари 30, 2020, 14:17:08 pm bookac »

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2470
Одг: Кревање суспензија на Honda Civic 1990?
« Одговори #1 на: Јануари 30, 2020, 14:22:34 pm »
Gumbalkan? Касно дознав јас  со уште  двајца  сакавме  ама веќе распродадени  се. Види некој да ти  ги напрај,  гледам  на џипови од полна пластика сами имаат праено многу луѓе
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен bookac

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 25
Одг: Кревање суспензија на Honda Civic 1990?
« Одговори #2 на: Јануари 30, 2020, 14:25:33 pm »
Gumbalkan? Касно дознав јас  со уште  двајца  сакавме  ама веќе распродадени  се. Види некој да ти  ги напрај,  гледам  на џипови од полна пластика сами имаат праено многу луѓе

Pothole Rodeo :) Не е толку екстремно, али фората е со постари коли од 20 години да се вози. Со одредени offroad предизвици :)

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2470
Одг: Кревање суспензија на Honda Civic 1990?
« Одговори #3 на: Јануари 30, 2020, 14:27:44 pm »
Gumbalkan? Касно дознав јас  со уште  двајца  сакавме  ама веќе распродадени  се. Види некој да ти  ги напрај,  гледам  на џипови од полна пластика сами имаат праено многу луѓе

Pothole Rodeo :) Не е толку екстремно, али фората е со постари коли од 20 години да се вози. Со одредени offroad предизвици :)
Првпат  слушам, ѕирни gumbalkan може ќе те бендиса  за догодина,  до 900 евра е буџет  за кола :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен bookac

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 25
Одг: Кревање суспензија на Honda Civic 1990?
« Одговори #4 на: Јануари 30, 2020, 14:32:38 pm »
@vladic3110 да да ги ѕирнав сега. Слично е на ова ние што ќе возиме. Кај овие буџет по кола е 500 евра :D Се надевам ќе успеам да ја кренам малце пред тргнување.

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1296
 • Велешанче
Одг: Кревање суспензија на Honda Civic 1990?
« Одговори #5 на: Јануари 30, 2020, 20:10:19 pm »
Нешто линкче за настанов ?
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9208
Одг: Кревање суспензија на Honda Civic 1990?
« Одговори #6 на: Јануари 31, 2020, 09:51:28 am »
Било кој дреар може да ти ги изработи,ама не ти препорачувам да возиш автопат брзини со овој сет ап,зошто ќе ти ги искриви тркалата кога ќе ја кренеш.
За тоа дополнително ти треба камбер сет и се тоа кога ќе го средиш ќе ти требаат потврди спирали зошто фабричките се премеки за тој тип модификации.