Автор Тема: Kia Sportage 1.6 CRDI  (Прочитано 16895 пати)

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 380
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #45 на: Октомври 13, 2020, 20:03:51 pm »
Mnogu sportage vakvi skoro novi se prodavaat, drugi vozila vaka skoro kupeni ist model nema kolku so ima kia sportage
И јас го мислев истово :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41979
 • Il Moderatore
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #46 на: Октомври 13, 2020, 20:55:47 pm »
Mnogu sportage vakvi skoro novi se prodavaat, drugi vozila vaka skoro kupeni ist model nema kolku so ima kia sportage
Е па изглеа им трошат повеќе од што обеќаваат у салон ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8678
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #47 на: Октомври 13, 2020, 21:24:46 pm »
Поверојатно е дека се пореметила домашната пресметка со Ковид кризава.

Некогаш и без криза се промашува чергата, особено кога во ист месец ќе дојде за наплата месечната рата, па сервис, оа регистрација, па каско.
Не е лошо банките да размислат да даваат грејс период по еден месец секоја година наместо првите 5,6 месеци или колку ли беа што ги гледав на понудите пролетва.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6599
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #48 на: Октомври 13, 2020, 21:44:06 pm »
За банките не е проблем. Они се толку полни со капитал да едвај чекаат да пролонгираат и да си наплатат плус камати.

Кај нас е проблемот. Ни 2 ни 3, кредит. Тоа да се нема вода во очи ама кредит. Префрлај пари од една картица на друга, дужи по пријатели, шитни нешто што старите гладувале за да го создадат, "еднаш се живее"...

Една криза или недајбоже посериозен здравствен проблем и банкрот.

Проблем кај нас како нација е што приказната за мравката и штурецот ја гледаме само како приказна а не и поука.

Пара лесно се троши, тешко се создава.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8205
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #49 на: Октомври 13, 2020, 21:52:00 pm »
Баш сите овие Киа купиле

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27891
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #50 на: Октомври 13, 2020, 21:58:05 pm »
Кои се тие „сите“? Едвај еден-два огласи наоѓам на Пазар3 и Реклама5.

Отсутен Angel Skopje

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 261
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #51 на: Октомври 14, 2020, 10:02:20 am »
На реклама 5 има само 3 од кои едниот е огласен во април,
со оглед на тоа дека сигурно има 1 000 продадени тоа не е ништо,
ако беа со мана ќе имаше на оглас едно 100 спортажи...

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27891
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #52 на: Октомври 14, 2020, 10:02:35 am »
Така де...

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8205
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #53 на: Октомври 14, 2020, 11:59:31 am »
Ne rekov deka se so mana, ednostavno mnogu brzo se preprodavaat. Ne me tepajte poshto mi se cini deka gi ima poveke od drugi modeli.

I l na vremeto se isprodadoa drugi vozila pa nrmalo tolku brzo preprodavanje..

Fala lepo

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27891
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #54 на: Октомври 14, 2020, 12:00:36 pm »
Па и сега нема. :)

Отсутен Angel Skopje

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 261
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #55 на: Октомври 14, 2020, 12:15:13 pm »
Ne rekov deka se so mana, ednostavno mnogu brzo se preprodavaat. Ne me tepajte poshto mi se cini deka gi ima poveke od drugi modeli.

I l na vremeto se isprodadoa drugi vozila pa nrmalo tolku brzo preprodavanje..

Fala lepo

модел 2015
2 на реклама5
2 на пазар 3
многу  ;)

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8205
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #56 на: Октомври 14, 2020, 14:16:02 pm »
Ok e.. ne mora da se dokazuvame ne vodam evidencija cela godina Kako bilo

Отсутен packetloss99

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 67
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #57 на: Октомври 16, 2020, 22:38:55 pm »
@rile Pofali se koga ke bidne rabotata, stavi i slikicki... koi boi gi ima na lager, mojot e crn, se mislev pomegu svetlo siva i crna prvenstveno.

Отсутен packetloss99

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 67
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #58 на: Октомври 16, 2020, 22:39:17 pm »
.

Отсутен packetloss99

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 67
Одг: Kia Sportage 1.6 CRDI
« Одговори #59 на: Октомври 16, 2020, 22:48:09 pm »


Fala na site,

Posle nova god nema da go ima akciskiot popust od 2600 evra ..


*го има попустот


Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Закаснета реакција, попустот го има али качија 1000 евра пошто додаоа електрична рачна и 17ки бандажи.. ако ме прашаш мене непотребно :)