Автор Тема: Opel Astra H GTC - 1.8  (Прочитано 17414 пати)

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1726
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #60 на: 30 Декември 2020, 20:53:10 pm »
Нели ќе станвавме колеги, и ти ќе се стореше со фиат, ништо од бизнисот а?  :P

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #61 на: 31 Декември 2020, 00:27:22 am »
Зошто ја промени расплињачата? Имаше некој проблем?

Имаше проблем со вакумот, на незагреана кола во лер работеше нерамномерно и мирисаше на плин.

Нели ќе станвавме колеги, и ти ќе се стореше со фиат, ништо од бизнисот а?  :P

Не се сериозни, не сакаат пари да земат  ;D
п.с. не се откажвам од Опел.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #62 на: 13 Јуни 2021, 15:16:19 pm »
Се регистриравме пред некој ден.

2 години дружење и скоро 30К км, без посериозни проблеми.

Во меѓувреме затемнети задни стакла.

Комплет трошоци заедно со А - тест на стакла околи 15 500 ден.
Отсутен ivanxh

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 605
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #63 на: 14 Јуни 2021, 10:49:12 am »
Многу ми се свиѓаат бандаживе, ептен се каам што си купив нови гуми за 17киве што ги имам па не ми се исплаќа да мењам сега.. ај догодина може.

Количето цицка иначе.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #64 на: 14 Јуни 2021, 11:33:38 am »
@ivanxh имам уште еден комплет вакви. Дефинитивно најубавиот бандаж за Опел.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13692
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #65 на: 14 Јуни 2021, 14:12:47 pm »
Најди му дистанцери мислам дека ептен ќе смени изглед количето.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54891
 • Махер
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #66 на: 14 Јуни 2021, 14:14:02 pm »
Да личи како малку утнати ЕТ на бандажи дека има?

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #67 на: 14 Јуни 2021, 14:33:49 pm »
Најди му дистанцери мислам дека ептен ќе смени изглед количето.

Во план се, прво спуштање.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #68 на: 06 Јули 2021, 18:52:58 pm »
Бидна спуштање.

Напред Bilstein амортизери со Irmscher спирали, назад само спирали.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6985
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #69 на: 06 Јули 2021, 18:58:38 pm »
Браво!

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #70 на: 06 Јули 2021, 18:59:14 pm »
Супер апдејт, заличе ептен.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29390
  • CARclub.mk
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #71 на: 06 Јули 2021, 19:00:58 pm »
Прекрасно!

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43495
 • Il Moderatore
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #72 на: 06 Јули 2021, 19:28:14 pm »
Таман!
Се кладам дека Eibach ги праи за Irmsher федериве :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6954
 • хаУс мајстор
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #73 на: 06 Јули 2021, 19:58:10 pm »
Одлично!

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11718
 • Архитект
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #74 на: 06 Јули 2021, 21:50:57 pm »
Како легнала. Браво.
Наредно гледај да се иселиш од Битола.
;D