Автор Тема: Opel Astra H GTC - 1.8  (Прочитано 16765 пати)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9208
 • Аstra la vista baby !
Opel Astra H GTC - 1.8
« на: 27 Септември 2019, 09:25:46 am »
Да го претставиме новото Опелче.  :)
Некое време бев во потрага по Опелче со 2/3 врати и мотор 1.8. Разгледвав Astra G Bertone, Cabrio, Corsa C GSI. Astra GTC ретко со 1.8 да се најде на оглас. Се појави случајно и бидна. Благодарност до @skorpion за помошта при купувањето!

Се работи за Astra H GTC - 1.8 125hp. произведена 2005 та година, со плински уред Lovato. На километраж 260 000км.
Од опрема нема нешто посебно: серво, ABS, мануелна клима, 8x airbag, темпомат,  борд компјутер кој треба да се активира, ESP кое не може да се исклучи...

Му фали 6 та брзина и Sport копче.

Спецификации:
https://www.auto-data.net/en/opel-astra-h-gtc-1.8i-16v-125hp-2378

Имаше по некоја козметичка забелешка и по некоја ситница за средување, ама полека се средваме.
Плачи за хемиско и полирање ама ке бидне и тоа.

Еве некое сличе:

На денот на купување:
Беа исфарбани предниот браник, крилото и прагот.

Монтирани Opel Penta 18'' бандажи за летен сет.
Некоја инстаграм слика со нив.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1890
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #1 на: 27 Септември 2019, 09:31:05 am »
Со здравје да се вози, со бадашите одма ко друга кола да е, ептен погодени.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11672
 • Архитект
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #2 на: 27 Септември 2019, 09:38:13 am »
Со здравје да се вози.
Одма рефреш му направи.
Браво.

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7565
 • Плинаш!!!
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #3 на: 27 Септември 2019, 10:19:28 am »
Топ количе, со здравје да се вози!!!

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22222
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #4 на: 27 Септември 2019, 10:33:05 am »
Најубавите Опелови 18 ки.
Со здравје да си ја возиш.
Долго да те служи.

Хемиско и полирање се подразбира.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5952
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #5 на: 27 Септември 2019, 10:41:51 am »
Ете ја бе.. :D

Уште еднуш - честитки, со здравје да си ја возиш.

Arguably, најубавиот 3-вратен хеч ever.

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6821
 • хаУс мајстор
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #6 на: 27 Септември 2019, 12:52:30 pm »
Со здравје да се вози Ракун!

Отсутен xnickx

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 75
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #7 на: 27 Септември 2019, 13:01:09 pm »
Со здравје да се вози!

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1813
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #8 на: 27 Септември 2019, 13:08:16 pm »
Честитки, бандажите ја смениле цела кола у п.м.
Моторот ти е топ, само внимавај на уљето знае да го троши ако возиш често на отворено.

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2053
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #9 на: 27 Септември 2019, 13:27:59 pm »
Со здравје да се тркала, да му се изнавозиш!!!
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17249
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #10 на: 27 Септември 2019, 14:25:16 pm »
Добро подновување Ракун, уште толку километри да и ставиш без проблеми :)

Шо планови имаш за понатаму, освен возење и санирање корозија? Морав, без лутење ;D ;D ;D

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 346
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #11 на: 27 Септември 2019, 14:28:42 pm »
Со здравје да се вози, бандажите прва лига!

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28939
  • CARclub.mk
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #12 на: 27 Септември 2019, 18:23:48 pm »
Одличен избор, одлични тркала!

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7565
 • Плинаш!!!
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #13 на: 27 Септември 2019, 19:14:24 pm »
Тркалите ја отвориле како средношколка....

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3468
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #14 на: 27 Септември 2019, 19:51:55 pm »
Честито, со здравје да се вози.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk