Автор Тема: Индекс на Тестирани Автомобили  (Прочитано 12944 пати)

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Индекс на Тестирани Автомобили
« на: 02 Мај 2019, 12:28:40 pm »
Индекс на сите тестови објавени на CARclub.mk:

https://www.carclub.mk/indeks-na-testirani-avtomobili/

Подредени се по бренд, година на објавување (која генерално соодвествува со моделската година) и модел.

Мислам дека не пропуштив ништо. :)

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1717
Одг: Индекс на Тестирани Автомобили
« Одговори #1 на: 02 Мај 2019, 12:55:32 pm »
Одлично е ова, браво за идејата !

Нешто што приметив, е дека колите пред 4-5 години биле значително поевтини. Пример Голф 7 2.0 тди хајлајн ( https://www.carclub.mk/2012/12/17/test-volkswagen-golf-vii/ ) 23к евра, истиот тој голф фејслифт верзија 1.6 тди хајлајн на конфигураторот моментално е 25000 евра со 5 степен менувач, што е 2000 евра поскапа каталошка цена а се добива 1.6 мотор наместо 2.0 и 5 степен менувач.
Skoda Octavia RS TDI – 23.650 Евра ( https://www.carclub.mk/2014/05/27/test-skoda-octavia-rs-tdi-ekonomicen-ceski-sportist-so-germanski-geni-i-dizelsko-srce/) , моментална цена  Octavia RS 2.0 TDI 184 ks со дсг 29.200 евра каталошка, 2000 евра нека е дсг то, тоа се ~ 3500 евра поскапување на фејслифт верзијата.

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3811
Одг: Индекс на Тестирани Автомобили
« Одговори #2 на: 02 Мај 2019, 13:02:50 pm »
Што се случило со Honda? Не даваат коли за тест?

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Индекс на Тестирани Автомобили
« Одговори #3 на: 02 Мај 2019, 13:10:48 pm »
@bramovsk - Одамна, за жал. Не ни имаат демо возила. :/

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3811
Одг: Индекс на Тестирани Автомобили
« Одговори #4 на: 02 Мај 2019, 13:46:42 pm »
Штета. Не дека јас лично многу ги преферирам, но сепак за наш пазар се еден од по посакуваните брендови, а Макптерол се однесуваат како застапништвото на Хонда да им е хоби за децата на директорите.
« Последно менување: 02 Мај 2019, 15:49:40 pm bramovsk »

Отсутен vlatko05

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
 • k24a3
Одг: Индекс на Тестирани Автомобили
« Одговори #5 на: 27 Јуни 2022, 01:22:00 am »
Исто не ги гледам Сузуки?!

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8185
 • Малерозен дрводарец
Одг: Индекс на Тестирани Автомобили
« Одговори #6 на: 27 Јуни 2022, 01:49:46 am »
Вадење од нафталин после дванаес :)))
When you turn on the radio does it return the favor?

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Индекс на Тестирани Автомобили
« Одговори #7 на: 27 Јуни 2022, 08:17:24 am »
Исто не ги гледам Сузуки?!
До импортерот е. :/

Отсутен vlatko05

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
 • k24a3
Одг: Индекс на Тестирани Автомобили
« Одговори #8 на: 27 Јуни 2022, 17:43:13 pm »
Вадење од нафталин после дванаес :)))

 ;D

Исто не ги гледам Сузуки?!
До импортерот е. :/

 :-\