Автор Тема: Рендери и фотошопирани слики за нови модели  (Прочитано 200760 пати)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13195
 • Пудингот на шоферството
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #30 на: Јануари 03, 2012, 12:52:57 pm »
Аудито тапа!

Мое мислење...
+10000000000000000000000000000000000000000000000
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #31 на: Јануари 03, 2012, 13:05:29 pm »
Alfa Romeo 169 ( ili 6c spored poslednite najavi)..... ovie 2 modeli mi lici deka se nekoi modeli od glina
1.
2.


3.Bonus :D


Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16588
 • Keep it 100
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #32 на: Јануари 03, 2012, 15:59:23 pm »
Многу поинтересни рендери за новата А3-ка, али и многу поневеројатно дека ќе бидат финални:


http://visions-autos.sport24.com/image/132549307548-jpg/
http://visions-autos.sport24.com/image/132549284823-jpg/
http://visions-autos.sport24.com/image/132549222441-jpg/

NEW Ford MondeoОтсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11244
 • Архитект
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #33 на: Јануари 04, 2012, 10:54:55 am »
Се гледа италиански дизајн, алфа!! Крај! Затворај темата ;D ;D ;D

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #35 на: Јануари 04, 2012, 13:59:53 pm »
Мене на комбинација од Астон Мартин предница и Јагуар задница и доста добро изгледа :)
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2953
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #36 на: Јануари 04, 2012, 19:46:17 pm »
Цитроен ДС1.

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27778
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #37 на: Јануари 04, 2012, 19:54:56 pm »
Ја се извињавам, набрзинка до купатило да тркнам, да повратам.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3447
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #38 на: Јануари 04, 2012, 20:00:45 pm »
Ја се извињавам, набрзинка до купатило да тркнам, да повратам.

Пази само кај буташ прсти   :D

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16348
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #39 на: Јануари 04, 2012, 20:03:57 pm »
Изгледа како лут булдог, но на лош начин.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2953
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #40 на: Јануари 04, 2012, 20:12:45 pm »
Ја се извињавам, набрзинка до купатило да тркнам, да повратам.

Колата е изгледа сосем пристојно и ништо полошо во однос на другите мали коли.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3074
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #41 на: Јануари 04, 2012, 20:34:31 pm »
VW на салонот за автомобили во Женева(8-18.03) ќе ја представи рестилизираната верзија на Поло. Направени се измени во предниот и задниот дел, смален е аеродинамичниот отпор. 1.4 16В ќе биде исфрлен од понудата. Мене лично со фејслифтингов однапред ми е подобро но странично и одназад не. Можеле задницата многу подобро да ја направат.
Целата вест со слики тука:
http://www.autoportal.hr/index.php/novostic/3393#
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7888
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #42 на: Јануари 04, 2012, 21:03:19 pm »
ДС1 ми е ок напред, позади има уште доработка.
А за полово треба минимум 2 пати повраќање  ;)

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7469
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #43 на: Јануари 04, 2012, 23:19:57 pm »


NEW Ford Mondeo[/quote]

Ѕвер...
Одамна нешто слично имам видео, али слабо со реализација :)

Отсутен Bojan j

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3010
Одг: Рендери и фотошопирани слики за нови модели
« Одговори #44 на: Јануари 04, 2012, 23:51:22 pm »


NEW Ford Mondeo

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Ѕвер...
Одамна нешто слично имам видео, али слабо со реализација :)
[/quote]
Ме потсеќа на Астон Мартин ДБС...мнооооооогу јако изгледа...одма би го земал