Автор Тема: Совет за телефон  (Прочитано 87428 пати)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10902
 • 430i
Одг: Re: Совет за телефон
« Одговори #30 на: 15 Ноември 2011, 22:36:55 pm »
ОНЕ во моментов имаат преку глава работа од префрлање на муштерии од ВИП (и Т ама помалку) кај нив. Кампањата што ја имаа со репрезентацијата и волку-волку и тоа како им се исплати.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6109
 • 69
Одг: Совет за телефон
« Одговори #31 на: 15 Ноември 2011, 23:44:17 pm »
Женами го зема навигаторот...Телефонот е одличен. Незнам какви рецензии и лоши критики си прочитал, но искрено чепкајќи го можам да кажам дека слајдерот е ретко толку добро направен, а незнам ни од каде инфо дека флет кабли се кинеле на нокиа? Тоа беше за Шљамсунг со флет каблите. Батерија се уште незнам како ке држи, но очекувам барем 3 дена да трае, а останатите функции се стварно добри...Класичен добро познат и проверен симбиан, екранот е топ, интернетот лета на 3Г, а друго не знам што да ти кажам....Е52 е исто како да купуваш 6300, модел библија, а Ц5 е Ок само што нема вифи, инаку и јас го гледав тој...Ипак телефон купуваш, па 21 век сме, барем тоа да има...Разгледај го и Ц3, ако си за таква варијанта на телефонче.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Совет за телефон
« Одговори #32 на: 16 Ноември 2011, 07:41:08 am »
Вип се хаос ама добра цена имаат. Фактураираат разговори од месец во месец, ако не си пазиш прават грешки во сметките (не за некои големи пари ама па зошто да те заебаваат).
Оne се поспремни од нив само што долго време помина дури се ребрендираа и изгубија клиенти доста, ама мислам ке се вратат.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6109
 • 69
Одг: Совет за телефон
« Одговори #33 на: 16 Ноември 2011, 10:32:21 am »
Во ВИП телефоните се најскапи...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Совет за телефон
« Одговори #34 на: 16 Ноември 2011, 10:37:39 am »
Во ВИП телефоните се најскапи...

грешка си, зависи кои едни се поскапи на едно место други на друго. Исто како веро и тинекс, на едно место шампонот е поефтин а на другото пастата за заби е поефтина и тоа е тоа.

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Совет за телефон
« Одговори #35 на: 18 Ноември 2011, 09:10:13 am »
Ме интересира вашето мислење за Sony Ericsson M1i Aspen
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Знам дека е глупо прашањево ама ја да си прашам. Телефонов ко шо глеам има ГПС ама дали ќе може ГПС-от да се користи како навигација за у кола на пример?

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Совет за телефон
« Одговори #36 на: 18 Ноември 2011, 09:59:20 am »
може ако имаш инсталирано нешто како Garmin или слично, во спротивно ке ти троши нет за мапите да ги спушта. Башка види му го екранчево што ке ти е навигација на ова. Ако  сакаш навигација земи некоја Нокиа на старо Н96 или Е71/71 или било која и инсталирај си Garmin.
Јас имам така направено на тел на брат ми со неа сум бил низ грција си врши супер работа

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54891
 • Махер
Одг: Совет за телефон
« Одговори #37 на: 18 Ноември 2011, 10:04:12 am »
GPS е сервис, а навигација е програм кој го користи тој сервис. Ако има програмче за навигација за тој телефон, тогаш ќе има навигација. Незнам што оперативен систем има тоа телефонче...

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Совет за телефон
« Одговори #38 на: 18 Ноември 2011, 11:18:07 am »
GPS е сервис, а навигација е програм кој го користи тој сервис. Ако има програмче за навигација за тој телефон, тогаш ќе има навигација. Незнам што оперативен систем има тоа телефонче...
Телефонов има Microsoft Windows Mobile 6.5.3 Professional...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54891
 • Махер
Одг: Совет за телефон
« Одговори #39 на: 18 Ноември 2011, 11:32:51 am »
GPS е сервис, а навигација е програм кој го користи тој сервис. Ако има програмче за навигација за тој телефон, тогаш ќе има навигација. Незнам што оперативен систем има тоа телефонче...
Телефонов има Microsoft Windows Mobile 6.5.3 Professional...
Ако знае некој за MWM навигација нека каже, јас не сум имал контакт со тоа.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Совет за телефон
« Одговори #40 на: 18 Ноември 2011, 14:09:04 pm »
тури му пепел :D, за Windows нема ништо. Имам HTC Radar со Windows mobile последниот и ако ти се апликации приоритет јок бурда не е баш како Андроид.

Да ти продадам јас тебе HTC Hero/T-mobile G2 Touch па да си стаиш навигација I go :D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10902
 • 430i
Одг: Re: Совет за телефон
« Одговори #41 на: 18 Ноември 2011, 20:13:08 pm »
Има Гармин за WM 6.5, побарај на www.ipmart-forum.com
Мислам дека на www.symbian.com.mk имаше комплет туторијал за инсталирање.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8074
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Совет за телефон
« Одговори #42 на: 19 Ноември 2011, 22:26:56 pm »
Нокиа е52 ич не се мисли, ц3 имам службен срање живо, 2 пати дисплеј менуваат и не го бивам Ц5 е ок ама нема сврха тачот.
Ако ти треба телефон Е52 е одличен, ако сакаш за нет купи си ХТЦ. точка  ;D

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6109
 • 69
Одг: Совет за телефон
« Одговори #43 на: 19 Ноември 2011, 22:36:19 pm »
c5 нема тач...Нешто си побркао :)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Совет за телефон
« Одговори #44 на: 19 Ноември 2011, 22:43:22 pm »
c5 нема тач...Нешто си побркао :)
и да има и да нема пак е срање