Автор Тема: Porsche 944  (Прочитано 47568 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28037
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Porsche 944
« Одговори #255 на: Септември 27, 2022, 09:03:09 am »
Одлично сте поминале! :)

Отсутен KRISS

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 192
Одг: Porsche 944
« Одговори #256 на: Септември 27, 2022, 10:53:27 am »
Дали дедото ќе ги објави времињата постигнати од внуците ? :D

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 411
Одг: Porsche 944
« Одговори #257 на: Септември 27, 2022, 11:03:44 am »
За жал немам слика од времињата, како и да е белата GT3 изгази се шо може и не може да се изгази, имаше време 1:21.2 негде мислам.

Дедото е многу горд на своите внуци :D
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 265
Одг: Porsche 944
« Одговори #258 на: Септември 27, 2022, 18:38:17 pm »
Гледам сивата била кај Славче на третман, перверзно.

Браво инаку, така се ужива у олдтајмер.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5670
 • French diamond
Одг: Porsche 944
« Одговори #259 на: Септември 27, 2022, 20:25:31 pm »
Пехчево можи нема жители, ама има Порше  ;D И јас се чудев шо таблица е таа PE

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6116
Одг: Porsche 944
« Одговори #260 на: Септември 27, 2022, 20:40:24 pm »
Чекај, чекај, чекај..... во Пехчево има Порше карера?
Пехчево има највеќе Поршиња по глава на жител у свет.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6451
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: Porsche 944
« Одговори #261 на: Септември 27, 2022, 20:58:14 pm »
Чекај, чекај, чекај..... во Пехчево има Порше карера?
Пехчево има највеќе Поршиња по глава на жител у свет.

Тој што остана Порше купил?!
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42126
 • Il Moderatore
Одг: Porsche 944
« Одговори #262 на: Септември 27, 2022, 21:00:04 pm »
Поршето остана, тој си замина :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5092
Одг: Porsche 944
« Одговори #263 на: Септември 27, 2022, 21:04:17 pm »
Он си ујде, Поршето стоо.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6451
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: Porsche 944
« Одговори #264 на: Септември 28, 2022, 00:36:34 am »
Одиме на 'garage finds' за некоја година тогаш, ако остане да стоо. :))))
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10651
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Porsche 944
« Одговори #265 на: Ноември 15, 2022, 15:54:38 pm »
Младичу секоја чест, за мераклиското и домакинско средување на Поршот.