Автор Тема: Звучна изолација.  (Прочитано 112182 пати)

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3245
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #465 на: Мај 28, 2021, 23:18:30 pm »
@st08 На меган мк3 1.6.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8198
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #466 на: Мај 28, 2021, 23:38:19 pm »
На времето расходував еден кауч и ми падна идеја тој материјалот што стоеше меѓу федерите и штофот да го плеснам како изолација на Југото. Го поставив од шофершајбна под шалтаблата до доле до под педалите.
Млад бев, имав време за занимација, и едноставно беше кај Југото, башка што природно си имаше луфта под шалтабла ;D

Не дека не се слушаше, но се придуши прилично звукот од моторот.

Отсутен st08

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 78
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #467 на: Мај 29, 2021, 20:32:38 pm »
@st08 На меган мк3 1.6.

Sent from my SM-A525F using TapatalkЗарем е бучен меганот?

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3245
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #468 на: Мај 29, 2021, 22:03:58 pm »
За мене да.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16584
 • Keep it 100
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #469 на: Мај 31, 2021, 18:21:29 pm »
Во меѓувреме дознав за дечкиве во Ѓорче.
Претежно работат на големо, али имаат по нешто во дуќанот и прават нарачки по потреба.
Држат разни видови на аудио опрема и изолација за коли, така да можеш да им се јавиш на 070 228 622 во работно време од 9 до 5 или да ги посетиш тука https://goo.gl/maps/sHbTLqUoJTRAmoPU6

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51497
 • Махер
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #470 на: Јануари 23, 2022, 18:41:34 pm »

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3245
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #471 на: Јануари 23, 2022, 19:17:11 pm »
Првите знаци на пролет планирам истото, цела кола.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5736
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #472 на: Март 10, 2022, 12:30:55 pm »
Децибел мк

Лдецибел мк

Јави се во двете, нудат изолации разни. Самолеплива огноотпорна ти треба.

Како да се јавам кај овие децибел, немаат ништо на сајтот, имаш телефон или локација?

ЕДИТ: Овие биле Л Децибел, а ја сум гледал на децибел.мк

https://ldecibel.mk