Автор Тема: Hyundai  (Прочитано 315889 пати)

Отсутен MickeY MousE

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 147
 • *** Disney ***
Hyundai
« на: 07 Ноември 2011, 13:04:01 pm »
Мислам дека djidji прв ќе го скрши мразот и неговото наредно возило ќе биде Хјундаи.
Потоа ќе следи gOJDO, откако добро ќе го изанализира возилото кое го поседува djidji.
Како трет кој ќе се осмели типувам на marjanot.

И секако на крај да не заборавам, честитки за ЛП и трудот.  ;D

ami kazi koja nagrada e vredna za osvojuvanje, da im pisam na sto da se koncentriraat vo idnina.

Советувај ги во првите неколку месеци да не им закрцка фиоката пред совозачкото седиште.
И секако, сервис вонреден да не видат во следните 5 години.

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8517
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Hyundai
« Одговори #1 на: 07 Ноември 2011, 13:08:49 pm »
Значи да се изјаснам. Ок ми се хундаи колите од секоја гледна точка но ништо повеќе од другите во нивната класа. Они се напреднати многу и секоја чест ама мислам дека е погрешно да се паѓа во несвест и да се спомињаат некои награди како што е најцврста каросерија, малце смешно е.

ami kazi koja nagrada e vredna za osvojuvanje, da im pisam na sto da se koncentriraat vo idnina.

За безшумна ручна, тука многу поени ќе добијат. Или сега една врата само на сувозачко и сите од таму да влагаат. :D

Не знам што да ти кажам, јас ќети кажам за ова треба да се сконцетрираати ти ќе почнеш да ме убедуваш дека и во тоа се најдобри а јас немжам до толку да се замарам. Јас се изјаснив со постот погоре да не мисли некој дека сум хектер на хундаи ама многу ме нервираат муабети од типот "пристигна кралот" па макар и за алфа било...

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33847
 • Таков е животот... јебига
Одг: Hyundai
« Одговори #2 на: 07 Ноември 2011, 13:22:27 pm »
Bi sakal da e taka, neli ;D
Да бидам искрен, баш ме заболе мене ***от :)
Што имам јас корист од тоа да сакам да биде така?

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Hyundai
« Одговори #3 на: 07 Ноември 2011, 13:31:35 pm »
Porakata bese nameneta za princot na temninata (Deni)

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54499
 • Махер
Одг: Hyundai
« Одговори #4 на: 07 Ноември 2011, 13:33:09 pm »
Bi sakal da e taka, neli ;D
Да бидам искрен, баш ме заболе мене ***от :)
Што имам јас корист од тоа да сакам да биде така?
Истото го одговарам.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33847
 • Таков е животот... јебига
Одг: Hyundai
« Одговори #5 на: 07 Ноември 2011, 13:34:58 pm »
Дени, од сега ќе те викам Prince of the Darkwagen! :D

Присутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10861
 • 430i
Одг: Hyundai
« Одговори #6 на: 07 Ноември 2011, 13:37:59 pm »

Како трет кој ќе се осмели типувам на marjanot.


Абе повеќе среќа треба при купување нова/половна која, од храброст :)
Ако има добра понуда со коректна цена незнам зошто било кој би не би се осмелил ;)

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Hyundai
« Одговори #7 на: 07 Ноември 2011, 13:41:47 pm »
Bi sakal da e taka, neli ;D
Да бидам искрен, баш ме заболе мене ***от :)
Што имам јас корист од тоа да сакам да биде така?
Истото го одговарам.

pa ti veke ednas odgovori, sakas hyundai da prodava vozilca do 11.000 evra i da ne se mesa vo drugite klasi. Ne sme 1986 ;)

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54499
 • Махер
Одг: Hyundai
« Одговори #8 на: 07 Ноември 2011, 13:43:07 pm »
Bi sakal da e taka, neli ;D
Да бидам искрен, баш ме заболе мене ***от :)
Што имам јас корист од тоа да сакам да биде така?
Истото го одговарам.

pa ti veke ednas odgovori, sakas hyundai da prodava vozilca do 11.000 evra i da ne se mesa vo drugite klasi. Ne sme 1986 ;)
Да бидам искрен, баш ме заболе мене ***от :)
Што имам јас корист од тоа да сакам да биде така?

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Hyundai
« Одговори #9 на: 07 Ноември 2011, 14:37:05 pm »
Леле леле темава, до предвидувања кој кога ќе купи Хјундаи стигна :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17675
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Hyundai
« Одговори #10 на: 07 Ноември 2011, 14:39:34 pm »
Ќе биде интресно да се следат тестовите на i40, ме занима дали навистина напреднале од аспект на ригидност, односно подобрени возни својства.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17675
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Hyundai
« Одговори #11 на: 07 Ноември 2011, 14:40:14 pm »
Леле леле темава, до предвидувања кој кога ќе купи Хјундаи стигна :)

Самсунг филозофија. ;D ;D ;D

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Hyundai
« Одговори #12 на: 07 Ноември 2011, 15:03:15 pm »
За такви работи во арапските земји сечат глава
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Hyundai
« Одговори #13 на: 07 Ноември 2011, 15:38:44 pm »
Постот го напишав како член на форумов, не како модератор. Да мислев дека е непотребен твојот пост, ќе го избришев. Како и сите други кои се ОТ. Така да споменувањето на твојот пост нема врска со тоа кој отстапува, а кој не. Туку смешно ми е до каде стигна темава и муабетов во истата. А и смешно ми е какви прогнози даваш. Како којзнае што да е ако некој купи Хјундаи.

Денес прв пат ја прочитав темава од почеток до крај. Не ги читам редовно темите каде се надмудрувате за дали Хјундаи е најдобар или VW најлош или кореа вс Јапан вс Германија вс не знам кој, Алфа е ваква и онаква и останати. Некогаш и воопшто не ги отварам.

Рано станувам секој ден, сепак работам. А за зачистување, само по Пријави на модератор чистам. Ретко имам време да ги читам и пратам сите теми на форумов.

П.С. Мислиш дека јас ќе купам Хјунда/Киа во иднина?
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33847
 • Таков е животот... јебига
Одг: Hyundai
« Одговори #14 на: 07 Ноември 2011, 15:42:46 pm »
И така среќно си живееја.