Гласање

Кој нов хипер-хеч би го одбрале?

Audi RS3
48 (24.1%)
Ford Focus RS
25 (12.6%)
Mercedes-AMG A45
32 (16.1%)
Volkswagen Golf R
17 (8.5%)
Seat Leon Cupra R
17 (8.5%)
Honda Civic Type R
28 (14.1%)
BMW M140i
27 (13.6%)
Volkswagen Golf GTI Clubsport
5 (2.5%)

Вкупно гласови: 101

Автор Тема: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?  (Прочитано 17439 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51667
 • Махер
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #15 на: Септември 06, 2017, 07:51:55 am »
Ама и моделски е преретко за да се рачуна дека постои? Или не? Дај обична верзија.

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4171
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #16 на: Септември 06, 2017, 08:52:13 am »
Може GOLf CLUBSPORT? Aко не, ондак вака.
1. RS3
2. CUPRA
3.Focus rs (иако блокот пука на пола, задниот диф редовно прегрејува)...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51667
 • Махер
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #17 на: Септември 06, 2017, 09:00:05 am »
Од косвортот нема обична верзија?

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4171
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #18 на: Септември 06, 2017, 09:28:38 am »
2017 STI не е хеч  :-\

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27778
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #19 на: Септември 06, 2017, 10:11:22 am »
Може GOLf CLUBSPORT? Aко не, ондак вака.
1. RS3
2. CUPRA
3.Focus rs (иако блокот пука на пола, задниот диф редовно прегрејува)...

Аух, не знам зашто, све мислев дека GTI Clubsport е помалку од 300 коња. Требаше да го додадам. Ќе го додадам, уште е рано гласањево, нема да поремети многу.

Намерно не стави Опел а? Фуфка хаха-ааааа.

Од сите овие:
1. Type R
2. Seat Cupra R

Другиве се онака... not cool

Кој Opel? Има Opel хот хеч во моментов? За хипер-хеч да не праиме муабет.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7888
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #20 на: Септември 06, 2017, 10:15:09 am »
Хипер хеч...

Аудито е баш хипер, мора да се избере пошто изборот е хипер.
Фокусот јер го унапреди подвозјето.
Цивикот.


-Мерцедесот е некој премиум хеч, од Хипер ни Х нема.
Не би го отфрлил при купување ни под разно.

-Голф Р, Личен и допадлив напред. Иако Зеро се декларира за пристрасен, сепак држи поголемиот дел од неговото видување.
Ужасно ружен, сенилен позади. Внатре за мој вкус лошо. Заобиколувам при купување.

-Леон купра Р, не ми личи на ништо, можда е брз и не знам каков ама пре би Голфот.

-BMW 140, премиум хеч кој од тука најверојатно и би бил мојот избор.
Спортско, квалитетно внатре и убаво, аутоматик со шалтери на волан и куп опрема - ЦИЦКА!

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17657
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #21 на: Септември 06, 2017, 10:16:18 am »
Мерџо !


Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 857
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #22 на: Септември 06, 2017, 10:45:45 am »
1. Nitro Blue Focus RS, let's go!

2. GTI Clubsport, дека е sexier од R. :P

3. Type R, дека boy racer.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16588
 • Keep it 100
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #23 на: Септември 06, 2017, 12:06:50 pm »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41693
 • Il Moderatore
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #24 на: Септември 06, 2017, 13:39:31 pm »
Ни еден :-\
Класа за 16 годишњаци :(

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4881
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #25 на: Септември 06, 2017, 14:11:56 pm »
Дај тоа субаруто и за мене, малку застарен изглед ама ќе му прогледам низ бандажи


Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4171
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #26 на: Септември 06, 2017, 14:17:20 pm »
3.7-8s според GPS. Аудито дефинитвно е supercar fast hyper hatch.

Отсутен stefanel984

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 898
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #27 на: Септември 06, 2017, 14:34:02 pm »
Леон, ама пре би мегане р.с, да почекаме да излезе. Мислам е крај на Годинава. Исто би купил и Процеед киа ГТ, и тоа  е пеколно машинче.

Али врв ми е хот седан шкода октавиа рс.

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #28 на: Септември 06, 2017, 20:12:17 pm »
Clubsport S dot

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2561
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #29 на: Септември 08, 2017, 22:41:56 pm »
Многу сакам теми со гласање! :D