Автор Тема: Макпетрол или Лукоил ???  (Прочитано 12999 пати)

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: Макпетрол или Лукоил ???
« Одговори #45 на: 28 Февруари 2024, 22:16:52 pm »
На времето имав еден шеф кој купи Пежо дизелаш, му ставаше биодизел сакајки да се прикаже дека е во тек со екофрендли трендовите...му цркна колата ;D

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8825
Одг: Макпетрол или Лукоил ???
« Одговори #46 на: 29 Февруари 2024, 08:58:43 am »
Neznam so uopshte go prodavaat

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1061
Одг: Макпетрол или Лукоил ???
« Одговори #47 на: 29 Февруари 2024, 11:58:16 am »
Се на Макпетрол, никаков проблем. Иначе настрана од тоа сум турал на Шел,и тие ми се ок, другарче со Corsa, вика дека од таму најмирно му работи. бензинец.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4519
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Макпетрол или Лукоил ???
« Одговори #48 на: 29 Февруари 2024, 12:18:32 pm »
Грчко Шел?

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1061
Одг: Макпетрол или Лукоил ???
« Одговори #49 на: 29 Февруари 2024, 12:43:49 pm »
Грчко Шел?
Не до прецизирав, се извинувам кај Гевгелија према Богородица кога се оди.

Инаку обично во Грција сум ставал, околу 1/4 макс 1/2 резервар, недоволно да осетиш разлика. Инаку во Хрватска сум турил неколку пати во ИНА, дизел и на селл во Хрватска и Словенија. И има разлика, од ИНА, малце имаше чудно палење некој период после тоа. И дури сакав на сервис да ја носам, ставив адетив па се смири.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8825
Одг: Макпетрол или Лукоил ???
« Одговори #50 на: 29 Февруари 2024, 13:14:23 pm »
Znaci birash MP pred INA ili kolava ma gjubre e naviknata