Автор Тема: Повторно интерес за групно клаберско Dyno тестирање :)  (Прочитано 30618 пати)

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16361
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Потсетник дека е после први мај, треба да си ги мерите.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Ти ќе додјдеш да придржиш?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6899
Цена за мерење по возило ?  Или тоа дополнително се дефинира, зависно од број на возила.. ?

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Јас сакам да дојдам и да ја снимам..али па не ми се снима вака штрбава без лајсна, пластики...
Да ги монтирам прво...

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Ќе средиме у Фотошоп бе Стратро, таман работа ;)

Ако ептен треба, и мерењата ќе ги корегираме ;D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4557
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Ќе биде групњаков или пишман аџии?


Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Јас сум за, само да ми стигнат гумите немам шара за на дино
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
затоа е рапаво дајното.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4172
Има право Лошко, не е тоа 1.9тди па да има потреба од нови гуми...

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Ако дојдеш лошко со а3ката јас те частам тестирање :D
Само не ставај нафта од макпетрол да не им го расипеш диното
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Сомче, ти треба да извајш околу 330 на колца:

http://www.m5board.com/vbulletin/e39-m5-e52-z8-discussion/123776-dyno-run-today-quite-happy-2.html

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Присутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6899
Се пријавувам и јас за тестирање.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Нејќам да мерам, ќе излези дека е 125 наместо 100, (пошто VW лаже бре луѓе). После нема да можам да тврдам дека палам гуми во втора со само 100кс ;D

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Се плашиш дека едвај 80 ќе извадиш
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need