Автор Тема: Opel Meriva A 1.7 CDTI  (Прочитано 65271 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33456
 • Таков е животот... јебига
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #15 на: Ноември 24, 2016, 22:22:07 pm »
Со здравје возење Казанковиќу. Супер аутце.
Само малку чудно седењето во возачка и совозачка позиција. Никогаш не успеав да го упијам седењето во овој модел на Мерива.

Јас ќе се убијам за малку ми избега 1.3cdti од 2009-та година поновиот модел. Јебига.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3453
Одг:
« Одговори #16 на: Ноември 24, 2016, 22:42:13 pm »
Одлично, со здравје да се возите!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3138
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #17 на: Ноември 24, 2016, 23:39:00 pm »
Аирлија нека е. Да му набиеш многу километри и да прошеташ со колата каде што ти се сака.

Одличен избор.

Отсутен marchesk

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 796
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #18 на: Ноември 25, 2016, 00:03:53 am »
Со здравје нека се вози!  :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3679
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #19 на: Ноември 25, 2016, 10:44:31 am »
фала момци, фала на сите. кој нема поубава, дај боже да си купи... :D

со убаво да си ја возите со дечиња,да ве служи без проблеми :)
како со мекоча на вожња,а поготово на седишта?
мекоча, ме потсеќа многу на астрата. и седишта, и вожња, се... значи ни екстра мека, ама па ни екстра крута. некоја средина. седиштата се пријатни и удобни. малце необична позиција за возење, си бара навикнување.
Честито Казанковиќу, со убајни да си терате :)
тебе не ти викам да си купиш поубава, веќе си купи :D нека се враќа со други убавини. :D
Кoлегa чиститки и тукa, сaглaм си гo нaчекaл. Дa му се изнaвoзите и дечињa дa гo нaпуните.
-Брaтучед имa истo сo oвoј мoтoр, убaвo си тегне и интереснo е кoлку мнoгу кoмoтнo е внaтре иaкo oд нaдвoр изгледa мaлo.
дефинитивно е многу пропросторна од што делува надворешно. си требаше поголема кола, дефинитивно. не дека не не собира и во Ц2-ката, ама тука е каде-каде поудобрно и покомотно.
со здравје да се вози, ме интересира на задната клупа дали можат комотно да седат тројца, колку смета наслонот за рака на тој што би седел насредина?
уште не сум имал прилика да ја напунам толку, да се возиме петорица. за четворица е топ. средниот дел на седиштето не е драстично испакнат за да смета, али не сум пробал уште, за да можам да ти го доловам моментот. ма да мислам дека дури и да смета, другите две седишта околу наслонот, се подесуваат напред-назад, така да може да се избегне можната испакнатост.
Со здравје возење Казанковиќу. Супер аутце.
Само малку чудно седењето во возачка и совозачка позиција. Никогаш не успеав да го упијам седењето во овој модел на Мерива.

Јас ќе се убијам за малку ми избега 1.3cdti од 2009-та година поновиот модел. Јебига.
си бара навика Џонтра. иначе е екстра.

фала уште еднаш на сите. :D

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6600
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #20 на: Ноември 25, 2016, 12:05:53 pm »
Честитки и од мене, мн безгрижни километри и убави спомени да си направите со неа :)


Присутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10669
 • 430i
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #21 на: Ноември 25, 2016, 13:21:17 pm »
со среќа нека е :)

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5825
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #22 на: Ноември 25, 2016, 15:53:12 pm »
Ај честито Казан! Аирлија нека е. Не сум те заприметил низ железара ;D

Отсутен masterwu

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 371
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #23 на: Ноември 25, 2016, 15:58:50 pm »
Со здравје да се вози! Одличен, економичен мотор :)
Honda Civic 1.7 CDTI '05

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8294
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #24 на: Ноември 25, 2016, 16:06:06 pm »
супер количе, да си го изнавозиш.

Ме интересира ако некогаш решам од таму да земам кола, како ги проверуваш овие работи, прв газда, километри сервиси и слично, јас сум многу голем скептик за Бугарија и кола

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2581
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #25 на: Ноември 25, 2016, 16:07:59 pm »
Честитки, многу симпатично количе :) и ного практично! Супер е

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12337
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #26 на: Ноември 25, 2016, 16:56:27 pm »
Глеам си пишал за рачка за прозор. Не се замарај од кај нас, купи си од ebay. Поефтино ќе те фати :)

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3020
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #27 на: Ноември 25, 2016, 18:00:14 pm »
airlija neka e mnogu bezgrizni km

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33456
 • Таков е животот... јебига
Одг: Opel Meriva A 1.7 CDTI
« Одговори #28 на: Ноември 25, 2016, 19:12:09 pm »
Полупроизвод ;D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3679
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг:
« Одговори #29 на: Ноември 25, 2016, 19:53:13 pm »
Фала момци, фала на сите...

@Allexxander: чекај, уште не сум почнал да ја возам. Тек ќе ме гледаш. :)

@MarceCvarce: конкретно мојот случај, имам братучед што работи со овие работи. Врзан е со луѓе во Италија и во Бугарија. Лично он ги виде документите таму, а јас и во Бугарија. Проверивме и со некое од тие апаратчиња за дијагностика. У превод, ако имаш чоек, ќе земеш нешто саглам. Ако не, си има ризик. И јас бев скептик, а ова ми е втора кола земена на ист принцип. Не е се така страшно во Бугарија, како што ние си мислиме. На крај краева, колите донесени кај нас се 100пати полоши од тие таму.

@Carpathian Lord: Најдов веќе тоа што ми треба, уште утре да го сместам.

И уште еднаш, фала на сите, само со убаво да ви се враќа. :)