Автор Тема: Игор Иџе Стефановски во ETCC  (Прочитано 36486 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21830
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #15 на: Март 06, 2016, 13:24:13 pm »
Доста бравате! Линкови и лајкови давајте! Слики нешто статии, да не е ко прошли пат никој да не знае. Голема работа прави човекот. Да му помогнеме.

Што не му пишеш да му бидеш официјален фотограф? ;)

Отсутен Anton

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 798
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #16 на: Март 06, 2016, 19:24:01 pm »
....
Автомобилот со кој ќе се натпреварува е Seat Leon CUP Racer, подготвен од тимот LEMA Racing.
Во најскоро време започнуваме со дизајнот, па ќе пробаме дополнително да ја разубавиме убавицава.
...

а дизајнот ќе биде сличен сто старите? мислам, истите (слични) спонзори? или спонзорите на Lema Racing?
и има некој темплејт да се ископа од некаде за количево да си имам занимација некоја ;D
Jay Leno: Racecar driving is like sex. All men think they are good at it but...

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #17 на: Март 07, 2016, 23:36:18 pm »
Браво. Ретко Македонец да успее.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Dimitar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 444
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #18 на: Март 08, 2016, 02:19:38 am »
Браво за Иџе.ГОлем професионалец е.Многу се радувам.Се надевам дека ќе не изненади на крај со уште еден добар резултат и овде

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10393
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #19 на: Март 08, 2016, 10:04:40 am »
Има ETCC во живо да се гледа?

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6234
 • Плинаш!!!
Одг:
« Одговори #20 на: Март 08, 2016, 10:27:37 am »
Некаде како да прочитав дека еуроспорт го пренесуаат ама не сум сигурен.

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3731
 • MadaFunker
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #21 на: Март 08, 2016, 10:34:21 am »
New blood of old school

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16416
 • Keep it 100

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3731
 • MadaFunker
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #23 на: Март 29, 2016, 20:03:40 pm »
...EUROSPORT TV SCHEDULE:
Highlights of FIA ETCC Race of Paul Ricard will be shown on
Eurosport  2  at  18h00  on  3  April  (22h45  on  Eurosport  2  in  Germany).  Both  races  will  be
streamed live at FIAETCC.com.

Ке го глеаме Иџе во живо излгеа  :)
New blood of old school

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5835
 • Синиот овал!
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #24 на: Март 31, 2016, 18:35:53 pm »

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5200
Одг:
« Одговори #25 на: Март 31, 2016, 21:25:39 pm »
Браво за Иџе,  доказ дека секој сон може да стане реалност.

Значи трките имаат ист распоред со WTCC.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10236
 • Giulietta QV
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #26 на: Март 31, 2016, 22:39:41 pm »
АЈ стикнете ја темава и редовно нека има известувања за наредни трки, датуми, саатници, каде може да се гледа

Отсутен Баги

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 793
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #27 на: Април 01, 2016, 09:22:45 am »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Незнам кој го дизајнирал вака да се лепи леончево ама некако како без вкус да е напраен, колку да се рече дека го излепиле

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #28 на: Април 01, 2016, 11:15:37 am »
Не бил долепен Леонот :)


Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3506
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #29 на: Април 01, 2016, 11:20:11 am »
pa i sea ne e neso so idea zalepen ali uspeh neka ima, jebes stikeri :)

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html