Автор Тема: ИЗВЕСТУВАЊЕ за Double-Posting!  (Прочитано 7804 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27089
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
ИЗВЕСТУВАЊЕ за Double-Posting!
« на: Октомври 17, 2011, 12:08:19 pm »
Сите ние се обидуваме да ви сугерираме дека постои опцијата за едитирање на вашите постови, и дека нема потреба да си одговарате на (или да ги дополнувате) сопствените постови само неколку/секунди откако сте ги напишале.

Од сега па натаму, сите вакви постови ќе бидат бришени доколку сметаме дека е потребно. Ништо лично, нема љутење, но мора да се воведе некаков ред.

Исто така, би ве замолил да ги избегнувате оние +1, Лајк, итн постови. Форумов ниту е Фејсбук, ниту е Гугл+, нити ништo слично.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50022
 • Махер
Одг: ИЗВЕСТУВАЊЕ за Double-Posting!
« Одговори #1 на: Октомври 17, 2011, 12:12:53 pm »

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: ИЗВЕСТУВАЊЕ за Double-Posting!
« Одговори #2 на: Октомври 17, 2011, 12:44:40 pm »
Уште само да замолам да не се цитираат постови кои што содржат 12345235 слики во нив. Цитирајте го само текстот, сликите доволно е еднаш да ги има.

Секако цитирање на една до две слики е нормално, ако се коментираат сликите.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9037
 • Аstra la vista baby !
Одг: ИЗВЕСТУВАЊЕ за Double-Posting!
« Одговори #3 на: Октомври 17, 2011, 13:36:42 pm »
Исто нема потреба од цитарање на последниот пост, се знае одговорот на што се однесува.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10281
 • Giulietta QV
Одг: ИЗВЕСТУВАЊЕ за Double-Posting!
« Одговори #4 на: Октомври 17, 2011, 15:12:17 pm »
Јас би забранил поправка на цитат. Ако јас сум имал што да кажам, а друг мисли поинаку, покреативно, посмешно, нека го пише својот коментар под цитатот, а не да поправа во цитатот.

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: ИЗВЕСТУВАЊЕ за Double-Posting!
« Одговори #5 на: Октомври 17, 2011, 17:14:01 pm »
Јас би забранил поправка на цитат. Ако јас сум имал што да кажам, а друг мисли поинаку, покреативно, посмешно, нека го пише својот коментар под цитатот, а не да поправа во цитатот.

Да да да да, тоа знае многу иритантно да биде, нема кој не се изнервирал на тоа...

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: ИЗВЕСТУВАЊЕ за Double-Posting!
« Одговори #6 на: Октомври 17, 2011, 23:23:47 pm »
Јас би забранил поправка на цитат. Ако јас сум имал што да кажам, а друг мисли поинаку, покреативно, посмешно, нека го пише својот коментар под цитатот, а не да поправа во цитатот.

Мене највише ова ме нервира. Мењање цитат е недостиг на креативност.

Отсутен Darko-HPG

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 204
Одг: ИЗВЕСТУВАЊЕ за Double-Posting!
« Одговори #7 на: Октомври 18, 2011, 00:24:21 am »
Да се врати опцијата "едит" на постови, секој форум ја има па мислам дека и овој "наш" треба...

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27089
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: ИЗВЕСТУВАЊЕ за Double-Posting!
« Одговори #8 на: Октомври 18, 2011, 00:26:28 am »
Опција за едит имаш 60 минути откако си постирал. Ако се докажат членовите за културни и совесни, ќе биде тргнато ограничувањето.

Отсутен Darko-HPG

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 204
Одг: ИЗВЕСТУВАЊЕ за Double-Posting!
« Одговори #9 на: Октомври 18, 2011, 00:43:35 am »
Опција за едит имаш 60 минути откако си постирал. Ако се докажат членовите за културни и совесни, ќе биде тргнато ограничувањето.
Секогаш ке постојат НЕкултурни и НЕсовесни членови, но тоа не се сите...

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: ИЗВЕСТУВАЊЕ за Double-Posting!
« Одговори #10 на: Октомври 18, 2011, 01:24:06 am »
Јас би забранил поправка на цитат. Ако јас сум имал што да кажам, а друг мисли поинаку, покреативно, посмешно, нека го пише својот коментар под цитатот, а не да поправа во цитатот.

Мене највише ова ме нервира. Мењање цитат е недостиг на креативност.
I jas se soglasuvam site vakvi postovi da ima pravilo da se brisat.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: ИЗВЕСТУВАЊЕ за Double-Posting!
« Одговори #11 на: Октомври 18, 2011, 11:29:43 am »
Jas ne se soglasuvam citatot da ne smee da bide 'popraven'. Bas e pokazatel na kreativnost, sostaven element na forumite niz cel svet.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: ИЗВЕСТУВАЊЕ за Double-Posting!
« Одговори #12 на: Октомври 18, 2011, 11:33:59 am »
Jas sum najgolem peder, sto da praam, jace e od mene

;D ;D ;D ;D

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: ИЗВЕСТУВАЊЕ за Double-Posting!
« Одговори #13 на: Октомври 18, 2011, 11:35:26 am »
Kreativnost ;D


TOa ne e toa sto go rekov. Od tug citat smenuvas eden zbor i ja menuvas mislata.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need