Автор Тема: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...  (Прочитано 22245 пати)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #30 на: 14 Октомври 2011, 13:14:23 pm »
Ацка 105 сега за сега тоа го има на нет.
А те молам не ми ставај линкови каде некој телефон е подобар на “хартија“.

Мојот 600мхз, пред некој ден го “тепа“ HTC то со 1GHz Процесор..... На тоа што ќе кажиш?


Ама добро е ова, си отворил и си читал за ајфонот што има... :D :D :D

:D

Во недостиг на аргументи пробуваш да се извадиш заради поразот на I phone 4s од Galaxy S II!

P.S. Читам и гледам споредби на телефони (за разлика од тебе) затоа и земав Самсунг :D :D :D


Јас не читам, гледам видеа.

хахахахахаххаха

И таму стално мојот херој ТЕПА!!

:D :D :D :D

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #31 на: 14 Октомври 2011, 15:33:35 pm »

П.С. Никогаш нема да им ја опростам фалинката со антената на Епл. Не смее такво нешто да си дозволи таков бренд

Другар левак (наводно леваците имале најмногу проблем заради начинот на држење на телефонот) користи ајфон 4 скоро година дена, без никаков проблем, ниеднаш не снемал мрежа. До пред месец дена без маска го користеше.

А што се однесува до ова кастм ромови момови, испаѓа не е се баш така "фабрички подесено" и на андроидиве. Проблем било што треба џеилбрејк да направиш на ајфон и да ги имаш сите  апликации free, а не е проблем и нормално е ако треба нешто да подесуваш на андорид.

П.С. Не се однесува ова конкретно на тебе Марјан :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7039
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #32 на: 14 Октомври 2011, 15:48:48 pm »
http://www.ibtimes.com/articles/228990/20111011/apple-iphone-4s-vs-samsung-galaxy-s2-galaxy-sii-who-will-outclass-whom-motorola-smartphone-war-spec.htm

Уште неколку коментарчиња од задоволни клиенти ...

Apple sorry but your really outdated a 3.5 screen,same old apple ios omg htc/samsung are already way ahead of you i think iphone will turn into blackberry in the next decade or so if they dont step up their game right now im sticking to samsung and htc sorry apple you are worthless.

Not that dissapointing newly released iphone.. atleast much improved than iphone 4, but the Galaxy S 2 is obviously the better phone. Iphone 4 S has Siri while Galaxy S 2 has VLingo & Google Voice Command. Though iphone has higher display resolution, S 2 has sharper and vibrant display. 8mp rear cam w/ vga onfront in 4S while it's 8mp rear & 2mp cam on front in S2. 3.5" Display in 4S but it's 4.3/4.5 in S2. It's 3G in 4S while it's 3G & 4G in S2.Kaска ли каска ...

http://www.phonesreview.co.uk/2011/10/05/iphone-4s-lags-behind-samsung-galaxy-s2-outdated-truth/

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #33 на: 14 Октомври 2011, 15:53:44 pm »

Знам, го пратам муабетов ;)

Кој и да сакаш да го користиш во целост, т.е. да го извадиш максимумот од телефонот, треба да го кракнеш.
Андроидот е за нијанса „подостапен“, зошто добар дел „фалинки“ на Ајфонот ги нема уште од кутија, ако сакаш повеќе, тогаш се замараш со тоа што треба :)

Ајфонот како уред многу ми се свиѓа, ми се свиѓа едноставноста и квалитетот, ама немало нешто да ме турне да речам ај сега ќе се потепам да земам еден. (можда одвратно високата цена си го прави своето).
Од друга страна му влегов на Андроидов на Галаксиво и сега за сега не гледам достојна замена освен Галакси С2.
Мое мислење е дека 4С задоцни и тоа најмалку пола година, друг ќе беше муабетот ако го представеа на WWDC во април. Во меѓувреме С2 продадоа 15миљона, а тек извадија и надградба

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #34 на: 14 Октомври 2011, 16:06:48 pm »
Томи и Мики.......... (ова како од цртаните :D :D  )

Дајте ми коментар за ова видео......


Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #35 на: 14 Октомври 2011, 16:09:50 pm »
Еве ти коменатар:

Не ставај исти клипови по 100 пати,на кој не се докажува ништо друго освен дека I phonе-от "има"  побрз browser!

BTW : Којзнае кој е типов што прави споредба-може платеник од Apple  :D

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #36 на: 14 Октомври 2011, 16:11:02 pm »
Само тиии надевај се...

А видеото ќе го ставам уште толку пати, додека не добијам одговор.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #37 на: 14 Октомври 2011, 16:11:23 pm »
Не ставај исти клипови по 100 пати,на кој не се докажува ништо друго освен дека I phonе-от "има"  побрз browser!

Ама затоа пак не пушта флеш ;D

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #38 на: 14 Октомври 2011, 16:11:34 pm »
Охооооо
Еве и ново видео. И тоа од официален веб сајт.Упс...........sorry.....

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7039
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #39 на: 14 Октомври 2011, 16:26:06 pm »
Не ставај исти клипови по 100 пати,на кој не се докажува ништо друго освен дека I phonе-от "има"  побрз browser!

Ама затоа пак не пушта флеш ;D

Ozbilen si?

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #40 на: 14 Октомври 2011, 16:30:54 pm »
Најголемата војна во еден период од јадачките помеѓу Андроид и иОС беше флешот. Стиви се крстеше во ХТМЛ5 и не го имплементираше, Андроид со го тера :)

П.С. Си отвараш carclub.mk на С2-ката (ако немаш Тапаталк :) ), и сите јутјуб видеа можеш да си ги гледаш директно, не во нов таб, не во друга апликација.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #41 на: 14 Октомври 2011, 16:45:32 pm »
Да не зборѕваме на памет. Нема флеш само на сафари. Не дека нема воопшто флеш.... Skyfire си работи најнормално како што опиша марјанчо.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #42 на: 14 Октомври 2011, 16:48:17 pm »
Скајфајр имаат некоја пиздарија направено, на чуден начин го заобиколуваат флешот и мислам дека добија некое предупредување заради тоа, али како и да е си функционира.


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #43 на: 14 Октомври 2011, 16:49:48 pm »
Да. И на стариот сафари имаше еден tweak. Се снимаше и имаш флеш, најнормално. Ама незнам зошто не го апдејтуват повеќе него...

Отсутен MickeY MousE

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 147
 • *** Disney ***
Одг: Samsung Galaxy SII vs Iphone 4s - Clash of the Titans ...
« Одговори #44 на: 14 Октомври 2011, 17:40:24 pm »
@osmica8

Ај уште малку да ти појаснам, да не ме толкуваш погрешно.
Не ми се обраќај директно мене кога сакаш да кажиш нешто за Галакси 2.
Значи јас за мој телефон, за мои потреби, не користам нити ајфон, нити галакси 2.
Јас ги наведував недостатоците со кои ќе се соочат корисниците (секако за 2% не важат тие) со купувањето на ајфон.
И успат напоменав дека за оние кои имаат да дадат толку пари за таква скапа играчка (значи 500+ евра за телефон), дека најдобро решение, односно најдобар пакет се во едно е Галакси 2. И толку.
После излезе оваа темава, па ме тераш да ти реплицирам за Галакси како татко ми да го правел.
Е сега друго нешто..

Знаеш ли што значеше ајфон?
Тоа беше телефон, кој кога излегуваше на пазар, не го интересираше ништо друго.
Значи откако ќе излезеше, другите марки, една по една се мереа со него. Си ставаа платени клипови, па како тие биле подобри, како тие се доближиле до него итн..
Денес, значи прати ме добро, денес, Октомври месец, 2011 господова година, излегува нов модел (или ако сакаш подмодел) на ајфон, кој е најдобриот ајфон излезен досега, за тој истиот, веќе во наредната недела две да се мери и споредува со Галакси.
Па знаеш ли ти колку пати ќе се преврти во гробот Стив, ако може да го види ова?
Денес живееме во свет во кои многу работи изгледаат чудни, ама не за џабе се така.
Па денес можеш да го видеш шефот на Голф, да се воодушевува на Хјундаи.  (ајфон беше голф во телефонијата)
Денес веќе не се живее на стара слава. Пазарот си го прави своето. А купувачите одлучуваат кој ќе биде на врвот.

Затоа јас ти викам.. Не сум јас галакси. Не го правам јас него. Јас ти кажувам што е најдобро досега.
Тој екран, таа слика, таа брзина која ја поседува истиот е нешто што не се опишува со зборови.
Просто да се чуди човек која технологија ја има во двата телефони. Одлични се и двата.
Но, знаеш како велат, на врвот нема место за двајца. Моментално таму е Самсунг.