Автор Тема: Се за iPhone и останати i уреди.  (Прочитано 494209 пати)

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3786
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3945 на: 03 Мај 2023, 14:11:10 pm »
Da preku mobelix ali kompenzacija e od druga firma dolga i siroka e...jas licno si go zemav od mobelix 😁

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3946 на: 03 Мај 2023, 20:56:48 pm »
Da preku mobelix ali kompenzacija e od druga firma dolga i siroka e...jas licno si go zemav od mobelix 😁

Истестирај ја батеријата, кажи дали ќе истера барем еден ден.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3786
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3947 на: 08 Мај 2023, 21:23:12 pm »
Da preku mobelix ali kompenzacija e od druga firma dolga i siroka e...jas licno si go zemav od mobelix 😁

Истестирај ја батеријата, кажи дали ќе истера барем еден ден.
Ajde bidejki pominaa nekolku dena da kazam kako e situacijata so baterijata.
@t0m1cA vo edna prilika kaza deka ako sedis non stop na nego otide za pola den. Navistina e taka. Za hardcore user ke mora da go polni minimum ednas a mozebi i dva pati. Od druga strana za normalen korisnik mozebi i bi izdrzal so edno polnenje na baterijata do kaj 20:00h.  E sega prednost e toa sto valjda mala baterija pa mn brzo se polni. Do 50% odi za 30min, cela ne sum merel ama pretpostavuvam okulu 1h, taka da mene ne mi pretstavuva problem da ja podnapolnam dokolku imam potreba. Da idealno bi bila da e barem 3000mah ali se zivee i vaka 😁

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5222
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3948 на: 09 Мај 2023, 08:49:49 am »
На времето за еден самсунг имав маска со батерија плус, вероватно се произведува такво чудо и за овој.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5017
 • Пиши лаже
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3949 на: 09 Мај 2023, 09:36:28 am »
Со 13PM обично буткам до крај на ден, кога со 20, кога со 25% батетија.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3786
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3950 на: 09 Мај 2023, 14:44:18 pm »
Abe sea se zavisi od koristenjeto, jas koga bev na boleduvanje redmi note 10 pro so 5020mah baterija go polnev dva pati na den. Non stop bev na nego i dzabe e i od 10000mah da imase baterija ke ja potrosev 😁

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3786
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3951 на: 10 Мај 2023, 23:13:19 pm »
Poklon za lepsa polovina 😀

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3786
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3952 на: 10 Мај 2023, 23:24:08 pm »
Ajde de de 😂

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13692
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3953 на: 11 Мај 2023, 09:46:22 am »
Напрај swap. Plus-от за тебе SE за лепша половина.

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1745
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3954 на: 27 Јуни 2024, 15:15:07 pm »
Дечки, некој случајно да не има за продавање зачуван Ipad 10th ? Следам по огласиве но немам зачекано да се продава.

Во Србија имаше по некој оглас, ама цената беше колку нов во Istyle. Како за чудо, кај нас цената за нов е меѓу поевтините (освен во Америка). А пак Мобеликс/Ледиком имаат иста/повисока цена од Istyle.