Автор Тема: Се за iPhone и останати i уреди.  (Прочитано 504066 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #300 на: 13 Јуни 2012, 12:28:48 pm »
@Banzai
А бе и јас сега за сега не размислувам за друг телефон, туку од користење на вакви и слични уреди, кажувам што ми пречи. Да беше нешто у стилу „не го поднасам“, ќе го сменев :)

2. Телефонска апликација од типот на К750 или било кој друг културен телефонски телефон ;)
3. Не морам, ама сакам, а кога веќе ги има, нека не се толку тапа :) Малку организацискиот модел  не ми се допаѓа :D Ќе си напраам еден Старт фолдер, па ќе си редам у него сабфолдери ко` Windows :D :D Хммм, ете ми работа за летоска на плажа...
4. ахаа. даблтап...ок..... добро е, нова финта :D
6. не е дека не осеќаш, ја по отворот за интерфејс кабел, ама доста напипавање треба. ХТЦ дајмонд на пример во дизајнот беше доста поергономски (не велам дека е бољи како телефон, ама за дизајн поарен ми беше мене)


@Osmica8
6. Да, се слагам дека облиот дел на 3гс помага за брза перцепција на ориентацијата.
7. Дај да напраиме апликацииче, има хит да биде :D
9. Користам и опера. Овој скајфајр викаш да го пробам а?
10. Ќе го пробам и докс ту гоу, едно време го пробав, не ми „легна“, ќе добие втора шанса.

Бонус работата ја знам :) И ја користам :) И тоа најчесто коа не може да си ја најдам соодветната апликација по глупите фолдери кои и ги немам баш многу :D


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #301 на: 13 Јуни 2012, 12:35:23 pm »
2. Ах затоа ти била тапа, олд скул бараш. Е јебига нема тоа на тачовиве модерни, а се согласувам дека е многу поедноставно решение :) Али ова не е проблем на ајфон, туку општо на сите тач телефони.

И заборавив да кажам, се согласувам за блутутот. Не можам во кола да го поврзам, а со нокиата претходно супер ми беше.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #302 на: 13 Јуни 2012, 12:38:03 pm »
Апсолутно е точно дека на сите смартфони е проблем телефонската апп. Сеуште немам сретнато нешто да ми легне на прсти од прва :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #303 на: 13 Јуни 2012, 12:40:54 pm »
Не би требало да има проблем Ипхонето со кола да се поврзе.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #304 на: 13 Јуни 2012, 12:55:51 pm »
Еве бе Симо, не мора да се замараме да правиме апликации....


А за Скај фајр, знам дека е доста битен броусер за ајфон, по форумиве се посраа за да го дочекаат да излези за 5.хх . Јас го имам и кога ми треба флеш, со него се замарам. Убаво работи, ми се допаѓа фул скрин опцијата, што му е дифолт.

А за блу тут, кога веќе ви треба видете нешто алтернативно...

http://www.redmondpie.com/airblue-for-ios-5-iphone-ipod-touch-ipad/

http://www.iphoneheat.com/2010/02/ibluenova-hits-the-cydia-store/

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #305 на: 13 Јуни 2012, 13:06:05 pm »
Koristam Iphone od 2G, 3G, 3GS, 4 sega 4S no imam ponuda da go davam tuka (1800 USD e nov locked ama na 1000Km od mene), taka da ke odi jabana.

I zdravje ke cekam Iphone 5 :) Toa ke bide telefonot. Eden i edinstven. Sovrsen.

Отсутен sinisa

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1207
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #306 на: 13 Јуни 2012, 13:51:25 pm »
Еве бе Симо, не мора да се замараме да правиме апликации....


Го има на iOS 5 не ти треба програмче, али можеле да намалат малце блицот да не свети толку јако, за разлика од Нокиата што ја користев трепкаше цело време, тука еднаш или два пати.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #307 на: 13 Јуни 2012, 13:55:29 pm »
Ај ќе се потрудам со IOS 5 да видиме, џоа ќе го трансформира телефонов ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #308 на: 13 Јуни 2012, 13:57:53 pm »
IOS 5 e super. Stai mu Siri. Pa ke mozes da si muabetis so Iphone :)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #309 на: 13 Јуни 2012, 13:59:22 pm »
Имам јас со кого да муабетам, немам попаметна работа, на телефонот муабет ќе му праам... Siri oh, my god...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #310 на: 13 Јуни 2012, 13:59:32 pm »
Siri надвор од USA е жива глупост и и’ проаѓа „атрактивноста“ за околу 20ина минути.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен sinisa

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1207
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #311 на: 13 Јуни 2012, 14:00:13 pm »


Стави му не дека е некоја голема трансформација ама има разлика, Сири е дебилна работа, имам 4С и после месец дена е деактивирано, на iOS6 ќе биде многу многу подобрено, ќе пушта и апликации и ќе глумиме дебели американци што со прст неможат да пуштат апликација.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #312 на: 13 Јуни 2012, 14:01:06 pm »
A be ... Aren si e.

Siri vo Nigerija raboti top. Ima eden biznismen i redovno si prai muabet so Siri. Duri posledniot pat i imase kupeno na cuckata eden 4S po top cena od 1800 USD ! I ne mozes da najdes.

Отсутен sinisa

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1207
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #313 на: 13 Јуни 2012, 14:01:58 pm »
Како не, да беше арен ќе се викаше "Арен" не Сири :))

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #314 на: 13 Јуни 2012, 14:32:54 pm »
хахаххах .. hello Aren арен? :D