Автор Тема: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)  (Прочитано 66613 пати)

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4881
 • The Spartan General
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #30 на: 05 Ноември 2015, 19:07:18 pm »
Супер е бембарата, и многу поубава од таа на Луки ;D

Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28939
  • CARclub.mk
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #31 на: 08 Ноември 2015, 19:53:36 pm »
Додадено сличе од Голфот и од едно фино Фиатче. ;D

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9495
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #32 на: 08 Ноември 2015, 21:45:14 pm »
Банзаи кога мисли да отвори тема за лепотава? :)


Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #33 на: 08 Ноември 2015, 22:12:31 pm »
Кога ќе го довршам како што треба, али изгледа ова како куќа ќе излезе, секогаш нешто да има да се среди ;D

Еве ветувам наредниве 10 дена ќе направам тема, морам прво да соберам слики што имам, да не биде со 3 слики темата :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28939
  • CARclub.mk
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #34 на: 15 Декември 2015, 15:54:21 pm »
Додадена фотка од Audi A4.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33847
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #35 на: 15 Декември 2015, 16:10:13 pm »
Аудито каде е сликано? Да не е долу во Систина во паркингот?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28939
  • CARclub.mk
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #36 на: 15 Декември 2015, 18:38:35 pm »
Ма јок. Сити Мол.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22222
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #37 на: 18 Декември 2015, 14:38:48 pm »
Стај слика од Аудито од друг агол, не од профил.
Вака не се знае дали се работи за најнов модел, тој пред него или тој пред него или тој пред него или тој пред него или тој пред него или тој пред него или тој пред него...

Другите фотки, машала, убави.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28939
  • CARclub.mk
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #38 на: 09 Февруари 2016, 22:32:14 pm »
Додадена уште една фотка од Аудито. :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28939
  • CARclub.mk
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #39 на: 04 Март 2016, 15:12:43 pm »
Додадена една сасвим случајно добро погодена фотка од Hyundai i30. :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28939
  • CARclub.mk
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #40 на: 10 Март 2016, 10:21:11 am »
Додадена фотка од Jaguar XE. :)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16661
 • Keep it 100
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #41 на: 10 Март 2016, 10:35:30 am »
Одлична!

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43244
 • Il Moderatore

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28939
  • CARclub.mk
Одг:
« Одговори #43 на: 10 Март 2016, 13:01:39 pm »
Вежбам! :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33847
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски фотографии бај zeroSignal :)
« Одговори #44 на: 10 Март 2016, 13:14:07 pm »
Особено сликата со BMW 320 ти е мајсторска. Алал ти вера.