Автор Тема: Car Show Гостивар  (Прочитано 13575 пати)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Car Show Гостивар
« Одговори #15 на: Јули 29, 2015, 11:11:42 am »
А што е битно дали колите се на МК таблици или полски? Или дали се рентани или нивни?

Што ми мења мене како посетител? Подобро да гледам голф 3ка на Кумановски и БМВ 320Д фулл тјунинг на скопски или рентано Ламбо на швајцарски?
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен AlenSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 641
 • Honda - The Power of Dreams.
Одг: Car Show Гостивар
« Одговори #16 на: Јули 29, 2015, 13:52:32 pm »
Не би рекол дека се рентани, сите беа на швајцарски и германски таблици, а тие се од печалбарите кои преку лето се тука.
Еве неколку слики :

700hp 1000Nm


незнам само зашто му се екраниве на задните седиште ;D

Отсутен AlenSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 641
 • Honda - The Power of Dreams.
Одг: Car Show Гостивар
« Одговори #17 на: Јули 29, 2015, 14:00:33 pm »
C63 AMG Black не беше на шоуто? Ќе избегале сите, зошто не ми звучи како да има лонци она чудо.Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Car Show Гостивар
« Одговори #18 на: Јули 29, 2015, 15:02:51 pm »
Ѕвер ..

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6656
Одг: Car Show Гостивар
« Одговори #19 на: Јули 29, 2015, 20:04:06 pm »
Леле пм, ако земјоделците градежниците и слични рмбачи возат вакви коли, што возат менаџерите и директорите во Швицарска... ;D :D

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15665
 • Алфа Плам 1.4 TB
Одг: Car Show Гостивар
« Одговори #20 на: Јули 29, 2015, 20:08:07 pm »
Ништо посебно, со своето знаење и умеење го креираат статусот во општеството, не со тоа кој изрентал боља кола. А за овие... Секоја чест на тие што успеале да заработат и да КУПАТ вакво возило. Јас лично само за 1 пример знам, кај што татко и двајца синови редовно (веќе 4 години) идат со трите исти коли од Швајцарија - F430, Gallardo и Murcielago.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18813
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Car Show Гостивар
« Одговори #21 на: Јули 29, 2015, 20:35:33 pm »
Македонски левел на оптимизам, абе остај го рентана му е колата. :D

Присутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10694
Одг: Car Show Гостивар
« Одговори #22 на: Јули 29, 2015, 21:09:20 pm »
Да бидиме реални, имам другар што има рентано Ferrari од Солун да се курчи во Скопје (поточно поранешно Blue Cafe пред ГТЦ). Е сеа типот возeше ML 320 што во тоа време ептен делеше од останатите, ама друго е Ferrari.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50022
 • Махер
Одг: Car Show Гостивар
« Одговори #23 на: Јули 29, 2015, 21:27:19 pm »
Леле пм, ако земјоделците градежниците и слични рмбачи возат вакви коли, што возат менаџерите и директорите во Швицарска... ;D :D
S класи, на задно седиште.