Автор Тема: CARclub Привезоци  (Прочитано 44983 пати)

Отсутен DayWalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3042
 • Ќебапбрингер!
CARclub Привезоци
« на: Април 03, 2015, 10:22:52 am »
Дечки, ја отворам оваа тема за да видиме каква реакција ке има, дали има заинтересирани за привезоци.

Да се комплетираме, ми се виде интересно да направиме вакво нешто. Привезоците би биле метални. Поентата е што минимуН треба да нарачаме 100 парчиња, а цената би била отприлика 100 денара од привезок. Затоа е темава, да видиме дали има заинтересирани, доколку да, ќе видиме понатаму ќе собереме пари и ќе нарачаме.

Привезоците ќе бидаат во овој стил:

Доколку имате, некоја друга варијанта, поефтина или што ја знам, подобра, слободно пукајте.
Може и списоче едно да почнеме да праиме, да видиме до кај сме :)

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3782
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #1 на: Април 03, 2015, 10:31:01 am »
why not  :D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33456
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #2 на: Април 03, 2015, 10:31:28 am »
Ми се допаѓа предлогот. Јас го дадов уште пред 3-4 години ако добро се сеќавам.
Но мислам дека привезоците треба да ги направиме гумени. Или можеме да направиме и гумени и метални. Гумените за на клучеви од кола а металните за на клучево од дома :)

Јас сакам 3-4.

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #3 на: Април 03, 2015, 11:06:23 am »
И јас би земал. :)

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1391
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #4 на: Април 03, 2015, 11:16:24 am »
И јас би земал

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12337
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #5 на: Април 03, 2015, 11:19:32 am »
Јас би! Веднаш! Баш ми треба и привезок.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3679
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг:
« Одговори #6 на: Април 03, 2015, 11:21:37 am »
И ја одма потпишувам ЗА!

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7117
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #7 на: Април 03, 2015, 11:33:51 am »
Мислам дека е подобро да се отвори тема со предлог дизајн и слично.. :D Заинтересираноста е голема како и да е :)

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3620
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #8 на: Април 03, 2015, 11:34:34 am »
И јас сум за, 2-3 парчиња за мене.

Отсутен Bojan j

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2993
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #9 на: Април 03, 2015, 11:35:09 am »
И јас ќе земам.

Присутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10669
 • 430i
Одг:
« Одговори #10 на: Април 03, 2015, 11:53:53 am »
Гумен за да не се гребе клучот од кола

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 310
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #11 на: Април 03, 2015, 11:56:12 am »
одлично. и јас сум за

Отсутен Darshns

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 147
 • "A smooth sea never makes a skillful sailor."
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #12 на: Април 03, 2015, 12:10:46 pm »
Супер предлог, може и во метална и во гумена варијанта со две - три опции на дизајн, клаберите да имаат палета на избор. :)
Обавезно и за мене.

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5825
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #13 на: Април 03, 2015, 12:17:25 pm »
Би земал и јас еден.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16669
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: CARclub Привезоци
« Одговори #14 на: Април 03, 2015, 12:41:26 pm »
Јас за минимум 3 се пријавувам.