Автор Тема: Најновиот Ајфон во вторник !  (Прочитано 54736 пати)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Најновиот Ајфон во вторник !
« на: 28 Септември 2011, 16:07:38 pm »
Како што се очекуваше, Apple испрати официјални покани за настанот наречен "Да зборуваме за iPhone" закажан за 4-ти октомври.

Настанот ќе биде воден од новиот извршен директор Тим Кук, кој неодамна го замени Стив Џобс и кој ќе го има првиот настап како презентер на Apple производи.

Знаејќи го шармот на Стив Џобс, господинот Кук ќе мора да се потруди да импресионира.

Тоа што може да се очекува од новиот iPhone е 8 мегапиксели камера, 1 GB RAM, алуминиумска рамка, поголем екран и број други подобрувања, вклучувајќи ги и новините на новиот мобилен оперативен систем iOS 5.

Се споменува дека ќе биде претставена и нова опција за препознавање на говор наречена Assistant.

Според 9to5Mac, Assistаnt oсвен што ќе служи за кажување на команди на телефонот со цел да се извршат одредени опции или стартуваат информации, ќе се користи и за пишување на SMS.

Исто така се шпекулира дека на настанот ќе биде претставена и поефтина верзија на iPhone, иако ова е малку тешко за верување бидејќи, и покрај таинственоста на Apple, до сега немаше конкретни извештаи дека се подготвува таков телефон.


By rikirulz at 2011-09-28

By rikirulz at 2011-09-28
Извор: www.IT.com.mk

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #1 на: 28 Септември 2011, 16:21:37 pm »
Се чека, се чека..... Отчукува часот.
Јас ова од летото го чекам, секоја вест ја читам.
Повеќе за iOS 5 ми е.

Иначе никој не го знае дизајнот на новиот ај фон, ниту па како ќе се вика дали 4s ili 5. Ќе видиме за некое време.....

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #2 на: 28 Септември 2011, 16:23:00 pm »
Телефонов не се сомневам дека ќе биде најдоброто нешто што сум го фатил во рака од мобилна технологија. :D Му поминува рокот на стариов уште 5-6 месеци да се стабилизира, и паркирам едно. :)

И мене за iOS5 ми е.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #3 на: 28 Септември 2011, 16:46:42 pm »
Тој што го правел првиот рендер, АБЕР нема од apple филозофија.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #4 на: 28 Септември 2011, 16:56:24 pm »
Najnoviot IPhone ke bide zabranet za prodazba zatoa sto nema plateno licenca za 3G

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #5 на: 28 Септември 2011, 16:57:33 pm »
Само цената, не се знае... која ке биде... ако е до 500 евра зимам и ја

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #6 на: 28 Септември 2011, 17:06:24 pm »
Najnoviot IPhone ke bide zabranet za prodazba zatoa sto nema plateno licenca za 3G

???

Што сакаше да кажиш со ова?

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #7 на: 28 Септември 2011, 17:07:12 pm »
Само цената, не се знае... која ке биде... ако е до 500 евра зимам и ја
Цената се знае, како не се знае.
Како и сите ај фони, со претплата од 3600ден е гратис, со 1800ден 18 000доплата. Ама кај нас овај ќе го има после 2 месеци или 3.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #8 на: 28 Септември 2011, 17:26:41 pm »
Mислиш, после 2-3 месеци ???

:(

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #9 на: 28 Септември 2011, 17:44:58 pm »
Секоја чест на Јаболко што успеаја да го одржат во тајност, ништо не „протече“ овојпат. Можно е тој настан да биде најочекуваниот и најгледаниот за оваа година.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #10 на: 28 Септември 2011, 17:46:35 pm »
Mислиш, после 2-3 месеци ???

:(

Да, да. 100% сигурен сум. До сега ова се дешава за секој apple модел изваден.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #11 на: 28 Септември 2011, 17:48:18 pm »
Секоја чест на Јаболко што успеаја да го одржат во тајност, ништо не „протече“ овојпат. Можно е тој настан да биде најочекуваниот и најгледаниот за оваа година.

Поготово дека Џобс го нема повеќе.

Иначе еден дебил од епл повторно го изгуби,новиот ајфон на журка.  Ама среќа овај пат не се појави во јавност. Беше вратен навреме.

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #12 на: 28 Септември 2011, 17:52:30 pm »
Морав  ;D


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #13 на: 28 Септември 2011, 18:02:12 pm »
Еден интересен едит на сликава кружи...:)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #14 на: 28 Септември 2011, 18:03:43 pm »
Отиде и оваа тема ;D