Автор Тема: Прашања и одговори.  (Прочитано 1859272 пати)

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4755 на: 10 Јуни 2017, 20:03:08 pm »
Чим се бара искуство пиши кои модели од тие марки си ги пробал во кои големини и на што кола за да може да го прифати твоето мислење дечкото како релевантно :D

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1765
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4756 на: 10 Јуни 2017, 20:05:46 pm »
Демек ти ги имаш возено Матадор, Сава и Нексен барем 500 км во различни услови и заклучи дека не чинат воопшто?
 Генерал гумите другарот ги вози на бмв со 143 кс задна влеча (нормално :D ), а јас лично го имам возено околу 500 км на отворено и нешто ситно низ град. Според тоа го донесов заклучокот. Башка Нексенот многу души го фалат на форумов.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4757 на: 11 Јуни 2017, 08:59:31 am »
Nexen не е кинеска гума.
Sava Intensa UHP, истепа пола премиуми на ланскиот ADAC тест: https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2016_Sommerreifen_Test_225_45_R17.aspx
Матадор се за заобиколување, до сега немам слшнато асален коментар.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4758 на: 11 Јуни 2017, 15:40:33 pm »
Decki, se raboti za fiesta2004, koga e zapalena i ke gi uklucam svetlata sveti izvicnik za racna lev zmigavec i svetla za magla. Naprwd svetloto na vozackoto mesto slabo sveti. Koga ke dadam lev zmigavec trepka duplo pobrzo. Isto primetiv deka koga gi uklucuvam svetlata se slusha zvuk valjda od kaj osiguracite kaj pregradata. Nekoj sovet ako ima neka pishe.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


имав другар со сличен проглем.Има на таблата каде што се осигурачите доле под волан,некој контакт што прави проблем.Ја извадоа цела табла со осигурачи и утврдија некој спој на контактите,го премостија и се е во ред.Мислам дека тука е проблемот и кај тебе.

Отсутен Filip_90

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1839
  • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4759 на: 11 Јуни 2017, 21:05:04 pm »
А за каде ти се воопшто, за каква цел? Тоа панцир ли е измеѓу?

Заради вакви дебилни "мајстори"



Да пробам да му ставам таква гумица како украс и да го заскријам аматерското сечење на браник...
А да си земеш од оне гумици за заштита на рабовите на вратите, ги има во Бриколаж и ептен се тенки. Пред монтирање можеш да ја прснеш во боја на браникот.


Отсутен deksa

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1031
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4760 на: 11 Јуни 2017, 21:47:35 pm »
Да не знае можеби некој кај да најдам завеси (мрежи) за стакла? На задната врата имам, сакам и на другите да ставам.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk


Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4761 на: 12 Јуни 2017, 07:17:11 am »
Никола ја бољи би го исекол браникот, со туп нож ..

Кога веќе штетата е направена земи си турпија и дај му финиш.

Отсутен UrSa1986

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1506
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4762 на: 12 Јуни 2017, 10:44:10 am »
А гумата да не ти се запали од ауспухот!!

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4763 на: 12 Јуни 2017, 10:44:14 am »
Ќе се стопи гумата бетер беља ќе си направиш
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4764 на: 12 Јуни 2017, 11:05:12 am »
Да се симне задниот лонец, да се опраи бељата на браник, па да се монтира наново. Друго све ќе биде половично решение.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.


Отсутен IdeuX

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 762
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4766 на: 12 Јуни 2017, 12:04:44 pm »
Прашај во Логинг http://www.loging.mk/

Отсутен full_infected

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 9
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4767 на: 12 Јуни 2017, 12:59:13 pm »
Здраво дечки. Неодамна зедов бмв 320д и треба да купам летни гуми, затоа што овие се зимсколетни и се скоро при крај. Се мислам меѓу матадор и сава ама ме интересираат цените, знам дека е можно да се најдат поевтини.
Друг проблем што го имам е акумулаторот. Колата беше паркирана пет дена и акумулаторот е испразнет втор пат. Истото се случи и пред тоа. Како да знам дали е сјебан или не и дали алтернаторот е во ред?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk



Која димензија ти треба?
16ки

Отсутен full_infected

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 9
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4768 на: 12 Јуни 2017, 12:59:41 pm »
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nexen/N-Blue-HD-Plus.htm

Ја би ги препорачал овие место сава или матадор а слична цена се, можда и поефтини. Види во турбомакс цени.
Кај се турбомакс другарче?

Отсутен full_infected

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 9
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4769 на: 12 Јуни 2017, 13:02:02 pm »
Ни под разно Матадор или Сава, тоа е дното на пазарот.
Купуваш кола од 150кс и ќе ставаш Сави, Матадори и Кинези....
Стави си барем нешто средно како Фулда, немора Пирели...

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
Пари не жалам, сакам нај квалитет. Иако е бмв и корне сепак нема да го урлам. Кои се најквалитетни летни и зимски? Зимски ми ги фалат сава ескимо, што знам.. 16ки се инаку.
И навлаки ќе треба да земам за седишта волан, патосници...а и за в гепек некој додаток не е на одмет пошто неќам некои работи да ги ставам директ в гепек, да не ми валка.