Автор Тема: Прашања и одговори.  (Прочитано 1859198 пати)

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4770 на: 12 Јуни 2017, 13:04:23 pm »
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nexen/N-Blue-HD-Plus.htm

Ја би ги препорачал овие место сава или матадор а слична цена се, можда и поефтини. Види во турбомакс цени.
Кај се турбомакс другарче?

Турбомакс се на Качанички пат, одма до Мотоцентар. 


Отсутен full_infected

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 9
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4771 на: 12 Јуни 2017, 13:06:50 pm »
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nexen/N-Blue-HD-Plus.htm

Ја би ги препорачал овие место сава или матадор а слична цена се, можда и поефтини. Види во турбомакс цени.
Кај се турбомакс другарче?

Турбомакс се на Качанички пат, одма до Мотоцентар. 

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Фала ;)

Отсутен deksa

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1031
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4772 на: 12 Јуни 2017, 13:19:01 pm »
Ни под разно Матадор или Сава, тоа е дното на пазарот.
Купуваш кола од 150кс и ќе ставаш Сави, Матадори и Кинези....
Стави си барем нешто средно како Фулда, немора Пирели...

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
Пари не жалам, сакам нај квалитет. Иако е бмв и корне сепак нема да го урлам. Кои се најквалитетни летни и зимски? Зимски ми ги фалат сава ескимо, што знам.. 16ки се инаку.
И навлаки ќе треба да земам за седишта волан, патосници...а и за в гепек некој додаток не е на одмет пошто неќам некои работи да ги ставам директ в гепек, да не ми валка.

Летни Фулда зимски Нокиан е мојот предлог. Да не си ги потрошиш сите пари, а сепак да имаш гума на која можеш да се ослонуваш и да се опуштиш на автопат понекогаш.
Фулда е поуздана тивка и мека летна гума која не се троши многу, а тоа е совршен спој.
Јас имам сава ескимо хп2 новиот модел на ескимо, катастрофа! Ни на мал прст неможат да им се фатат на Нокиан кои ги имав пред савата, а се иста цена.
Сепак зборуваме за зимски гуми, а кој има поголема зима од Финска? Финците ги прават овие гуми од 1900 година, така да....

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
« Последно менување: 12 Јуни 2017, 13:27:10 pm deksa »

Отсутен tdejan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 135
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4773 на: 12 Јуни 2017, 13:22:41 pm »

Отсутен full_infected

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 9
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4774 на: 12 Јуни 2017, 13:34:14 pm »
Ни под разно Матадор или Сава, тоа е дното на пазарот.
Купуваш кола од 150кс и ќе ставаш Сави, Матадори и Кинези....
Стави си барем нешто средно како Фулда, немора Пирели...

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
Пари не жалам, сакам нај квалитет. Иако е бмв и корне сепак нема да го урлам. Кои се најквалитетни летни и зимски? Зимски ми ги фалат сава ескимо, што знам.. 16ки се инаку.
И навлаки ќе треба да земам за седишта волан, патосници...а и за в гепек некој додаток не е на одмет пошто неќам некои работи да ги ставам директ в гепек, да не ми валка.

Летни Фулда зимски Нокиан е мојот предлог. Да не си ги потрошиш сите пари, а сепак да имаш гума на која можеш да се ослонуваш и да се опуштиш на автопат понекогаш.
Фулда е поуздана тивка и мека летна гума која не се троши многу, а тоа е совршен спој.
Јас имам сава ескимо хп2 новиот модел на ескимо, катастрофа! Ни на мал прст неможат да им се фатат на Нокиан кои ги имав пред савата, а се иста цена.
Сепак зборуваме за зимски гуми, а кој има поголема зима од Финска? Финците ги прават овие гуми од 1900 година, така да....

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
Кај ги има за соодветна цена (да не ги земам истите од некое друго место па да ме кошта ѓавол..)?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk


Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10281
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4775 на: 12 Јуни 2017, 13:39:48 pm »
Јас се колнам во матадор ( зимски ) ем гумите беа стакло направени ем зимно време мака немав никаква. Новите фулда се покажаа многу по лоши него ли старите матадор....матадорот беа увозни.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4776 на: 12 Јуни 2017, 13:41:07 pm »

Пари не жалам, сакам нај квалитет.
Летни: Continental Premium Contact, Goodyear Eagle F1, Dunlop SportMaxx, Michelin Primacy, Pirelli PZero..
Зимски: Continental TS850/860 (која е најнова), Dunlop WinterSport, Michelin Alpin..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен deksa

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1031
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4777 на: 12 Јуни 2017, 13:48:09 pm »
Ни под разно Матадор или Сава, тоа е дното на пазарот.
Купуваш кола од 150кс и ќе ставаш Сави, Матадори и Кинези....
Стави си барем нешто средно како Фулда, немора Пирели...

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
Пари не жалам, сакам нај квалитет. Иако е бмв и корне сепак нема да го урлам. Кои се најквалитетни летни и зимски? Зимски ми ги фалат сава ескимо, што знам.. 16ки се инаку.
И навлаки ќе треба да земам за седишта волан, патосници...а и за в гепек некој додаток не е на одмет пошто неќам некои работи да ги ставам директ в гепек, да не ми валка.

Летни Фулда зимски Нокиан е мојот предлог. Да не си ги потрошиш сите пари, а сепак да имаш гума на која можеш да се ослонуваш и да се опуштиш на автопат понекогаш.
Фулда е поуздана тивка и мека летна гума која не се троши многу, а тоа е совршен спој.
Јас имам сава ескимо хп2 новиот модел на ескимо, катастрофа! Ни на мал прст неможат да им се фатат на Нокиан кои ги имав пред савата, а се иста цена.
Сепак зборуваме за зимски гуми, а кој има поголема зима од Финска? Финците ги прават овие гуми од 1900 година, така да....

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
Кај ги има за соодветна цена (да не ги земам истите од некое друго место па да ме кошта ѓавол..)?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Јас гуми купувам исклучиво од Мотоцентар имам големи попусти :)
Купи од кај ти е најефтино, но имај 2 работи во обзир:
1. Секоја гума има датум на производство, гледај да се нови, да не се стоени по магацини.
Тоа во Мотоцентар нема да се случи.
2. Секој модел на секој бренд може да биде произведен секаде!
Гледај да биде made in Germany, Finland, France и слично....
Лиценцата е таа, ама не е исто да биде Фулда made in Czech republic.


Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Отсутен deksa

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1031
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4778 на: 12 Јуни 2017, 13:49:53 pm »

Пари не жалам, сакам нај квалитет.
Летни: Continental Premium Contact, Goodyear Eagle F1, Dunlop SportMaxx, Michelin Primacy, Pirelli PZero..
Зимски: Continental TS850/860 (која е најнова), Dunlop WinterSport, Michelin Alpin..
Дефинитивно број еден ако парите не играат улога.
Од тие сум ги возел Данлоп-от.... Одличен е.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Отсутен Passat3B

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1726

Отсутен deksa

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1031
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4780 на: 12 Јуни 2017, 19:09:36 pm »
Дали некој знае како стои резервното тркало на Caddy MK3?
Знам дека е доле под под гепек, ама ме интересира како треба да изгледа делот што го држи, дали е само штрав или некоја шипка или слично?
Прашувам бидејќи изваден е тој дел и има само дупка :(
Фала!

Отсутен Filip_90

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1839
  • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4781 на: 12 Јуни 2017, 21:41:57 pm »

Пари не жалам, сакам нај квалитет.
Летни: Continental Premium Contact, Goodyear Eagle F1, Dunlop SportMaxx, Michelin Primacy, Pirelli PZero..
Зимски: Continental TS850/860 (која е најнова), Dunlop WinterSport, Michelin Alpin..
Токму така, за зимски TS 860. Им нема рамни, ни во конфорт ни во перформанси.

Според тестови за летни треба да се добри Michelin primacy 3 и Continental PremiumContact 6.

И јас се мислам за летни, дали Michelin Pilot Sport 4, Continental Premium Contact 6 или GoodYear Eagle F1 Asymmetric 3 . Ми требаат гуми кои ќе имаат одлични перформанси и кога ќе се ладни, а не да треба да ги загрееш за да очекуваш нешто. И тивки да се.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4782 на: 12 Јуни 2017, 23:22:21 pm »
Тогаш избегни ги PS4 и GY F1 Asy 3

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен deksa

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1031
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4783 на: 13 Јуни 2017, 16:31:27 pm »
Дали некој знае како стои резервното тркало на Caddy MK3?
Знам дека е доле под под гепек, ама ме интересира како треба да изгледа делот што го држи, дали е само штрав или некоја шипка или слично?
Прашувам бидејќи изваден е тој дел и има само дупка :(
Фала!
Видов што треба, уште да го најдам да го купам :)
Да не знаете некој што растура VW?

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk


Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4784 на: 14 Јуни 2017, 15:33:21 pm »
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=927843

Што мислите за ова ?