Автор Тема: Прашања и одговори.  (Прочитано 1805403 пати)

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2606
 • Custom made interiors
Прашања и одговори.
« на: 01 Февруари 2015, 17:38:11 pm »
За да не се отвара за се и сешто теми овде може да се прашува за одредени ситни дефекти и решенија.

Со што да го исчистам степ моторчево?


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43495
 • Il Moderatore
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1 на: 01 Февруари 2015, 17:52:14 pm »
Brake Cleaner.Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #2 на: 01 Февруари 2015, 18:24:05 pm »
или ке го бараш под името bremnsen... напрскај со тоа и ако имаш можност после 10 секунди дувај со компресор... поубаво ке го исчистиш...

ако не тоа, тогаш, накисни го во нафта или фамин или глицерин.. остави пола саат и со крпче-четка мала (може и за заби стара) трљај убаво...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2606
 • Custom made interiors
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #3 на: 01 Февруари 2015, 18:57:00 pm »
А дали може да се оштети од чистењето и после да не функционира како што треба?

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #4 на: 01 Февруари 2015, 18:59:35 pm »
Brake Cleaner.
Нaјбрзo и нaјефикaснo

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2606
 • Custom made interiors
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #5 на: 01 Февруари 2015, 19:03:32 pm »
Го има по бензинските? Слика ако може некој да стави?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43495
 • Il Moderatore

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2606
 • Custom made interiors
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7 на: 01 Февруари 2015, 19:15:09 pm »
Фала на одговорите, ќе видам утре ако најдам ќе си купам едно.

Отсутен timoha

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 78
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #8 на: 02 Февруари 2015, 10:56:12 am »
Kade mozam da kupam vo MK evro kuka za ford fiesta????
« Последно менување: 02 Февруари 2015, 15:23:50 pm timoha »

Отсутен ivan_libo993@hotmail.com

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 16
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #9 на: 02 Февруари 2015, 20:19:50 pm »
имам едно прашање а и да ми се помогне
има голф мк4 99 не ми јавува на компјутер дека вратата ми е отворена а странично светат сијаличките иначе имам од големиот борд компјутер како што е на сликава
Фала ви
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTTv9kAdcfHhnxRpYzoErOR42Vz4_75ApEbpqM88eQ2LFp-4EfE

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29390
  • CARclub.mk
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10 на: 02 Февруари 2015, 21:01:11 pm »
Сјебани се микропрекидачите во некоја брава. Стандарден проблем кај модели на VW од таа генерација. Или треба нова брава (скапо) или треба некој да се позаебава, да ја расклопи бравата и да смени микропрекидач.

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2310
 • Имигрант
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #11 на: 03 Февруари 2015, 00:40:09 am »
За да не се отвара за се и сешто теми овде може да се прашува за одредени ситни дефекти и решенија.

Со што да го исчистам степ моторчево?
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Не е ова она моторчето за лер гас...

имам едно прашање а и да ми се помогне
има голф мк4 99 не ми јавува на компјутер дека вратата ми е отворена а странично светат сијаличките иначе имам од големиот борд компјутер како што е на сликава
Фала ви
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTTv9kAdcfHhnxRpYzoErOR42Vz4_75ApEbpqM88eQ2LFp-4EfE
Ако сакаш 100% да го поправиш бидејки гледам во повеќе теми прашуваш пиши ми ќе ти дадам број од човек што ќе го реши ова без проблем...
Дури и ако ја нема таа опција бордот може да ја направи само нормално ќе си го наплати тоа.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33980
 • Таков е животот... јебига
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #12 на: 03 Февруари 2015, 00:49:15 am »
Не е ова она моторчето за лер гас...

Тоа е.

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2310
 • Имигрант
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #13 на: 03 Февруари 2015, 00:54:07 am »
Не е ова она моторчето за лер гас...
Тоа е.
ако почнало тоа да го зеза... нека не го чисти џабе... Ново само
Неколку пати пробувавме да го исчистиме на различни возила ама пак исто. Проблемот се реши само со ново

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33980
 • Таков е животот... јебига
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #14 на: 03 Февруари 2015, 00:58:49 am »
И моето мислам дека ме дупи. Сум пробувал да го чистам ама залудно.