Автор Тема: GPS следач  (Прочитано 9141 пати)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6300
Одг: GPS следач
« Одговори #15 на: 09 Јануари 2015, 15:14:44 pm »
Тоа е ваљда преку ова..https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phonehalo.itemtracker
Сигурно има на ибеј да се купи..


Way gps tracker  се вика апликацијата. Се инсталира и не се гледа иконата кај сите аплукации, што значи нема да се примети дека е инсталирана. Прака локација на секој 30 мин. И не троши кредит за тоа. Линк ке ставам вечер сега сум од мобилен.
Да ама тоа мислам праќаше локации само преку ден (од 11 до 20часот) и троши многу батерија..

Отсутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7003
Одг: GPS следач
« Одговори #16 на: 09 Јануари 2015, 17:14:51 pm »
ГПС по правило троши многу батерија не е до апликацијата.

Отсутен x01

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 729
Одг: GPS следач
« Одговори #17 на: 09 Јануари 2015, 18:27:24 pm »
не би требало да троши екстремно многу бидејки се поврзува на секој час дава кординати и тоа е.А додека кога го користиш телефонот како навигација гпс-от  стално активен.

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2310
 • Имигрант
Одг: GPS следач
« Одговори #18 на: 09 Јануари 2015, 22:54:25 pm »
Користи некој од форумов ваков уред?
Ме интересира како се однесува со пратење во реално време.. Дали кога ќе пуштам да видам каде е возилото доколку тоа се движи и стрелката на мапата ќе се движи?

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17309
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: GPS следач
« Одговори #19 на: 09 Јануари 2015, 23:58:44 pm »
Дали скопските такси компании имаат вакви уреди? Мислам дека големите како Наше Такси имаат тракери. Кој има познаници нека праша за сигурно.

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2310
 • Имигрант
Одг: GPS следач
« Одговори #20 на: 10 Јануари 2015, 00:06:36 am »
Тие тракери се од типот на
navigacija.mk
mk.frotcom.com
и имаат двонасочна комуникација меѓу диспечерот и возачот. исто така имаат и навигации каде што диспечерот пушта знаменце до локацијата кај што треба да идат доколку неможат да се снајдат.
такво нешто барам долго време да купам по интернетов ама слабо ми иде.

Отсутен malinamamun

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 552
Одг: GPS следач
« Одговори #21 на: 10 Јануари 2015, 01:46:52 am »
I mene mi treba vakvo nesto za sledenje na vozilo vo realno vreme.Ako nekoj nasol solucija neka pise tuka

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20611
Одг: GPS следач
« Одговори #22 на: 10 Јануари 2015, 01:48:44 am »
Едно време Нико Компјутери тераа некоја си безвезна кампања за вакви производи, можда не е лошо кај нив да се провери.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4097
Одг: GPS следач
« Одговори #23 на: 10 Јануари 2015, 08:12:10 am »
има фирми кои нудат вакви работи,и се поврзани со некој од мобилните оператори.еден куп возила имаат вакви уреди,што за следење кој каде се движи,за какви цели го користи службеното возило,како го вози,колку им трошат возилата и слично.уредот обично се купува на рати,и се плаќа месечна претплата на операторот за сим картичката.да не заборавам,со услугата следи и соодветна апликација за да може да ги следиш возилата

Отсутен malinamamun

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 552
Одг: GPS следач
« Одговори #24 на: 12 Јануари 2015, 03:08:18 am »
Eve na sto naidov prebaruvajki po oglasive.Me interesira dali nekoj go kupil ili imal prilika da go koristi trakerov od covekov?
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1456954

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: GPS следач
« Одговори #25 на: 12 Јануари 2015, 12:29:38 pm »
Овие ретко проработуваат,а и ако работи ако си на стадион на пример може да ти даде локација кај золошка или борис трајковски на пример,земи го на тест договори со продавачот.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk
Одг: GPS следач
« Одговори #26 на: 12 Јануари 2015, 12:31:35 pm »
Неодамна дознав дека многу од демо возилата што ги имаат импортерите низ Македонија имаат GPS тракер. ;)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: GPS следач
« Одговори #27 на: 15 Јануари 2015, 19:31:01 pm »
GPS Lokator - Kontrola na dvizenje na vaseto Taxi Vozilo

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1345932