Гласање

Кој ќе биде Автомобил на Годината во Македонија за 2015?

Ford Mondeo
23 (27.1%)
Mercedes-Benz C-Class
23 (27.1%)
Mercedes-Benz GLA
2 (2.4%)
Mitsubishi Outlander PHEV
3 (3.5%)
Nissan Pulsar
0 (0%)
Nissan Qashqai
6 (7.1%)
Renault Twingo
7 (8.2%)
Toyota Aygo
1 (1.2%)
Volkswagen Passat
20 (23.5%)

Вкупно гласови: 85

Автор Тема: Автомобил на Годината во Македонија за 2015  (Прочитано 19185 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27834
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Автомобил на Годината во Македонија за 2015
« на: Декември 26, 2014, 12:33:35 pm »


Можам да ја објавам пошироката листа на кандидати за Автомобил на Годината во Македонија (официјално ќе биде објавена во текот на денот).

- Ford Mondeo
- Mercedes-Benz C-Class
- Mercedes-Benz GLA
- Mitsubishi Outlander PHEV
- Nissan Pulsar
- Nissan Qashqai
- Renault Twingo
- Toyota Aygo
- Volkswagen Passat

Што мислите, кој ќе биде победник?

Едит: Официјална објава: http://www.carclub.mk/2014/12/26/objavena-posirokata-lista-na-kandidati-za-avtomobil-na-godinata-vo-makedonija-za-2015/

« Последно менување: Декември 26, 2014, 19:03:01 pm zeroSignal »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51932
 • Махер
Одг: Автомобил на Годината во Македонија за 2015
« Одговори #1 на: Декември 26, 2014, 12:35:35 pm »
Победник ќе биде Пасат во коли и Кашкај во SUV.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27834
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобил на Годината во Македонија за 2015
« Одговори #2 на: Декември 26, 2014, 12:36:36 pm »
Заборавив да спомнам, оваа година нема да има SUV на годината. Шуќур.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41878
 • Il Moderatore
Одг: Автомобил на Годината во Македонија за 2015
« Одговори #3 на: Декември 26, 2014, 12:40:34 pm »
Серем ти се у годината ако се ова најдобрите  ;D Мојот глас би одел за Mercedes C, ама знам дека ќе биде некоја голема глупост избрана...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27834
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобил на Годината во Македонија за 2015
« Одговори #4 на: Декември 26, 2014, 12:41:37 pm »
Реални, најреални кандидати се Passat и Mondeo. Циљам кон Mondeo.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51932
 • Махер
Одг: Автомобил на Годината во Македонија за 2015
« Одговори #5 на: Декември 26, 2014, 12:42:03 pm »
Заборавив да спомнам, оваа година нема да има SUV на годината. Шуќур.
Заш? А ќе има две врсти возила? Како ќе земат и Пасат и Кашкај награда ако нема две?

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Автомобил на Годината во Македонија за 2015
« Одговори #6 на: Декември 26, 2014, 12:46:11 pm »
Донесено е новото Twingo?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51932
 • Махер
Одг: Автомобил на Годината во Македонија за 2015
« Одговори #7 на: Декември 26, 2014, 12:46:41 pm »
Ем е донесено, ем едно врти по град на Орце Николов.

Отсутен Mario_306

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1177
 • Тоа ти е релативна работа...
Одг: Автомобил на Годината во Македонија за 2015
« Одговори #8 на: Декември 26, 2014, 13:29:07 pm »
Ем е донесено, ем едно врти по град на Орце Николов.
Ем е многу грдо и тотална утка во надворешниот дизајн според мене... Двојката е научна фантастика за ова...
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: Автомобил на Годината во Македонија за 2015
« Одговори #9 на: Декември 26, 2014, 13:57:36 pm »
Passat || Mondeo.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5217
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Автомобил на Годината во Македонија за 2015
« Одговори #10 на: Декември 26, 2014, 14:20:09 pm »
Vo sekoja druga zemja elektricno vozilo bi pobedilo kako revolucionerna tehnologija, ali kaj nas tesko.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27834
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобил на Годината во Македонија за 2015
« Одговори #11 на: Декември 26, 2014, 14:22:28 pm »
Гледам, се утепаа..

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5840
Одг: Автомобил на Годината во Македонија за 2015
« Одговори #12 на: Декември 26, 2014, 14:25:58 pm »
Или Пасатот или Мондеото. Инаку не ми е јасно зошто ги нема оние коли кои најмногу се продаваат и се широко прифатени и возени, Фиеста, Поло, Астра, Фокус итн. Логички би било некој од нив да е автомобил на годината.  Што е работата со твингото и со ајгото не ми е јасно.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27834
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобил на Годината во Македонија за 2015
« Одговори #13 на: Декември 26, 2014, 14:31:33 pm »
Фиеста, Поло, Астра, Фокус, итн - не се нови модели. Само нови модели можат да бидат кандидати за кола на годината, логично.

Астра беше победник во 2010-та

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5840
Одг: Автомобил на Годината во Македонија за 2015
« Одговори #14 на: Декември 26, 2014, 14:40:01 pm »
Овие кандидати што си ги објавил, баш сите ќе влезат во изборот или дел од нив? Ќе има други?