Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1884258 пати)

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4845
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13350 на: 16 Октомври 2023, 22:55:30 pm »
Здраво дечки, едно прашање
Некаде да знајте да се продава ваква гумена подлога/патека (ваљда на метро)?

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Prasaj vo Gumaterm

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1444
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13351 на: 16 Октомври 2023, 23:02:18 pm »
@nikola_bb супер фала ти, на сајтот пиши дека има, ќе прашам

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1486
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13352 на: 20 Октомври 2023, 18:56:48 pm »
Да се пофалам !

Купив MyKi 4 lite пред еден месец.

Од тогаш до денес -25 дена е во движење.
Сервис - салон - кај нас 2 дена и пак истото.
Не работи. Главната намена - лоцирање не му работи.

КАТАСТРОФА. Не би му го дал ни на најголем непријател.
Денес го вратив/пратив во сервис 3 пат.

Верувам дека оние по интернет продавници што се продаваат се 100 пати подобри.


После тоа ќе треба да раскинувам договор со А1 склучен на 2 год. , па секој совет ќе биде +


Sent from my iPhone using Tapatalk

Присутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3985
 • MadaFunker
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13353 на: 21 Октомври 2023, 13:37:10 pm »
Неубо, замена да видиш да ти дадат ако има таква опција. Јас досега сум немал мака со Мукiто, баш за таа намена лоцирање ги користам.
New blood of old school

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1486
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13354 на: 21 Октомври 2023, 14:14:40 pm »
Неубо, замена да видиш да ти дадат ако има таква опција. Јас досега сум немал мака со Мукiто, баш за таа намена лоцирање ги користам.
Кој модел го имаш


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6015
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13355 на: 21 Октомври 2023, 15:53:23 pm »
Алатниот арсенал го појачавме троа...


Плус, други ситници...
Клештите за филтер за гориво - 10 евра
Стегите за спирали - 28 евра
Пумпата за глицерин - 22 евра (тестирана, брка работа одлично)
Клучевите (17, 19, 21) со гумена заштита - 10 евра
Солдер стикови - 11 евра
Навлаките за гуми - 7 евра, х2
Ќечето за сонце - 7 евра

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2986
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13356 на: 21 Октомври 2023, 16:05:43 pm »
Si kupiv prikolce ( Trigano p150 ) za traktorceto 😁
https://dikos.mk/product/%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%ba%d0%b0-%d0%bc%d0%be%d0%b4%d0%b5%d0%bb-p150/
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Таблиците се како АТВ-то или башка таблици има? Како која класа е во сообраќајна?

Знам дека ако има башка таблици може да се влече и од друго возило, а со исти таблици мора само од возилото чиви таблици носи или грешка сум?

Edit: Најдов одговор
« Последно менување: 21 Октомври 2023, 17:54:42 pm smole »

Присутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3985
 • MadaFunker
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13357 на: 21 Октомври 2023, 16:29:11 pm »
Неубо, замена да видиш да ти дадат ако има таква опција. Јас досега сум немал мака со Мукiто, баш за таа намена лоцирање ги користам.
Кој модел го имаш


Sent from my iPhone using Tapatalk

Myki 4 lite и претходниот модел, мислам еден дека го продадов тука. Со двата сум немал мака досега, иначе да раскинеш договор ќе плаќаш пенало т.с казна.
New blood of old school

Отсутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7012
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13358 на: 21 Октомври 2023, 17:45:27 pm »
После 3 сервиси ти следува нов по Закон за заштита на потрошувачи

Отсутен dudin

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 345
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13359 на: 21 Октомври 2023, 18:18:30 pm »
После 3 сервиси ти следува нов по Закон за заштита на потрошувачи
Мислам дека треба за истиот проблем/дефект да биде

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5017
 • Пиши лаже
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13360 на: 21 Октомври 2023, 19:21:45 pm »
Ако не се лажам не е посочено тоа во законот. Немам време да барам баш, ако има некој нека пише.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2943
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13361 на: 21 Октомври 2023, 20:28:44 pm »
Алатниот арсенал го појачавме троа...


Плус, други ситници...
Клештите за филтер за гориво - 10 евра
Стегите за спирали - 28 евра
Пумпата за глицерин - 22 евра (тестирана, брка работа одлично)
Клучевите (17, 19, 21) со гумена заштита - 10 евра
Солдер стикови - 11 евра
Навлаките за гуми - 7 евра, х2
Ќечето за сонце - 7 евра
Од кај го набави тоа за глицерин?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk


Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1698
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13362 на: 21 Октомври 2023, 20:48:08 pm »
И навлаките за гуми од кај ги набави

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6636
 • French diamond
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13363 на: 21 Октомври 2023, 20:54:22 pm »
Од Германија најверојатно.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11718
 • Архитект
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13364 на: 21 Октомври 2023, 20:57:15 pm »
Мене ме интересира од каде се Солдер стиковите и Ќечето за сонце.