Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1839742 пати)

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1643
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14190 на: 09 Април 2024, 16:37:31 pm »
Шо пари и шо димензии е патосницата ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
За мојава нема по мерка и мора со вакво онака многу се прла што и да ставиш
https://carbox.mk/product/univerzalen-gumen-patosnik-za-bagaznik-praxis-52254/

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2163
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14191 на: 14 Април 2024, 18:48:40 pm »
Денес купено велосипедче за сопругата,после гледања ваков таков,изборот падна за црвена боја :D .
Се работи за Kalkhoff Endeavour 24 LB Trapez,брзиномер безжичен Sigma,корпа,дискови и менувачи на шимано.
Заедно со Пегасусот.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13612
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14192 на: 15 Април 2024, 08:52:19 am »
Денес купено велосипедче за сопругата,после гледања ваков таков,изборот падна за црвена боја :D .
Се работи за Kalkhoff Endeavour 24 LB Trapez,брзиномер безжичен Sigma,корпа,дискови и менувачи на шимано.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Заедно со Пегасусот.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Nomad имаа кај нас ама веќе не. Добар бренд

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11712
 • Архитект
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14193 на: 15 Април 2024, 09:14:28 am »
Во Мастерспорт се продаваат Khalhoff

https://mastersport.mk/index.php?route=product/product&path=68_69&product_id=2034&filter=74

Шо имаат на лагер и дали ќе носат други, незнам.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20598
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14194 на: 15 Април 2024, 09:50:31 am »
Денес купено велосипедче за сопругата,после гледања ваков таков,изборот падна за црвена боја :D .
Се работи за Kalkhoff Endeavour 24 LB Trapez,брзиномер безжичен Sigma,корпа,дискови и менувачи на шимано.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Заедно со Пегасусот.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Цицка, одлично!

Имам Kalkhoff Durban G7, го утепав од возење еве веќе скоро 6 години, прекрасен точак.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1980
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14195 на: 15 Април 2024, 12:31:44 pm »
Viel Glück beim Fahren.

Мењачов многу "нанапред" некако.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2163
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14196 на: 16 Април 2024, 10:47:57 am »
Viel Glück beim Fahren.

Мењачов многу "нанапред" некако.

Danke.

Баш сега и двата,и Пегасусот и Кхалкофот ги ставив во иста брзина,направив фотки,тука некаде се и двата мењачи.

Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
  • ibiz.mk
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14197 на: 18 Април 2024, 18:23:15 pm »
Некое време импровизирав али им дојде време
Клешти за rivet.
Каде каде полесно за работаСамо лошо е што има за м3 м4 м5 м6, за м8 нема.


Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4329
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14199 на: 19 Април 2024, 00:40:40 am »
Си купивме ODIS дијагностика со колегата. Специјализирана за VAG групација. Нареден проект ни е едно Порше, ќе има слики наскоро во соодветна тема.

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1980
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14200 на: 19 Април 2024, 13:57:19 pm »
Сакам да си купам апарат за варење. На електроди. Купил ли некој, да каже кои се покажани. Ми треба за повремено, ништо професионално, ама па и да не отксже после 4/5 месеца.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5730
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14201 на: 19 Април 2024, 14:14:29 pm »
Јас имам Bormann 180A,OK e.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2953
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14202 на: 19 Април 2024, 15:59:21 pm »
Некое време импровизирав али им дојде време
Клешти за rivet.
Каде каде полесно за работа

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Само лошо е што има за м3 м4 м5 м6, за м8 нема.

Колку пари е?

Отсутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
  • ibiz.mk
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14203 на: 19 Април 2024, 16:43:35 pm »
@smole 2100ден во алфи куманово

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3257
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #14204 на: 19 Април 2024, 18:29:21 pm »
Сакам да си купам апарат за варење. На електроди. Купил ли некој, да каже кои се покажани. Ми треба за повремено, ништо професионално, ама па и да не отксже после 4/5 месеца.

Varstroj Inverter, 160A доволно.