Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1857063 пати)

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 826
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13515 на: 09 Декември 2023, 18:32:47 pm »
Дејан од Малта?
Инаку јас сум Пепелиштанец до 2008г

Да, од него
Добра кола си земал, го знам Дејан лично и знам дека домаќински си ги одржува колите.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Да, солидна е колата, од сите шо ги видоме ваа беше најдобра. Дејан коректен, ми изнадава еден куп работи со колата, уште еден сет алуминиумски фелни, радио, компресор за клима, штопови и мн други работи. Плус на неа има нов акумулатор со гаранција, сменето ламела/потисна..

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13516 на: 09 Декември 2023, 20:26:41 pm »
Значи си добил уште една гратис, ама во пакети спакована.  ;D

Со здравје да ја возите, следно, мерцедес да му земеш.  :)
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5742
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13517 на: 09 Декември 2023, 20:32:28 pm »
Дејан од Малта?
Инаку јас сум Пепелиштанец до 2008г

Да, од него
Добра кола си земал, го знам Дејан лично и знам дека домаќински си ги одржува колите.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Да, солидна е колата, од сите шо ги видоме ваа беше најдобра. Дејан коректен, ми изнадава еден куп работи со колата, уште еден сет алуминиумски фелни, радио, компресор за клима, штопови и мн други работи. Плус на неа има нов акумулатор со гаранција, сменето ламела/потисна..
За некоја луда цена и неа си ја земал 😁

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8185
 • Малерозен дрводарец
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13518 на: 09 Декември 2023, 21:36:20 pm »
Alfa е тоа.
Овајпат он има земано триста. :)))
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3660
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13519 на: 10 Декември 2023, 19:21:43 pm »
Сега може да се скија :)

If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1473
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13520 на: 12 Декември 2023, 10:19:40 am »
си купив мерџан купе - 250 цди.  ;D
прв пат у живот мерцедес, и сега за сега импресиите се феноменални.

дајте препорака за сервисер кај што би си го фатил редот  - регион Скопје.

Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6925
 • хаУс мајстор
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13521 на: 12 Декември 2023, 10:58:10 am »
Честитки!
За сервис има еден во долно Нерези, се познавам лично, но не сум во контакт. Доста го имаат пофалено од муабети што сум слушал, ако сакаш да побарам бројче па да си видиш...

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1473
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13522 на: 12 Декември 2023, 11:02:38 am »
Фала ти златен!
слободно ако најдеш бројче праќај во порака
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2720
 • Шалабајзер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13523 на: 12 Декември 2023, 13:29:48 pm »
си купив мерџан купе - 250 цди.  ;D
прв пат у живот мерцедес, и сега за сега импресиите се феноменални.

дајте препорака за сервисер кај што би си го фатил редот  - регион Скопје.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Јас ес класата ја одржавам или кај Мичо во Радишани, или пак кај Јовица на Илинденска кај онаа пералната/плацот, позади има рено и мерцедес сервиси, мада последен пат бев кај Игор(Исни) во Лисиче


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13648
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13524 на: 12 Декември 2023, 15:05:38 pm »
си купив мерџан купе - 250 цди.  ;D
прв пат у живот мерцедес, и сега за сега импресиите се феноменални.

дајте препорака за сервисер кај што би си го фатил редот  - регион Скопје.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Јас ес класата ја одржавам или кај Мичо во Радишани, или пак кај Јовица на Илинденска кај онаа пералната/плацот, позади има рено и мерцедес сервиси, мада последен пат бев кај Игор(Исни) во Лисиче


Sent from my iPhone using Tapatalk

Многу одржавање пустата. Три мајстори бара ;D


Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 826
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13525 на: 12 Декември 2023, 15:59:33 pm »
си купив мерџан купе - 250 цди.  ;D
прв пат у живот мерцедес, и сега за сега импресиите се феноменални.

дајте препорака за сервисер кај што би си го фатил редот  - регион Скопје.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Честито со здравје да се возе. Од Кавадарци ли го зема? 😁

Присутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6404
 • Бенве сие бенве
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13526 на: 12 Декември 2023, 16:10:16 pm »


2350ден, џабе пари


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8824
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13527 на: 12 Декември 2023, 16:17:01 pm »
Mnogu be, ne e dzabe brka rabot

Присутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6404
 • Бенве сие бенве
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13528 на: 12 Декември 2023, 16:20:38 pm »
Џабе пари мислев дека евтина. На некои места беше 3000. Во евростил најевтина ја најдов. За вршење работа, ќе ја врши перфектно, освен за некои предмети што ќе треба да се товарат со лизгање.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8824
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13529 на: 12 Декември 2023, 16:29:50 pm »
Ke lizne nema gajle, pa pesok e top i kal i voda od detska kolicka ako stavash