Автор Тема: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014  (Прочитано 96408 пати)

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #375 на: 15 Јуни 2014, 15:28:37 pm »
Ок е Симо....јас не се напињам ич...само тие истите тука сеа шо јадат го*мна и што се нарекуваат ``критичари`` тие истите утре или задутре кога ке се видиме ке ме тапкаат по рамо и ке ми кажат каква изложба си наптавил секоја ти чест...
Тоа ме нервира најмногу.....

Види другар, никој не најде замерка на организацијата на собирот. Едно е организација друго е комисија и награди, и една "спорна" награда :) Ти беше одговорен за организацијата како што знам и доби многу позитивни критики ;) :)  

Отсутен Mak1

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 442
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #376 на: 15 Јуни 2014, 15:29:05 pm »
Poveketo od vas jas licno gi vidov kako davavte aplaus , vasiot "KLASEN" ( Carclub) dobi nagrada za podrska na nastanot od strana na Kostadin, i site nagradi koga se davaa site davate aplaus ( pa i za calibarata imase odlicen aplauz so vikanje , pistenje i slicno ) i bevte mnogu pozitivni , se pozdravivte so covekot ( mu cestitavte sve za odlicno srabotenoto ), ste pisale najdobro deka e organizirano prekrasno ( na naslovnata strana na Carclub) i slicno i dojdovte doma sednavte na kompjuter i odma pocnavte so negativni raboti. Ne e vo red toa i zatoa garaniram deka vo idnina seto ova ke zavrsi i ke gledate na internet nekoj nastani samo vo Germanija i drugite zapadni drzavi .

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #377 на: 15 Јуни 2014, 15:32:30 pm »
@godofspeed

Поддршката за изложбата е сосема заслужена - настанот беше многу добро организиран, особено со оглед дека прв пат се организира. Самиот побара критики и забелешки, и самиот рече следната година подобро, а сега кажуваш „критичарите ќе ме тапкаат по рамо и ќе ми кажат каква изложба си направил.“

На таквите луѓе подај им рака, кажи им фала и цени ги нивните забелешки. Ако луѓето не те критикуваат, значи дека не се грижат. Ако те критикуваат, значи дека се грижат и дека сакаат да биде подобро.

Немој да ја правиш грешката да мислиш дека 10% од луѓето се разбираат нешто од коли и тјунинг. Забораваш дека ова е Карклуб. Место каде што луѓето се дојдени заради коли, па и тјунинг. Ако нечиви забелешки и критики ги сфаќаш сериозно, сфати ги сериозно тие што доаѓаат од луѓето што се на карклуб.

Размисли - што е подобро, сите да ти викаат дека е супер, и следната година да не биде подобро, или луѓето искрено да ти дадат забелешки, па заеднички следната година да направиме уште подобар настан?

Не станувај арогантен, не ти личи. Никој не ја оспори квалифицираноста на судиите. Ама како што секаде се случува, понекогаш знаат и судиите да згрешат. Ништо страшно, одиме понатаму, кон подобро.

@Mak1: CARclub го поддржа и го пофали настанот затоа што настанот си го заслужи тоа. Сите пофалби што се дадени се оправдано дадени. Јас од прв ден го поддржав настанот на Коста, и му реков дека ќе му помогнам за сè што можам, и не го направив тоа за некаква благодарница, туку заради тоа што Костадин е фин човек кој побара помош и кој со текот на времето ми стана пријател, односно е човек кој со гордост можам да го наречам пријател. Сосема е нормално да имаме некакви забелешки. Не се тие лични кон вас. Побогу, смирете се.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #378 на: 15 Јуни 2014, 15:40:18 pm »
Темата и дискусиите си се супер. Само некој тоа погрешно го сфаќа. Не дека тоа е погрешно туку е субјективно и залудни се обидите дискусијата да се дискредитира. За некого се серење за некого се добронамерни критики. Ама гледам ни вака ни така нема позитивен фидбек поради што мислам дека некој тука само сака да се кара.

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2831
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #379 на: 15 Јуни 2014, 15:40:25 pm »
Класен јас се извинувам ако сум навредил некој
Да....може да згреши и комисијата.....И само уште едно нешто.Повекето ја оценија калибрата како е офарбана и дека не личела на ништо.А ....никој ништо не спомна за тоа за кое доби награда.....за стајлинг....за спојлерите....за изведбата и за уште некои други работи.Истото возило беше во малку полоша состојба во Прилеп на 11 Октомври па ....и таму зеде награда...значи и таму комисијата погрешила????
Моментално возилото е по спремно од тогаш и е уште подобро средено. Али ако и да е...јас прифаќам критики цело време ја следев темата некои добри 10-ина страници без да напишам ништо само за да видам кои и какви се коментарите.

Отсутен Anton

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 825
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #380 на: 15 Јуни 2014, 15:43:13 pm »
да класен, гледаш човекот си добил награда а ние му ја оспоруваме,
ние простата маса,
навистина треба да ја затвориш и подзачистиш малку темава,

"во оваа држава кај што живееме" (според муабетот на мак, дека треба се да функционира според тоа како функционира општо државата) дај малку цензура направи на членовиве, почнаа многу своето лично мислење да го изразуваат.

нели гледаш како функционираат работите во македонија....
Jay Leno: Racecar driving is like sex. All men think they are good at it but...

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #381 на: 15 Јуни 2014, 15:48:07 pm »
Калибрата не заслужи награда, кажавте и тука треба да застаните. Вие 5+ страници напнавте со вреѓање и кажвање на истото...

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #382 на: 15 Јуни 2014, 15:50:23 pm »
Дечки муабетот се разврза не заради нашите коментари за калибрата, туку заради бранењето на истата и муабетети - видете се вие што возите.

Еве јас лично возам Форд фиеста (купена нова) и имам уште 4 коли дома.  Смеам да искоментирам?

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #383 на: 15 Јуни 2014, 15:53:33 pm »
Калибрата не заслужи награда, кажавте и тука треба да застаните. Вие 5+ страници напнавте со вреѓање и кажвање на истото...

Јас не видов никаде вреѓање. Одговоривме на аргументот „видете вие што возите“..

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #384 на: 15 Јуни 2014, 15:55:05 pm »
Многу глупа и навредувачка констатација е ''Ти види си што кола возиш, па коментирај''. Не се сите милионери па да имаат луксузни коли или пак да ги направат своите коли онака како што треба да личат. Многу ограничена теорија е тоа, застаната у 15 век.

EDIT: Еве ова е кола на член од форумов, вложени се доста пари, но личи баш онака како што треба, личи на кола и сите и дадоа пофални зборови:

http://forum.carclub.mk/index.php/topic,11210.msg664838.html#msg664838

Отсутен Mak1

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 442
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #385 на: 15 Јуни 2014, 16:03:38 pm »
Zdravje boze sve ke bide . Pozdrav i mislam deka e vreme da e stavi kraj na temata . Pozdrav momci i vi posakuvam sve najubavo , koj sto ima kolice da si go dospremi i slicno i da begame od vakvi muabeti .

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #386 на: 15 Јуни 2014, 16:10:58 pm »
А од сите овие што коментираат тука 10% само може да се каже дека разбираат нешто од коли и од tuning

Јас колку што знам,колата доби награда за најдобар стајлинг,не тунинг.Изгледа и ти спаѓаш во тие 90% што не знаат.

Да бев јас со масератито таму,сигурен сум дека ќе освоев 2 место,затоа што колку и да е сељачки направена колата,на калибрава неможе да и парира. (Пошто нели,сам рече,почнете од тоа што го возите)

Еден добронамерен совет,прати си ги судиите на очно ;)
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #387 на: 15 Јуни 2014, 16:13:58 pm »
И вака уништена калибра пак е поубава и подобра од најдобриот голф така да незнам зошто се уопште дискутира за калибрата.

Мене ме интересира кој е тој Голф ?

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #388 на: 15 Јуни 2014, 16:16:37 pm »
Мојот бе. ;)

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: CARclub во Гевгелија - 08.06.2014
« Одговори #389 на: 15 Јуни 2014, 17:55:38 pm »
Криво ти е дека твојата не е таква. ;D

Бонус видео:

Едвај го најдов.