Автор Тема: Citroen C2 1.4 HDi  (Прочитано 58260 пати)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3519
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #255 на: Март 26, 2019, 18:15:29 pm »
Мене пари не ми земаа... Може дека кај нив беше промената на деловите...

Или па дека се знаат со дедо ми...

Sent from my Redmi Note 5 AI


Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4526
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #256 на: Март 28, 2019, 10:34:01 am »
Колку пари е проверка кај чичко Иле во АвтоМобил?
100ден. по трап. Иако на сајтот им пишува дека е гага.За 200ден мирна глава.


Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3519
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #257 на: Април 06, 2019, 10:25:29 am »
Денес, 193.888км...

5та регистрација во моја сопственост. Се беше ок на технички. Целиот процес беше во Петрол Оил, гратис технички и 15л нафта.

Само што немаат полицаец во Сабота.

После тоа, бев на центрирање предница. Завршено е и тоа.

У наредниов период останува уште да се среди задниот браник (конечно), и еден третман на фарови кај Даме.

Sent from my Redmi Note 5 AI


Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3519
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #258 на: Мај 20, 2019, 12:36:57 pm »
Малце од магијата на @dame на фарчињата...

Sent from my Redmi Note 7


Отсутен bear

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 695
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #259 на: Мај 20, 2019, 15:53:16 pm »
Некако брзо ти пожолтеле. Ама си ја носиш на офталмолог редовно.  ;D
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3519
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #260 на: Мај 20, 2019, 16:38:19 pm »
Нешто помалце од 2 и пол години.

Не е лошо.

Особено ако го зееме у обзир фактот дека цела година седи надвор.

Таман е.

Sent from my Redmi Note 7


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27698
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #261 на: Мај 20, 2019, 17:09:52 pm »
Кај мене поминаа скоро две години од полирањето кај @dame, и јас сум исто максимално задоволен.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3519
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #262 на: Јуни 01, 2019, 20:27:05 pm »
За евиденција: денес променети четкици и автоматче на анласер.

Sent from my Redmi Note 7


Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3519
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #263 на: Септември 14, 2019, 19:21:55 pm »
Апдејт: денес, на 196.747км, после 7000км и година и 16 дена, направен редовен (мал) сервис.

Сменето масло, филтер за масло, филтер за клима и филтер за воздух.

Sent from my Redmi Note 7


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32968
 • Таков е животот... јебига
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #264 на: Септември 14, 2019, 19:32:53 pm »
Фала за информација ;D а мислев баш да те прашам кога ќе мењаш уље.

Кератек ќе ставаме ли у матизите?

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3519
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #265 на: Септември 14, 2019, 19:34:57 pm »
Фала за информација ;D а мислев баш да те прашам кога ќе мењаш уље.

Кератек ќе ставаме ли у матизите?


Да го барам "новиот" газда на матизот за да му понудам?

Sent from my Redmi Note 7


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32968
 • Таков е животот... јебига
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #266 на: Септември 14, 2019, 20:05:53 pm »
Фала за информација ;D а мислев баш да те прашам кога ќе мењаш уље.

Кератек ќе ставаме ли у матизите?


Да го барам "новиот" газда на матизот за да му понудам?

Нема потреба, чим си го дал матизот више муабет не ти праам ;D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3519
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #267 на: Септември 14, 2019, 20:31:01 pm »
Туу... Сега у ноември, 3 години како го немам.

Sent from my Redmi Note 7


Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5731
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #268 на: Септември 14, 2019, 22:22:46 pm »
Фала за информација ;D а мислев баш да те прашам кога ќе мењаш уље.

Кератек ќе ставаме ли у матизите?


Да го барам "новиот" газда на матизот за да му понудам?

Нема потреба, чим си го дал матизот више муабет не ти праам ;D

Миле, он го даде уште 10 ден/кг кога беше, ти што му ја мислиш, кога под преса?

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32968
 • Таков е животот... јебига
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #269 на: Септември 14, 2019, 23:05:58 pm »
Фала за информација ;D а мислев баш да те прашам кога ќе мењаш уље.

Кератек ќе ставаме ли у матизите?


Да го барам "новиот" газда на матизот за да му понудам?

Нема потреба, чим си го дал матизот више муабет не ти праам ;D

Миле, он го даде уште 10 ден/кг кога беше, ти што му ја мислиш, кога под преса?


Јас ќе го закопам, не го давам под преса.