Автор Тема: Photo by Anton  (Прочитано 13268 пати)

Отсутен Anton

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 819
Photo by Anton
« на: Ноември 20, 2013, 12:46:45 pm »
Нова тема да имам кај да ги ставам фотографииве кои не се за во ѕверови :)
планирам во нареден период повеќе да се посветам на сликање и на некои работи,иако сум сеуште аматер, ама ќе се подобрам ;D , тука ќе ги ставам сите додека не си отворам веб страна.
во оваа тема има бајаги фотографии и да не ги копирам,
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,9282.0.html
а овие се поновите неколку
и овие се најновите сеа за сеа ;D како реклама за Toyota испадна ;D

и оваа ми е омилена

« Последно менување: Септември 02, 2014, 22:50:53 pm velestrumf »
Jay Leno: Racecar driving is like sex. All men think they are good at it but...

Отсутен Боби Л.

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1274
 • I live my life a quarter mile at a time...
Одг: Photo by Anton
« Одговори #1 на: Ноември 20, 2013, 13:03:34 pm »
Одлични фотографии друже :)
https://www.youtube.com/watch?v=-Lc9QZqITc4
Брзината не е опасна,туку будалата шo седи зад воланот :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27399
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Photo by Anton
« Одговори #2 на: Ноември 20, 2013, 13:46:50 pm »
Најс, најс, продужи даље! Тајоткиве одлични!

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: Photo by Anton
« Одговори #3 на: Ноември 20, 2013, 16:29:54 pm »
Последната и предпоследната како од реклама излезени, одлично!

Отсутен Деки

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1534
Одг: Photo by Anton
« Одговори #4 на: Ноември 20, 2013, 20:02:20 pm »
Одлично друже, секоја чест, продолжи понатаму!!! :)

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3761
 • Пиши лаже
Одг: Photo by Anton
« Одговори #5 на: Ноември 21, 2013, 01:35:35 am »
Добри фотки, само напред! Чекаме повеќе слики.

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Photo by Anton
« Одговори #6 на: Ноември 21, 2013, 17:35:45 pm »
Prekrasno !

Отсутен Anton

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 819
Одг: Photo by Anton
« Одговори #7 на: Ноември 22, 2013, 18:11:06 pm »
благодарејме на сите!
еве нова тура,
чекавме едно другарче во мотоцентар и тука надвор се најде Кајенов, шанса да си повежбам малце сликање :)
не е GT3 но е далеку од обична кола ;D и штета прљав беше иначе со цел хаос околу, бојата ќе сјаеше али тоа е

и благодарност до мотоцентар што си го купил ова за ја да можам да го сликам ;D ;D ;D


« Последно менување: Ноември 22, 2013, 20:16:51 pm Anton »
Jay Leno: Racecar driving is like sex. All men think they are good at it but...

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3761
 • Пиши лаже
Одг: Photo by Anton
« Одговори #8 на: Ноември 22, 2013, 18:59:47 pm »
Ме интересира само со што сликаш?

Отсутен Anton

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 819
Одг: Photo by Anton
« Одговори #9 на: Ноември 22, 2013, 19:28:23 pm »
Canon 1000D со фабричката 18-55 леќа
Jay Leno: Racecar driving is like sex. All men think they are good at it but...

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: Photo by Anton
« Одговори #10 на: Ноември 22, 2013, 22:04:44 pm »
odlicni fotki

Отсутен Деки

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1534
Одг: Photo by Anton
« Одговори #11 на: Ноември 26, 2013, 16:37:02 pm »
Одлични фотки, дали мотоцентаров е кај цементара тој ? :)

Отсутен Anton

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 819
Одг: Photo by Anton
« Одговори #12 на: Ноември 29, 2013, 20:39:07 pm »
да мотоцентар кај цементара е овој...

идеме понатаму, реков ќе вежбам повеќе периодов ;D
продуктивна вечер во шити мол ;D


и истата слика малце повеќе едитиранапосле му се намерачив на ево-то на иџе
на првава слика малце го спуштив многу како магарица ми беше од овој агол :D

и на крај на идење ова прњавово го начекав на паркинг ;D барем се гледа дека си го вози дечкото
само изгледа ќе морам да земам подобра леќа (али да повежбам уште малце) зашто квалитетот на сликите не е баш најдобар, и МОРАМ сталак да си купам! ;D
Jay Leno: Racecar driving is like sex. All men think they are good at it but...

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16060
 • Алфа Плам 1.4 TB
Одг: 29.11.2013 Photo by Anton
« Одговори #13 на: Ноември 29, 2013, 23:13:29 pm »
Најубав агол за сликање на кола е камерата да биде на околу 40 цм над глава (читај крени ги рацете и сликај). Изгледа пониско и многу повеќе детали и облини се гледаат :)

Овие агли (Фокусот) би биле убави доколку сликаш кола на дистанца од 10+ метри оддалеченост.

Да не солам памет, мое субјективно мислење со кое и јас со џебен фотоапарат направив интересна фотосесија на Алфата пред 2 години. :)

Отсутен Anton

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 819
Одг: 29.11.2013 Photo by Anton
« Одговори #14 на: Ноември 30, 2013, 18:14:21 pm »
че научам бе со се љутиш ти одма, еве наредниот пат кога че сликам че ги применам твоиве совети
Jay Leno: Racecar driving is like sex. All men think they are good at it but...