Автор Тема: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник 27.10.2013 9:00  (Прочитано 53791 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41878
 • Il Moderatore
Ајде едно списоче, да се собереме неколку луѓе, да „утепаме“ една дружба и тестирање на колите :)
Датумот ќе го одредиме во соработка со Автотек.


Не радува Вашиот интерес за мерење на перформансите на Вашите возила.
Ве молиме кога ќе обезбедите сигурна квота од 10 автомобили (не е препорачливо повеќе пред се заради комодитетот при работата и секако квалитетот на извршената услуга), да се најавите најмалку 10 дена порано заради организирање на времето и просторот.
Од искуство знаеме дека со возачот ќе биде присутен најмалку уште еден или двајца колеги ако не и повеќе, што значи дека ќе присуствуваат можеби 30 луѓе на настанот плус нашиот персонал. Сакаме Вашата безбедност, како и безбедноста на Вашите возила да бидат приоритетни, денот да помине забавно, а професионалноста да се задржи на високо ниво.
Денот ќе мора да биде неработен (недела) и пожелно е времето на собирот да започне околу 8-8.30ч. наутро, за да веќе во 9ч. стартуваме со мерење на првото возило. Автомобилите треба да се чисти, исправни, да имаат здрави гуми, да нема капење од моторот и тн.  
Цената за групни (обично клубски) мерења е 1.500,00 денари. Во неа е вклучена и дијагностика на Вашето возило, бришење на грешки, издавање на Сертификати од мерењата, совети околу одржување на возилото, можности за чип тјунинг на Вашиот автомобил и очекувани придобивки од истиот и тн. Сметаме дека цената е и повеќе од коректна и максимално прилагодена за наши услови.
За рекламирање веќе сме во тек на преговори со сопственикот на carclub, бидејќи и ние сакаме чисти сметки пред се.
  

1. Simo - Carrier166
2. Banzai
3. FilipM
 
« Последно менување: Октомври 23, 2013, 18:16:47 pm Simo - Carrier166 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен FilipM

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3999
 • Turbo
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #1 на: Октомври 14, 2013, 00:54:39 am »
Ајде 1000 којнови на едно место ;D
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен Bu$aV MeGaNe

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1854
 • Renault Megane R26
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #2 на: Октомври 14, 2013, 01:04:26 am »
1. Simo - Carrier166
2. Banzai
3. FilipM
4. Bu$aV MeGaNe

Јас им пишав на Автотек и чекам да ми закажат термин, доколку и овој групниов термин биде наскоро се разбира дека ќе почекам.

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #3 на: Октомври 14, 2013, 01:31:46 am »
1. Simo - Carrier166
2. Banzai
3. FilipM
4. Bu$aV MeGaNe
5. Chlink

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6377
 • хаУс мајстор
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #4 на: Октомври 14, 2013, 01:42:46 am »
1. Simo - Carrier166
2. Banzai
3. FilipM
4. Bu$aV MeGaNe
5. Chlink
6.зоки-поки(секако ако го средам до датумот за тест,да видам фенот што ќе каже со неговите 300к)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #5 на: Октомври 14, 2013, 01:43:51 am »
колку ќе ме кошта тоа задоволство?
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5493
 • French diamond
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #6 на: Октомври 14, 2013, 02:02:50 am »
Индивидуално возило - 30 евра за две мерења, 100 евра - еден работен час и 300 евра дневен закуп.
За групни (организирани) мерења (10 автомобили) има попуст од по 5 евра индивидуално по возило.
Возила кои се чипувани кај нас добиваат бесплатно мерење.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5649
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #7 на: Октомври 14, 2013, 19:26:08 pm »
daj be ne bidete crepovi da se sobereme 15 dusi i da simnat cena na 1000-ka od kola, ipak da vidime inicijativa od foumov, da ima tro benefit a baska sto ke bideme i besplatna reklama, mislam deka i zborevme porano da se  pojaca popustot po dukani kako clenovi i sl....:-)

Отсутен Автотек Електроник

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 107
 • http://allcartuning.com/en.html
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #8 на: Октомври 14, 2013, 20:12:29 pm »
Не радува Вашиот интерес за мерење на перформансите на Вашите возила.
Ве молиме кога ќе обезбедите сигурна квота од 10 автомобили (не е препорачливо повеќе пред се заради комодитетот при работата и секако квалитетот на извршената услуга), да се најавите најмалку 10 дена порано заради организирање на времето и просторот.
Од искуство знаеме дека со возачот ќе биде присутен најмалку уште еден или двајца колеги ако не и повеќе, што значи дека ќе присуствуваат можеби 30 луѓе на настанот плус нашиот персонал. Сакаме Вашата безбедност, како и безбедноста на Вашите возила да бидат приоритетни, денот да помине забавно, а професионалноста да се задржи на високо ниво.
Денот ќе мора да биде неработен (недела) и пожелно е времето на собирот да започне околу 8-8.30ч. наутро, за да веќе во 9ч. стартуваме со мерење на првото возило. Автомобилите треба да се чисти, исправни, да имаат здрави гуми, да нема капење од моторот и тн.  
Цената за групни (обично клубски) мерења е 1.500,00 денари. Во неа е вклучена и дијагностика на Вашето возило, бришење на грешки, издавање на Сертификати од мерењата, совети околу одржување на возилото, можности за чип тјунинг на Вашиот автомобил и очекувани придобивки од истиот и тн. Сметаме дека цената е и повеќе од коректна и максимално прилагодена за наши услови.
За рекламирање веќе сме во тек на преговори со сопственикот на carclub, бидејќи и ние сакаме чисти сметки пред се.
 

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #9 на: Октомври 14, 2013, 20:15:42 pm »
Цената е одлична, таков ќе биде и евентот.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #10 на: Октомври 14, 2013, 20:16:56 pm »
@Автотек Електроник

И ја мислам дека се е максимално коректно од ваша страна.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41878
 • Il Moderatore
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #11 на: Октомври 14, 2013, 20:19:02 pm »
Ова ќе го вметнам и во првиот пост на темава. Се надевам дека брзо ќе се собереме 10-тина луѓе за да стокмиме едно групно мерење пред да стане ладно и мокро :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #12 на: Октомври 14, 2013, 20:20:33 pm »
Море и некое чипче ќе падне.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #13 на: Октомври 14, 2013, 20:21:10 pm »
Ако врне нема да има мерења?
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен TRPEE

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1542
Одг: Re: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Елект
« Одговори #14 на: Октомври 14, 2013, 20:36:41 pm »
4x4 moze?