Автор Тема: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник 27.10.2013 9:00  (Прочитано 53790 пати)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6191
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #15 на: Октомври 14, 2013, 20:51:08 pm »
Не...

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #16 на: Октомври 14, 2013, 20:53:52 pm »
Ако е недела ете ме и мене, да ви праам друштво !

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #17 на: Октомври 14, 2013, 21:26:16 pm »
Ако врне нема да има мерења?

Ја коа бев на мерење беше сончево и само што стигнав заврна :) Ете проблем ... Почекав малку, пак се појави сонцето и се исуши колата, а гумите (особено предните) ми ги издуваа убаво со компресор од ситната прашина, камчиња и сл. Опасно е, затоа се претпазливи. Може колата да почне бочно да клизи по ваљците ако се гумите мокри, прашливи, или не дај Боже со уље на нив и сл. Значи најдобро е да не врне, а ако врне... незнам, ваљда ќе се дуваат гумите убаво со компресор, а колата пребрише пошто не смее да капе од колата.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41878
 • Il Moderatore
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #18 на: Октомври 14, 2013, 21:28:08 pm »
Еми сеа ако капне нешто шо праиме? :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #19 на: Октомври 14, 2013, 21:41:42 pm »
Ќе ја придржуваат двајца колата од двете страни (лево и десно) ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41878
 • Il Moderatore
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #20 на: Октомври 14, 2013, 21:42:50 pm »
Алфа е, мора да капне една капка, да обележи територија ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #21 на: Октомври 14, 2013, 21:43:58 pm »
Хахаха е и тоа што викаш, ја па забораев ... :D

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6950
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #22 на: Октомври 14, 2013, 22:00:21 pm »
ДОколку се собереме 10 коли, тестирањето би не чинело 1.500 денари од кола нели ??? Да се осигурам само :)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електро
« Одговори #23 на: Октомври 14, 2013, 22:02:47 pm »
Да :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #24 на: Октомври 14, 2013, 23:23:29 pm »
спенс мери ја косилицата на плин да видиме :D

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #25 на: Октомври 14, 2013, 23:47:22 pm »

1. Simo - Carrier166
2. Banzai
3. FilipM
4. Bu$aV MeGaNe
5. Chlink
6. зоки-поки(секако ако го средам до датумот за тест,да видам фенот што ќе каже со неговите 300к)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #26 на: Октомври 14, 2013, 23:48:50 pm »
A so mene ne me igras li? :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41878
 • Il Moderatore
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #27 на: Октомври 14, 2013, 23:49:24 pm »
Ти рече публика ќе бидеш :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #28 на: Октомври 14, 2013, 23:50:46 pm »
Rekov i jas ke vi pravam drustvo, valjda ne mislite deka salata ke vi praam? :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41878
 • Il Moderatore
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #29 на: Октомври 14, 2013, 23:52:02 pm »
Не бе, таман работа - салата! После ќе треба и ракија и ручек да јадеме ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.