Автор Тема: Најгрда кола  (Прочитано 368308 пати)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9498
Одг: Најгрда кола
« Одговори #30 на: 23 Јуни 2011, 14:46:08 pm »
Кога сме кај дачиите:И нешто ново :)


Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Најгрда кола
« Одговори #31 на: 23 Јуни 2011, 14:52:42 pm »
Pezoto ???

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: Најгрда кола
« Одговори #32 на: 23 Јуни 2011, 14:54:17 pm »
Pezoto ???
Види го од позади...

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Најгрда кола
« Одговори #33 на: 23 Јуни 2011, 15:01:12 pm »
Па и од напред, како мачка без нос е.

Отсутен Dodo

 • Бемвекријачко Пе*ерче
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2772
Одг: Најгрда кола
« Одговори #34 на: 23 Јуни 2011, 15:45:11 pm »
јас... до пред некоја минута се сметав себеси за cool особа, али прекинав. Немогуќе да сум у иста категорија со Fiat Multipla!!! : ))))
Ве молам да прекинете да ми се обраќате со Dode - the Uber Cool Guy :D

Патем еве еден оглас за заинтересираните:

http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/547053?searchID=3409739&Idx=7

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Најгрда кола
« Одговори #35 на: 23 Јуни 2011, 15:58:17 pm »

Отсутен Dodo

 • Бемвекријачко Пе*ерче
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2772
Одг: Најгрда кола
« Одговори #36 на: 23 Јуни 2011, 16:02:53 pm »
Имало и погрдо!!! Multipla со 3 врати!!! : )))

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: Најгрда кола
« Одговори #37 на: 23 Јуни 2011, 16:17:01 pm »
А бе доста ја правите КУЛ кога е како конзерва ;D
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен bubeqwerty

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 570
Одг: Најгрда кола
« Одговори #38 на: 23 Јуни 2011, 16:20:14 pm »

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14078
 • Пудингот на шоферството
Одг: Најгрда кола
« Одговори #39 на: 23 Јуни 2011, 17:13:07 pm »
изгледот на едно возило,најпрво зависи од тоа за кој пазар е наменето тоа возило..односно за Амерички,Европски,Азиски итн.итн...е сега,одреден модел на некој му се свиѓа,а на некој не,и кога ке излезите на крај....кога веќе зборувате за Мултипла-та,не заборавајте дека таа потекнува од Италија,односно од земјата со најдобри автомобилски дизајни досега....таа не е правена да биде најубава,туку да биде посебна,и практична...инаку внатре е со 6 седишта,3 назад и 3 напред
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20611
Одг: Најгрда кола
« Одговори #40 на: 23 Јуни 2011, 20:31:48 pm »
Porsche CayenneБуквално све што напраиле Mansory (еве неколку примери):Буквално све што напраиле Fab Design (овие дури се ЕПТЕН талентирани да јебат кола у појам):

и така натака :)

P.S. за малце ќе заборавев...« Последно менување: 24 Јуни 2011, 01:51:05 am zeroSignal »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: Најгрда кола
« Одговори #41 на: 23 Јуни 2011, 22:04:15 pm »
Се ок околу колава секој си има свое мислење ама мењачон.....

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 712
Одг: Најгрда кола
« Одговори #42 на: 23 Јуни 2011, 22:47:34 pm »
Грда кола.

You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Најгрда кола
« Одговори #43 на: 23 Јуни 2011, 22:56:51 pm »
зар има погрдо нешто од ова?


Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14078
 • Пудингот на шоферството
Одг: Најгрда кола
« Одговори #44 на: 23 Јуни 2011, 23:00:45 pm »
еј,мислам дека,доста многу е ступид темава....овде се зборува за релативни работи,и само се надоврзуваат,и надоврзуваат глупостите....ЗНАЧИ НЕКОИ ЛУЃЕ САКААТ
-ЕКСТРАВАНГАРДНИ КОЛИ
-ЧУДНИ КОЛИ
-ИНТЕРЕСНИ (КООЛ)
-КОМЕРЦИЈАЛНИ ...итн.итн....
доста е,ова нема крај
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D