Автор Тема: Најгрда кола  (Прочитано 368312 пати)

Отсутен Bu$aV MeGaNe

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1854
 • Renault Megane R26
Одг: Најгрда кола
« Одговори #15 на: 23 Јуни 2011, 09:49:00 am »

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Најгрда кола
« Одговори #16 на: 23 Јуни 2011, 10:31:57 am »
Оваа беше и официјално, на глобално ниво, прогласена за најгрда кола пред некоја година...

Check this out- http://www.niot.net/niot_570/ssangyong_rodius_niot.net%20(2).jpg
                      http://www.carmagazine.co.uk/upload/9298/images/6SsangyongRodiuscarreview.jpg
                      http://www.autogaleria.pl/fotografie/ssangyong/ssangyong_rodius_2.7_xdi_premium_2005_02.jpg
                      http://www.mondofuoristrada.it/upload/ssangyong_rodius_2.jpg
                      http://www.motorbar.co.uk/images/ssangyong_rodius.jpg

Отсутен Dodo

 • Бемвекријачко Пе*ерче
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2772
Одг: Најгрда кола
« Одговори #17 на: 23 Јуни 2011, 10:41:40 am »
со ова можеш барем погреби да организираш, има некој ќар, али мултипла-та...

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Најгрда кола
« Одговори #18 на: 23 Јуни 2011, 10:43:47 am »

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Најгрда кола
« Одговори #19 на: 23 Јуни 2011, 10:44:18 am »

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Најгрда кола
« Одговори #20 на: 23 Јуни 2011, 10:45:15 am »
a ova se proizveduva i den denes vo kina:


Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Најгрда кола
« Одговори #21 на: 23 Јуни 2011, 10:51:00 am »
Ајде малце обратна тема...доста беше од кола од соништата, најубава, ваква онаква. Мислам дека оваа тема брзо ќе се затвори бидејки верувам дека едногласно (со еден глас - мојот) најгрда кола евр мејд е Fiat Multipla. Мислам дека убедливо го држи првото место, па има 2 места празни (пошто нема ниедна приближно грда кола) па после идат другите!!!

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

П.С. И на гугл.цом ако пишеш ugliest car... Мултипла е една од опциите : )))


Дефинитивно нај нај ружна кола до сеа.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk
Одг: Најгрда кола
« Одговори #22 на: 23 Јуни 2011, 10:59:12 am »
Јас па ја сакав Мултипла-та. Едноставно, кул ауто.

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Најгрда кола
« Одговори #23 на: 23 Јуни 2011, 11:00:31 am »
Јас па ја сакав Мултипла-та. Едноставно, кул ауто.

немој сеа после се да го мењам мислењето за тебе :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk
Одг: Најгрда кола
« Одговори #24 на: 23 Јуни 2011, 11:09:47 am »
Види, не дека е убаво ауто, ама од што е чудно, е кул. Плус, од сите автомобили што се нудат во Америка, Фиат Мултипла беше изложена во Музејот на Модерни Уметности на Њу Јорк. Во 2000-та година, Top Gear ја избра за автомобил на годината (откако во 1999-та ја прогласија за најружно ауто на годината), а од 2001 до 2004-та, Top Gear ја бираше за фамилијарно возило на годината. Во 2000-ва година заврши на второ место за избор на Европски автомобил на годината.

Мултипла-та е кул, од што е таква специфична. Некој ќе ме сфати, некој не.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Најгрда кола
« Одговори #25 на: 23 Јуни 2011, 11:15:23 am »
Multiplata e cool vozilo

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Најгрда кола
« Одговори #26 на: 23 Јуни 2011, 11:17:53 am »
Види, не дека е убаво ауто, ама од што е чудно, е кул. Плус, од сите автомобили што се нудат во Америка, Фиат Мултипла беше изложена во Музејот на Модерни Уметности на Њу Јорк. Во 2000-та година, Top Gear ја избра за автомобил на годината (откако во 1999-та ја прогласија за најружно ауто на годината), а од 2001 до 2004-та, Top Gear ја бираше за фамилијарно возило на годината. Во 2000-ва година заврши на второ место за избор на Европски автомобил на годината.

Мултипла-та е кул, од што е таква специфична. Некој ќе ме сфати, некој не.

Фуууууј............... не сум единствен што му се свиѓа Мултипла. Не сакав прв да излезам од плакарот, да не ми се нафрлат сите. Баш истото мислење го делам со Џиро, баш дека е таква чудна, е добра. Нешто што ја прави уникат. Башка внатре е ептен фанки! Меѓу подобрите фамилиарни возила.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Најгрда кола
« Одговори #27 на: 23 Јуни 2011, 11:18:33 am »
Ајде малце обратна тема...доста беше од кола од соништата, најубава, ваква онаква. Мислам дека оваа тема брзо ќе се затвори бидејки верувам дека едногласно (со еден глас - мојот) најгрда кола евр мејд е Fiat Multipla. Мислам дека убедливо го држи првото место, па има 2 места празни (пошто нема ниедна приближно грда кола) па после идат другите!!!

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

П.С. И на гугл.цом ако пишеш ugliest car... Мултипла е една од опциите : )))


Дефинитивно нај нај ружна кола до сеа.

Има едно вакво исто плава боја во Велес....може е кул може се ама кога ќе го видам зајдувам од смеа...!

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2570
 • Слобода или смрт
Одг: Најгрда кола
« Одговори #28 на: 23 Јуни 2011, 14:06:09 pm »

AMC Gremlin

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

AMC Pacer

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

 ;D ;D ;D ;D ;D


На оваа десната врата е поширока околу 5 цм од левата кај возачот. И се тоа за да се натерале луѓето повеќе да влегуваат од левата а не од страната на шоферот. Ко да 5 цм е голема разлика. :)

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5438
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Најгрда кола
« Одговори #29 на: 23 Јуни 2011, 14:14:28 pm »
Multipla e stvarno naj ruzna od site, ama i Daciite se tuka nekade, se jadat so Sang Yong.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!